Hemşire Atama Taban Puanları KPSS 2020/4

En düşük hemşire atama puanı KPSS 2020/4. Hemşirelik atama puanları KPSS 2020/4 . Lİsans mezunu hemşire KPSS atama tabanları 2020.

Hemşire Atama Taban Puanları KPSS 2020/4

Hemşire Nedir, Ne İş Yapar?

Tüm sağlık kuruluşlarında doktorlara yardım eden, labaratuvar, acil servis, yoğun bakım başta olmak üzere tüm birimlerde sağlık işlerini 7/24 yapan personel hemşiredir. Hastalarla ve hasta yakınlarıyla sürekli muhatap olup hastanenin en fazla çalışan kadrolarında biridir. Dolayısıyla yıpratıcı ve zor bir meslek oldupunu söylemek yanlış olmayacaktır. Mesleki konumu itibariyle yükselme olanağı bulunan bir kadro değildir. Güncel 2020 hemşire maaşlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Güncel Hemşirelik Atama Puanları 2020

Sağlık Bakanlığı tarafından en fazla memur alımı yapılan kadrolardan biri hemşire kadrosudur. Ortaöğretim, önlisans ve lisans olmak üzere üç farklı eğitim düzeyinde atama yapılan hemşirelik kadrosu ataması en kolay bölümlerden biridir. Çift yıllarda yapılan Kamu PErsoneli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları ile alım yapılmakta olup mülakat vb uygulama mevcut değildir. Son yapılan KPSS 2020/4 atamalarında 3.235 lisans mezunu hemşire ataması yapılmıştır. Lisans mezunu hemşire atamaları lisans puan türü olan KPSS p3 puanıyla yapılmaktadır.  

Son atamada en düşük puanla hemşire atanan yer Sinop olurken atama taban puanı 72,296 olarak belirlenmiştir. Planlanan merkezi atama takvimine göre KPSS 2020 öncesi bir başka Sağlık Bakanlığı personel alımı görülmemektedir. Ancak şu an dahi hemşire atamalarının oldukça düşük puanlara düştüğü net biçimde görülmektedir. Hemen hemen her sene ihtiyacın artması ve personel sirkülasyonunun fazla olması nedeniyle atamaların bu şekilde yüksek devam edeceği tahmin edilmektedir. Diğer taraftan yalnızca devlette değil özel sektörde de hemşirler iş bulabilmekte olup KPSS atamaları tek seçenekleri değildir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 01:21

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER