Makinist Atama Puanları KPSS 2019/2

Makinist Atama Puanları KPSS 2019/2, Makinist Kadrosuna Alınan Bölüm Mezunları Hangileridir? Koşullar Nelerdir? KPSS 2019/2 Tercih Sonuçları Nerden Öğrenilir?

Makinist Atama Puanları KPSS 2019/2

Makinist Atama Puanları KPSS 2019/2

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2019/2 merkezi atama sonuçları, taban puanları ve tercih yerleştirme sonuçları açıklandı.

Makinist mesleği Kamu Personeli Seçme Sınavı Atama Taban Puanları 2019/2 alımında kontenjan sayısı 22 kişi olmuştur. 13 ilde Ticaret Bakanlığı bünyesinde KPSSP3 puan türüyle alım olmuştur. Makinist atamaları nasıl olmuş, kaç kontenjan verilmiş, en düşük kaç puan ile kapanmış sizlere hazırladık.

Makinist atamaları olduğunda adayların ilgili bölümün lisans programından mezun olması ve 7225 nitelik kodu özelliğini taşıması gerekmektedir.

2019/2 Makinist KPSS Atama Taban Puanlarında en düşük puan olarak 81 ile Çanakkale, en yüksek 88 puan ile de İzmir kapatmış bulunmaktadır.

Makinist Kadrosuna Alınan Bölüm Mezunları Hangileridir?

Gümrük Muayene Memuru Nedir? inceleyebilirsiniz.

Koşullar Nelerdir?

  • STCW belgelerine sahip olmaları gerekmektedir.
  • Sağlık yoklama belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
  • En az makine zabiti yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

KPSS 2019/2 Tercih Sonuçları Nerden Öğrenilir?

KPSS 2019/2 Tercih Sonuçları Nerden Öğrenilir, sonuçlar ÖSYM’nin internet adresi üzerinden erişime açılır ve tercihte bulunan adaylar sisteme girerek sonuçlarını görebilirler.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans mezunu atamalarında Makinist atamaları en düşük taban puanı bilgileri, hangi dönemde atandıkları ve hangi kurumlara atandığı aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Puan bilgileri ise ÖSYM verilerinden alınmıştır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 22:52

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER