Ortaöğretim Hemşire KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

KPSS 2020/4 ortaöğretim hemşire atama taban puanları. Son atamada ortaöğretim hemşire atama puanları kaça düştü? Lise hemşire atama puanları.

Ortaöğretim Hemşire KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

KPSS 2020/4 Ortaöğretim Hemşire Atama Puanları

Sağlık meslek lisesi ve dengi okullardan mezun adaylar ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile atanmaktadır. Yalnızca çift yıllarda yani iki yılda bir yapılan ortaöğretim KPSS’de genel kültür genel yetenek testleri çözülmesi gerekmektedir.

Ortaöğretim hemşire atamaları KPSS p94 puan türü ile  yapılmakta olup sınavda Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgiler soruları mevcuttur. Soruların katsayıları arasında bir fark bulunmayıp net ortalaması daha düşük dersten daha fazla net yaptığınız takdirde daha yüksek standart sapma alabilirsiniz.

Ortaöğretim hemşire atama taban puanları KPSS 2020/4 tablosu aşağıda yer almaktadır. Ortaöğretim KPSS ile atanmanın en önemli kuralı KPSS tarihinde önlisans veya lisans mezunu olmamaktadır. Dolayısıyla sağlık meslek lisesi mezunu olsanız dahi daha sonra üniversite okuduysanız ortaöğretim KPSS veya diğer adıyla lise KPSS ile atanamazsınız.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 21:08

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER