2020/4 Fizyoterapist KPSS Atama Taban Puanları

Merkezi atama KPSS 2020/4 fizyoterapist atama taban puanları. En düşük fizyoterapist atama puanları 2020. Fizik tedavi ve rehabilitasyon KPSS atama puanları.

2020/4 Fizyoterapist KPSS Atama Taban Puanları

Fizyoterapist Atama KPSS Taban Puanları 2020/4

Sağlık Bakanlığı merkezi atama ile 2020 yılında ile personel alımını gerçekleştirdir. Resmi adı KPSS 2020/4 olarak belirlenen atamalarda lisans mezunları KPSS p3 puanıyla tercih yaptı. Lisans bölümleri arasından en fazla atama yapılan bölümlerden biri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü oldu. Toplamda 100 kontenjan ayrılan fizik tedavi ve ehabilitasyon mezunu tercih yapan sayısı 3 binin üzerinde oldu.

En fazla fizyoterapist kadrosu açılan il İstanbul olurken en düşük puanla fizyoterapist atanan il de İstanbul oldu. KPSS 2020/4 fizyoterapist atamalarında en düşük 89,141 puanla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine atama yapıldı. İstanbul’un doğu illerinden dahi düşük kapatmasında şehrin pahalı olması ve hastanelerin çok kalabalıkolması etkili olmuş görünüyor. Merkezi atamlarda genel olarak İstanbul’un en düşük puanla kapatma eğiliminde olduğunu tüm kadrolar için söylemek yanlış olmayacaktır.

Yeni yapılacak sınav olan 2020 lisans KPSS sonrası adaylar mevcut puanlarını kullanamayacak ve eğer yeni bir atama olmazsa 89 puan civarında fizyoterapist atama taban puanlarının netleşeceği görünüyor. Özel sektörde çalışma alternatifi olan bir bölüm için oldukça yüksek bir puan olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Aynı atamada 2020 hemşirelik atama taban puanları 72 seviyelerinde kadar inmiş olup üniversite tercihi yapacak adayların bu durumu dikkate almasını öneririz.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 17:24

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER