İktisat KPSS Atama Taban Puanları 2020

KPSS iktisat atama puanları 2020. İktisat bölümü mezunları KPSS atama taban puanları 2020.

İktisat KPSS Atama Taban Puanları 2020

İktisat Bölümü KPSS Atama Puanları 

İktisat bölümü, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) bölümlerinden biridir. İİBF bölümleri arasında hemen hemen en yoğun programa sahip olan ve en dolu denilebilecek bölüm iktisattır. Sözel ve sayısal derslerin birlikte harmanlanarak verilmesi nedeniyle mezuniyet sonrası iş bulma olanakları daha yüksektir.

Kamuda iktisat bölümü mezunlarının herhangi bir mülakata girmeden KPSS ile atanabileceği kadro sayısı oldukça sınırlıdır. Genellikle KPSS A, kurum sınavları, yabancı dil sınavı (YDS) ve mülakat aşamalarından geçilmesi gerekmektedir. Ancak 4001 kadrolarına ve iktisat mezunlarına KPSS B ile atanılması mümkündür.

İktisat KPSS atama puanları 2020 yılı için güncel tablo aşağıda yer almaktadır. İktisat mezunlarının KPSS ile atandığı kadrolar  bilgisayar işletmeni, veri hizmetleri kontrol işletmeni, memur kadroları, aim memuru ve benzeri b grubu kadrolarıdır.

İktisat bölümü hakkında detaylı bilgi almak için ilgili yazımıza göz atamanızı öneririz. Tüm meslekler, meslerlere ve bölümlere göre maaş aralıkları ve iş imkanları hakkında hepsinibilio.com'u takip etmenizi öneririz.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 00:48

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER