KPSS 2020/4 Anestezi Teknikeri Atama Taban Puanları

KPSS anestezi teknikeri atama puanları . Son atama anestezi mezunu atama puanları 2020. En düşük puanla atanan anestezi teknikeri.

KPSS 2020/4 Anestezi Teknikeri Atama Taban Puanları

Anestezi Teknikeri Atama Taban Puanları 2020/4

Sağlık Bakanlığı tarafından son yapılan merkezi atama ile 409 anestezi teknikeri ataması yapıldı. Yapılan atamalarda boş kontenjan kalmazken en düşük puan 84,4160 ile İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Diğer bölümlerin atamalarında olduğu gibi anestezi teknikeri atamalarında da en düşük puanla kapatan il İstanbul oldu.

Anestezi bölümü önlisans yani 2 yıllık olduğu için mezunları KPSS p93 puan türü ile tercih yapmaktadır. KPSS p93 puan türünden 84 civarında puan alabilmek için 85’e yakın net yapmak gerekmektedir.. Ancak KPSS 2020/4 atamasını son atama olarak kabul edersek diğer bölümlere nispeten anestezi daha kolay atanan bölüm diyebiliriz. Yeni yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) önlisans sınavı öncesi Sağlık Bakanlığı sağlık teknikeri alımı olup olmayacağı belli değildir. Konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamaları takip etmenizi öneririz.

Güncel sağlık teknikeri maaşlarını buradan öğrenebilirsiniz.

KPSS 2020 önlisans sınav konularına ilişkin bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Anestezi Teknikeri Ne İş Yapar?

Anestezi teknikeri ameliyat veya diğer adıyla tıbbi operasyon esnaasında hastanın kontrollü biçimde bilincini kapanması için gerekli işlemleri yapmaktadır. Yaptığı işlemler hastanın operasyon öncesi ve operasyon esnasında konforu açısından hayatidir. Çalıştığı hastanedeki yoğunluğa göre çalışma gün sayısı ve çalışma süreleri değişmektedir. Operasyon günleri haricinde çalıştıkları hastanede olma mecburiyetleri olmakla birlikte yapmaları gereken fazlaca bir işlem bulunmamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 17:29

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER