Bilgisayar Mühendisliği KPSS Atama Puanları 2020

Bilgisayar mühendisliği KPSS atama puanları 2020 yılında kaça düştü? En düşük puanla atanan bilgisayar mühendisi kaç puanla atandı? Bilgisayar mühendisi atama puanları.

Bilgisayar Mühendisliği KPSS Atama Puanları 2020

Bilgisayar Mühendisi KPSS Atama Puanları

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bilgisayar mühendisi atama puanları 2020 yılında kaça puana düştü herkes tarafından merak edilmektedir. KPSS’de yalnızca ilk oturum olan genel kültür genel yetenek testleri üzerinden sıralanmaktadır. Mühendislik mezunları için KPSS alan sorulmamakta genel yetenek kısmı ise oldukça basit olduğundan tarih ve coğrafya çalışan bir adayın KPSS p3’ten yüksek alması zor değildir. Dolayısıyla bilgisayar mühendisliği KPSS atama puanları oldukça yüksektir.

Merkezi atama tercih kılavuzu incelendiğinde KPSS 2020/1 alımında toplam 39 bilgisayar mühendisi ataması yapıldığı görülemektedir. En düşük bilgisayar mühendisi atama puanı 2020 yılında 86,941 ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü olmuştur. Atama yapılan diğer kurumlar ise Devlet Hava Meydanları (DHMİ), üniversiteler, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ), Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ETİMADEN) olmuştur.

Bilgisayar Mühendisliği KPSS 2020/1 Ataması Puanları

Bilgisayar mühendisliği KPSS atama puanları 95,735 ile 86,941 arasındaki oldukça geniş bir aralıkta gerçekleşmiştir. En düşük atama puanını alabilmek için KPSS’den 85-86 civarında net yapılması gerekmektedir.

Mühendislik mezunları çoğunlukla KPSS gibi sınavlarla kamu kurumlarına atanmak yerine özel sektörde çalışmayı tercih etmektedir. Ancak mühendislik mezunları için KPSS rehberine buradan erişebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 01:23

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER