Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Atama Puanları 2020/8

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon atama puanları 2020/8 kaç? Fizyoterapi ve Rehabilitasyon en düşük ve en yüksek atama puanları nasıl oluştu? Fizyoterapi ve Rehabilitasyon nedir? Fizyoterapi ve Rehabilitasyon hakkında tanıtıcı bilgiler

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Atama Puanları 2020/8

Sağlık Bakanlığına bağlı bölümlerden bir tanesi olan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon mezunları 2020/8 atamasında kaç atama yapıldığı, en düşük ve en yüksek puanların kaç olduğunu merak ediyorlar.

Bu yazımızda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon atama puanları 2020/8 kaç? Fizyoterapi ve Rehabilitasyon en düşük ve en yüksek atama puanları nasıl oluştu? Fizyoterapi ve Rehabilitasyon nedir? sorularını cevaplandırıp Fizyoterapi ve Rehabilitasyon hakkında tanıtıcı bilgiler vereceğiz.

Fizyoterapist KPSS 2020/4 atama puanları

Fizyoterapist KPSS 2020/5 atama puanları

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Atama Puanları 2020/8

Sağlık Bakanlığı Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2020/8 atamaları yapıldı. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunları KPSS p3 puan türü ile tercih yapmaktadırlar. 2 senede bir yapılan KPSS p3 puan türü ile tercih yapan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarını ilgilendiren nitelik kodu ise 4587 Nitelik kodudur. Fizyoterapist olmak isteyen adayların atamaları 4587 nitelik kodu ile yapılır.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü atama puanları diyoruz fakat Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü dışında bu atamalara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon mezunları da tercih edebilmektedir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü 2020/8 atama puanları, taban ve tavan atama puanları ve kadro sayıları gibi bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Atama Dönemi

Kurumun Adı

İl

Kadro Ünvanı

Kontenjan

Taban Puan

Tavan Puan

2020/8

T.C Sağlık Bakanlığı Medeniyet Üni. Göztepe Eğitim ve Araş. Hast.

İstanbul

Fizyoterapist

1

89,4932

89,4932

2020/8

T.C Sağlık Bakanlığı SBÜ İstanbul Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araş. Hast.

İstanbul

Fizyoterapist

2

88,4136

92,6899

2020/8

T.C Sağlık Bakanlığı Sancaktepe Şehit Profesör Doktor İlhan Varank Eğitim ve Araş. Hast.

İstanbul

Fizyoterapist

2

88,2746

88,5221

2020/8

T.C Sağlık Bakanlığı Marmara Üni. Pendik Eğitim ve Araş. Hast.

İstanbul

Fizyoterapist

3

88,1589

88,3855

Fizyoterapist Maaşları 2020 yılında Ne Kadar Oldu?

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon nedir?

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon nedir sorusuna şöyle cevap verebiliriz. Bir hastalık, yaralanma, bir takım engeller, felçlik gibi hareket sistemi bozuklukları ve başka vücut sistemi bozukluklarında bu bozuklukları çeşitli test ve yöntemler ile tespit etmek ve bunun rehabilitesine yönelik planlar hazırlayan bir çalışma alanıdır.

Fiyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olan kişiler Fizyoterapist ünvanını alırlar. Eğitimleri boyunca yukarda bahsettiğimiz sağlık bozukluklarına rehabilite etmeye yönelik eğitimler alırlar. Bu eğitimlerde çeşitli yöntemler kullanırlar ve meslek hayatlarında da bu yöntemleri kullanırlar.

Isı ve ışık tedavisi yöntemi, Elektro terapi yöntemi, Hidro terapi yöntemi ( su ile tedavi ), el ile masaj tedavisi yöntemi, özel egzersiz programları fizyoterapistlerin kullandıkları tedavi yöntemleridir. Bu yöntemleri kullanarak saptadıkları vücut fonksiyon bozukluklarını rehabilite etmeye çalışırlar.

Fiyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü 4 yıllık bir bölümdür. Bu bölümü kazanmak isteyen öğrenciler SAYISAL puan türü ile tercihlerini yaparak bu bölüme girmeye yeterli puanları varsa girmektedirler.

Fiyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü okuyan öğrenciler 4 yıllık eğitimleri içerisinde staj eğitimi de almaktadırlar. Yaz stajı ve son sınıf stajı olarak 2 adet stajları bulunmaktadır. Öğrenciler staj yaparken gerçek hastalar üzerinde derste öğrendikleri rehabilitasyon teknik ve yöntemlerini uygularlar.

Fizyoterapist olmak isteyen kişilerde olması gereken özellikler şunlardır;

İnsanlar ile iletişimi iyi olmalıdır.

Tıpın hemen hemen bütün bölümleri ile iş birliği içinde çalıştıkları için iş birliği ve takım çalışmasına yatkın olmalıdır.

El becerisi iyi olmalıdır.

Diğer sağlık bölümlerinde de olduğu gibi insanlara yardım etmeyi seven bir birey olmalıdır.

Sabırlı ve disiplinli olmalıdır.

Genel olarak ayakta görev yaptıkları için fiziksel kondisyonu iyi olmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 22:48

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER