Perfüzyonist Atama Taban Puanları KPSS 2020/4

Perfüzyonist KPSS atama taban puanları. En düşük puanla atanan perfüzyonist. KPSS 2020/4 perfüzyonist atama puanları.

Perfüzyonist Atama Taban Puanları KPSS 2020/4

Üniversitelerin perfüzyon bölümünden mezun adaylar çift yıllarda yapılan lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmektedir. Lisans KPSS puan türü olan KPSS p3 puanı ile atanmaktadırlar. Perfüzyonist atama puanları diğer bölümlerle karşılaştırıldığında oldukça düşüktür.

Son yapılan merkezi atama olan KPSS 2020/4 ataması tercih kılavuzu incelendiğinde toplam 20 perfüzyonist alımı yapılmıştır. Açılan kontenjanın tamamı dolmuş olup en yüksek puanla atanan perfüzyonist 66,9 puan ile atanmıştır. En düşük puanla atanılan kurum ise 58,8 ile Kilis Devlet Hastanesi olmuştur. Bölüm mezunlarının kamuya yönelmeyi düşünmediği ve özel hastanelerde çalışmayı tercih etmesi KPSS atama taban puanlarını da etkilemiş olup en yüksek puan ile atanan dahi oldukça düşük netlerle yerleşmiştir. Atanması en kolay bölümlerden biridir demek yanlış olmayacaktır.

Üniversite bölümleri, meslekler hakında bilgiler, maaş aralıkları, kariyeriniz için merak ettikelerinizin hepsini hepsinibilio.com adresinden bulabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 17:26

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER