Psikolog KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları

Psikolog KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları, Psikolog atamalarında en düşük ve en yüksek atama puanları kaç olmuştur? Psikolog Nedir?

Psikolog KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları

Psikolog KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığına bağlı bölümlerden biri olan Psikolog mezunları KPSS 2020/8 atamasında kaç atama yapıldığını, en düşük ve en yüksek puanların kaç olduğunu araştırmaktadırlar.

Kamuda istihdam etmek isteyen bireyler için kolay yöntemlerden birisi merkezi atamalardır. Merkezi atamalarda ise mülakat, ek sınavlar gibi detaylar olmadığından dolayı adaylar yeterli puanları almaları durumunda açılan boş kadrolara atanabilmektedirler. Ülkemizde Sağlık Bakanlığı’nda personel alımları genelde bu tip merkezi atamalar şeklinde olmaktadır. 2020 senesi içerisinde Sağlık Bakanlığı birkaç atama yaptı. Bu atamalarda Covid-19’ un da etkisi olmuştur. 2020/8 ataması ise bu şekilde karşımıza çıkmıştır.

2020 senesinde T.C. Sağlık Bakanlığınca yapılan KPSS atama puanlarıyla beraber 8 Psikolog alınmıştır. 2 yılda bir olan KPSSP3 puan türünde ve 4131 nitelik koduyla Psikolog alımı olmaktadır.

Psikolog mesleğine 2020/8 atamaları içerisinde en düşük puan ile atanan bireyin puanı 82,186 olmuşken en büyük puan ile atanan adayın puanı ise 87,179 olarak karşımıza çıkmaktadır. KPSS 2020/8 merkezi atamasında Psikolog mesleğine en düşük puan ile yerleşen aday İstanbul iline atanmıştır ve en yüksek puan ile yerleşen adayın atması da İstanbul ili olmuştur.

Sizlere biz bu yazımızda Psikolog KPSS 2020/8 Atama Taban Puanlarını, Psikolog atamalarında en düşük ve en yüksek atama puanları kaç olmuştur? Psikolog Nedir? Gibi sorulara cevap verip Psikolog mesleği hakkında birkaç bilgi aktaracağız.

2020 Psikolog Maaşları Ne Kadar? buradan bakabilirsiniz.

Psikolog Nedir? Psikolog Ne İş Yapar?

Psikolog nedir, Psikolog ne iş yapar, Psikolog anlamı sebebiyle ruh bilimci demektir. Psikologlar, bir grup veya bireyin davranışlarını veya hareket etme tarzlarını incelemektedirler. Öğrendiği bilgi ve becerilerle beraber nedenleri açıklayıp çözüm üretirler. Psikologlar; cezaevi, klinik, hastane, adliye, adli tıp, okul veya fabrika gibi alanlarda istihdam ederler.

Psikolog KPSS 2020/8 Atama Taban ve Tavan puanları, Kontenjan, Kurum, İl gibi bilgilere aşağıdaki tablomuzdan bakabilirsiniz.

Psikolog 2020/5 Atama Taban Puanlarına buradan bakabilirsiniz.

Atama puanları, KPSS, üniversite ve buna benzer tüm konularda destek almak ve faydalanmak için HEPSİNİBİLİO.COM adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 21:03

Mert Ardıç

22 yaşında, psikoloji lisans öğrencisi, araştırmacı, okur, yazar. Linkedin: Mert Ardıç


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER