Mütercim Tercümanlık Atama Puanları KPSS 2020/1

Mütercim tercümanlık atama puanları KPSS 2020/1. Mütercim tercümanlık KPSS atama puanları en son kaça düştü. Mütercim tercümanlık atama kontenjanları.

Mütercim Tercümanlık Atama Puanları KPSS 2020/1

Mütercim Tercümanlık Atama Puanları

Mütercim tercümanlık atama puanları kaçla kapattı? Mütercim tercümanlık bölümü mezunları nerelere atandı? Mütercim tercümanlık bölümü mezunları  KPSS kaç puanla atandı?  Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), ile atanan ve alan sınavı olmayan tüm bölümler çift yıllarda yapılan KPSS ile atanmaktadır. KPSS p3 puanı ile atanan mütercim tercümanlık bölümü mezunları alan dışı kadrolara atanabilmektedir. Devlette mütercim tercüman maaşları 2021 yılı itibariyle 4.500 TL seviyesindedir. Kademe ve dereceye göre 2021 yılı için 6.450 TL seviyesine kadar çıkmaktadır. Dolayısıyla mütercim tercümanlık bölümü mezunları kamuda yalnızca kendi kadrolarına değil diğer lisans bölümü mezunu alan kadrolara da atanabilmektedir.

Mütercim tercümanlık atama puanları KPSS 2020/1 tablosu aşağıda yer almaktadır. Tabloda mütercim kadrosu olarak belirtilmeyen kadrolar 4001 kadroları olarak bilinmektedir. Ancak 4083 nitelik kodu ile atama puanları da mevcuttur.

Mütercim Tercümanlık Atama Puanları KPSS 2020/1

Mütercim tercümanlık bölümü mezunları KPSS 2020/2 ataması ile aşağıdaki kurumlara atanmışlardır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü en fazla mütercim tecüman alımı yapan kurumlar olarak görünmektedir. Toplam 122 mütercim tercümanlık mezunu KPSS 2020/1 sayılı merkezi atama ile atanmış olup en düşük atama puanı 71,4 seviyesine kadar inmiştir. 

Mütercim tercümanlık bölümü mezunları istedikleri takdirde bir kamu kurumuna düz memur olarak atanıp kadro açıldığında ilgili departmana geçiş yaparak da mütercim olarak çalışmayı seçebilmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 00:03

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER