İşletme KPSS Atama Puanları 2021

İşletme KPSS atamaları 2020/2 atamasında kaça düştü? İşletme KPSS atama puanları 2021. En düşük puanla atanan işletme mezunu kaçla atandı?

İşletme KPSS Atama Puanları 2021

İşletme KPSS Atama Puanları 

KPSS 2020/2 sayılı merkezi atama sonuçları açıklandı. İşletme KPSS atama puanları, işletme bölümü mezunu, işletme okuyan veya işletme bölümü tercih etmeyi düşünen herkesi ilgilendiriyor. En düşük puanla atana işletme mezunu kaç puanla atandı? En düşük puanla atanan işletme mezunu kaç puanla atandı? İşletme mezunları hangi kurumlara atandı gibi soruları cevaplamaya çalışacağız.

İşletme mezunu olup KPSS 2020/2 sayılı atama ile atanan toplam aday sayısı 134 kişidir. İşletme mezunları bu atama ile Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye Uzay Ajansı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi, Sağlık Bakanlığı, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, üniversiteler, belediyeler ve il özel idaresi kurumlarına atanmıştır.

İşletme Atama Puanları KPSS 2020/2

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2020 sonrasında yapılan ilk merkezi atama olan KPSS 2020/2 ataması aynı zamanda 2021 yılının ilk merkezi ataması konumundadır. İşletme KPSS atama puanları 2021 tablosu aşağıda yer almaktadır. En düşük KPSS puanı ile atanan işletme mezunu İstanbul Üniversitesi  Cerrahpaşa yerleşkesine 85.073 puanla bilgisayar işletmeni olarak atanmıştır. Liste incelendiğinde 4001 kadrosu olarak bilinen tüm lisans mezunlarının başvurabildiği kadroların ağırlıkta olduğu görülmektedir. 4431 sayılı işletme nitelik kodu ile atanan sayısı nispeten daha azdır.

işletme KPSS atama puanları 2021 tablosu incelendiğinde anlaşıalcağı üzere atama yapılan kadrolar veri hazırlama ve kontrol işletmeni, stajyer aım memuru, bilgisayar işletmeni olarak belirlenmiştir. İşletme mezunlarının büyük çoğunluğunun stajyer aim memuru olarak atanmasında en temel neden ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü personel maaşlarının diğer kurumlardan daha yüksektir. DHMİ personel maaşları listesini de inceleyebilirsiniz.

İşletme atama puanları haricinde, işletme bölüm dersleri nelerdir, iş imkanları nelerdir, kimler okumları, mezun maaşları nasıl, işletme hangi üniversitede okunur benzeri bilgiler için işletme bölüm tanıtımı yazımıza göz atmanızı öneririz. KPSS atama puanları ile ilgili merak ettiğiniz hususları ilgili kategoride bulabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 16:10

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER