Sosyal Çalışmacı Atama Puanları KPSS 2020/4

Sosyal hizmetler bölümü atama puanları KPSS 2020/4. Sosyal çalışmacı atama puanları KPSS 2020/4. Sosyal çalışmacı atama puanları kaçla kapattı?

Sosyal Çalışmacı Atama Puanları KPSS 2020/4

KPSS Sosyal Çalışmacı Atama Puanları

Sosyal çalışmacı atama puanları, sosyal hizmetler bölümü mezunları ve sosyal hizmetler bölümü öğrencileri tarafından çokça merak edilmektedir. KPSS atama puanları Öçme Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandıkça paylaşma ve bilgilendirmeye devam edeceğiz.

KPSS 2020/4 sayılı son atamada sosyal çalışmacı atama puanları 84,65 seviyesine kadar düştü. Toplam 123 sosyal hizmetler bölümü mezunu atanmış olup en düşük kapatan il İstanbul oldu. Sosyal hizmetler atama puanları genellikle 80 ve üzeri kapatmak da olup KPSS p3 puan türü 2 yıl geçerlidir. Yani adaylar 2020 yılında aldıkları puan ile 2022 yılına kadar  tercih yapabilecektir.

Sosyal Çalışmacı Atamaları Nasıl Yapılıyor?

KPSS merkezi atama ile atanan sosyal çalışmacılar herhangi bir mülakat veya kurum sınavına girmiyor. Yalnızca çift yılda yapılan KPSS genel kültür ve genel yetenek sınavına girmeleri ve iyi bir puan almaları yeterlidir. ÖSYM tarafından KPSS atama puanları açıklandıkça sosyal hizmetler atama puanları da hepsinibilio.com ekibi tarafından paylaşılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2020, 02:30

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER