Hemşire Atama Puanları 2022

Hemşire atama taban puanları 2022, Hemşire KPSS 2022/5 atama puanları en yüksek ve en düşük ne kadar? Hemşire atama puanları kaçla kapattı? KPSS Hemşire kontenjanları ve atama puanları

Hemşire Atama Puanları 2022

Hemşire atama taban puanları 2022, Hemşire KPSS 2022/5 atama puanları en yüksek ve en düşük ne kadar? Hemşire atama puanları kaçla kapattı? KPSS Hemşire kontenjanları ve atama puanları

Kamu Personeli Seçme Sınavı her sene kamuda istihdam edilmek üzere adayların girmiş oldukları bir sınavdır. Bu sınav Lisans, önlisans, ortaöğretim veya diğer alanlarda gerçekleşmektedir. KPSS sınavına girecek adayların ilgili alanda geçerli bir puan alması gerekmektedir. Puanlarının yetmesi durumunda adaylar istedikleri kuruma yerleşirler. Gerçekleşen bu yerleştirme işlemi kurum bazlı olmaktadır.

Sizlere Hemşire atama puanları 2022/5 senesine ait verileri hazırladık. Yerleştirme sonuçlarını tablo haline getirdik.

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2022/5 Tıbbi Sekreterlik atama puanları kaçtır?

Sağlık Bakanlığının gerçekleştirdiği bu atamada Hemşire taban puanı 69,3 ve atanan kişi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine atanmıştır.

Sağlık Bakanlığının gerçekleştirdiği bu atamada Hemşire tavan puanı 88,3 ve atanan kişi Antalya Atatürk Devlet Hastanesine atanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına 657 sayılı Devlet Memurları kanununca istihdam edilmek üzere 10.000 kişi alım yapıldı. KPSS 2022/5 sonuçlarına göre birçok Hemşire adayı atanmış bulunmaktadır.

Yapılan 10.000 alıma göre Lisansta toplam 4.397, Ortaöğretimde toplam 778 kişi olmak üzere totalde 5.175 kişi Hemşire olarak atanmış bulunmaktadır.

Aşağıda ise hazırlamış olduğumuz Hemşire KPSS atama puanları 2022 verileri vardır.

Sizlere hazırlamış olduğumuz tablodaki veriler ÖSYM tarafından hazırlanmış güncel verilerden oluşmaktadır.

Hemşire KPSS Atama Puanları 2022

Sosyal medya hesaplarımızdan da bizleri takip edebilirsiniz.

Twitter: twitter.com/hepsinibilio

İnstagram: instagram.com/hepsinibilio

Facebook: facebook.com/hepsinibilio

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER