Çocuk Gelişimi KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

Çocuk gelişimi KPSS atama taban puanları. Çocuk gelişimi mezunu atama puanları. En düşük puanla atanan çocuk gelimi mezunu. Çocuk gelişimi KPSS'den kaç puanla atanıyor.

Çocuk Gelişimi KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

Çocuk gelişimi bölümü mezunları çift yıllarda yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) genel kültür genel yetenek testi netlerine göre hesaplanan KPSS p3 puan türü ile atanmaktadır. Çocuk gelişimi bölümü mezunları çocuk gelişimcisi olarak atanmaktadır. Yeni yapılacak sınav olan KPSS 2020 öncesi son atamalardan biri KPSS 2020/4 sayılı merkezi atamadır.

KPSS 2020/4 çocuk gelişimi atama puanları incelendiğinde en düşük puanın 80,256 puan ile Bingöl olduğu görülmektedir. Toplam kontenjan sayısı 15 olmasına rağmen 80 puan seviyesine düşmesi bölüm mezunlarının atanmasının çok da zor olmadığını göstermektedir. Çocuk gelişimi bölümü mezunları sağlık Bakanlığı kadrolarına çocuk gelişimcisi olarak atanabileceği gibi formasyon alarak okul öncesi öğretmenliği kadrolarına atanmaları da mümkündür.

Tüm üniversite bölümleri hakkında merak edilenleri, kariyeriniz hakkında mutlaka bilmeniz gerekenleri, maaş bilgilerini hepsinibili.com üzerinden öğrenebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 22:58

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
doğan
doğan - 2 yıl Önce

merhaba 3. sınıf çocuk gelişimi öğrencisi olarak 2021 de yapılacak kpss sınavına girdiğimde elde ettiğim p3 puan türünü 2022 de kullanabilir miyim

canan
canan @doğan - 2 yıl Önce

2022 KPSS yapılana kadar kullanabilirsiniz.

öznur
öznur @doğan - 2 yıl Önce

aynı durumdayım ve bunun cevabını bende arıyorum

Melike Türksoy
Melike Türksoy - 2 yıl Önce

mrb. açıköğretim çocuk gelişimi 3.sınıfım. mezun olmadan 2021 kpss puanımla atamam yapılır mı. ve kpss de bu bölümden atanmak için hangi sınavlara girmek gerekiyor

Ebru Erbay
Ebru Erbay @Melike Türksoy - 1 yıl Önce

O kadar niteliksiz çocuk gelişimi yetişiyor ki aöf den hakkımızı yiyorsunuz!

mevlüde
mevlüde @Melike Türksoy - 2 yıl Önce

bende aynı durumdayım. hangı sınavlara gırmek gerekıyor

Şeyma öğreten
Şeyma öğreten - 2 yıl Önce

Merhaba çocuk gelişimi alan sınavı yok mu ?

SIRADAKİ HABER