İktisat Atama Puanları KPSS 2020/2

İktisat atama puanları KPSS 2020/2. İktisat merkezi atama puanları 2020/2. Merkezi atama iktisat atama sayıları.

İktisat Atama Puanları KPSS 2020/2

KPSS 2020/2 İktisat Bölümü Atama Puanları

İktisat atama puanları KPSS 2020/2 merkezi ataması sonrası açıklandı. Merkezi atamalar devam ettikçe 2021 KPSS iktisat atama puanları açıklandıkça paylaşmaya devam edeceğiz.  Ölçme Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından açıklanan atama puanları incelendiğinde iktisat mezunları kendi kadrolarının yanı sıra düz memur kadrolarına da atanmaktadır.

İktisat kadroları olarak bilinen kadrolar 4421 nitelik kodu kadroların yanı sıra 4001 nitelik kodu ile atama yapılan veri hizmetleri kontrol işletmeni (VHKİ), bilgisayar işletmeni, sekreter,  kadrolar da mevcuttur. KPSS 2020/2 merkezi atama kılavuzu incelendiğinde iktisat mezunları için çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri ve ekonomi ve idari bilimler, ekonomi gibi İİBF bölümleri de başvurabilmektedir.

KPSS 2020/2 iktisat mezunu alımı yapan kurumlar Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü, Türkiye Uzay Ajansı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu olarak sıralanmıştır.  

KPSS 2020/2 iktisat atama puanları incelendiğinde 321 kontenjan açılmış olup 86,9 puan en düşük yani taban puan olarak belirlenmiştir. KPSS B sonrası ilk merkezi atama olması nedeniyle 98,2 puanla stajyer aim memuru olarak atanılmış olup en yüksek puan olarak açıklanmıştır.  İktisat mezunu olup bu merkezi atama da başvuru yapan veya tercih yapan toplam aday sayısı ise 6.274 olarak açıklanmıştır.  

KPSS İktisat Atama Taban Puanları 2020/2

2021 yılının ilk merkezi ataması olan 2021 merkezi atama taban puanları ve tavan puanları tablosu aşağıda yer almaktadır. İktisat bölümü çok fazla mezunu olması ve özel sektörde iş imkanları dar olması nedeniyle atama puanları oldukça yüksek taban puan ile kapanmaktadır. 

İktisat bölümü de dahil olmak üzere tüm bölümleri atama puanları, üniversite taban puanları, maaşları ve  iş imkanları gibi detaylı bilgileri hepsinibilio.com üzerinden erişebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 05:17

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER