Röntgen Teknikeri KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

Röntgen teknikeri atama taban puanları 2020. KPSS 2020/4 merkezi atama röntgen teknikeri taban puanları.

Röntgen Teknikeri KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

Güncel Röntgen Teknikeri KPSS Atama Taban Puanları

Son yapılan atama olan KPSS 2020/4 merkezi atama tercih kılavuzu incelendiğinde toplam 8.844 kontenjan açıldığı görülmektedir. Toplam başvuran aday sayısı 82 bin seviyesinde olup yerleşme oranı %10 civarında tekabül etmektedir.

KPSS 2020/4 röntgen teknikeri kadro sayısı 410 adet olup tamamı dolmuştur. En düşük röntgen teknikeri atama puanı 58,53 olmuştur. En az tercih edilen  il İstanbul olurken en düşük puanla kapatan hastanelerde İstanbul sınırlarında bulunan hastanelerdir. İstanbul, tüm KPSS tercihlerinde doğu illerinden dahi .ok geride kalmakta olup şehrin kalabalık ve pahalı olması bunda en temel etkendir. Düşük puan KPSS tercihi yapacak herkesin bu bilgiyi göz önünde bulundurmasını öneririz.

Tüm bölümlerin KPSS atama puanları incelendiğinde KPSS 2020 öncesi yeni bir alım olmadığı takdirde en son atanan röntgen teknikeri 85 civarında atanmış olacaktır. Diğer bölümlere kıyasla yüksek bir puan olmadığını söylemek yerinde olacaktır. Bir çok sağlık bölümü dahi 90 puanın altına inmemiş olup önlisans puan türü olan KPSS p93 puan türünden 90 almak çok kolay değildir.

Güncel tekniker maaşları hakkında bilgi edinmek için ilgili yazıyı okumanızı öneririz. Kariyeriniz hakkında merak ettiğiniz her şey için hepsinibili.com adresini takip etmeniz yeterli. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) verileri güncelledikçe sizinle gelişmeleri paylaşamaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 20:33

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER