Sınıf Öğretmenliği Atama Puanları 2020

Sınıfı öğretmenliği atama puanları 2020. KPSS sınıf öğretmenliği atama taban puanları 2020. Sınıf öğretmenliği mezunu en düşük kaçla atanır.

Sınıf Öğretmenliği Atama Puanları 2020

Sınıf Öğretmenliği Atama Puanları 2020

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucunda alınan puana göre mülakata kalan ve mülakat sonucu aldıkları puan  ve KPSS puanı değerlendirilerek atanan sınıf öğretmenliği atama puanları 2020 tablosunu hazırladık.

Sınıf öğretmenliği mezunları kaç puanla atandığı, en düşük puanla atanan sınıf öğretmeni kaç puanla atandı, sınıf öğretmenliği mezunu atanmak için kaç puan almalı gibi sorulara cevap olabileceğini süşünüyoruz. Sınıf öğretmenliği mezunları KPSS genel kültür genel yetenek, eğitim bilimleri ve alan bilgisi testlerine girmekte olup KPSS p121 puanı ile atanmaktadırlar.

KPSS P121 Puan Türü Nasıl Hesaplanır?

Genel kültür: %15 etkili

Genel yetenek: %15 etkili

Eğtim bilimleri: %20 etkili

Alan bilgisi : %50 etkili

KPSS p121 puan türü hesaplanmasında en etkili test alan testi olup sınıf öğretmenliği mezunu adayların en fazla ÖABT çalışması gerekmektedir.

KPSS 121 puanı doğrudan sınıf öğretmenliği atama taban puanı değildir. Öğretmen atamaları mülakat puanına göre yapıldığı unutmamalıdır. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu konuda hassasiyet gösterip mülakat puanı verilirken KPSS 121 puanı üzerinden +3 veya -3 eklenerek mülakat puanı oluşturulmaktadır. Sınıfı öğretmenliği KPSS atama puanları olarak bilinen puanlar ise aslında mülakat puanlarıdır. Dolayısıyla sınıf öğretmenliği atama puanları ifadesi daha doğrudur.

Sınıfı Öğretmenliği Atama Puanları 2020 Tablosu

Yapılan son atama sonucu oluşan güncel sınıf öğretmenliği atama puanları 2020 tablosu aşağıdaki gibidir.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, 15:39

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER