Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Atama Puanları 2020/8

Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Atama Puanları 2020/8, kaç puanla kapanmıştır, en düşük ve en yüksek puanlar kaç olmuştur, hangi illere atanmıştır, Kontenjanlar kaç olmuştur

Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Atama Puanları 2020/8

Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Atama Puanları 2020/8

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/8 sözleşmeli personel alımında kontenjan sayısı 3000 olmuştur. Alımların çoğunluğu lisans bölümleri için olsa da, önlisans ve ortaöğretim mezunlarının da ataması gerçekleşmiştir. Sözleşmeli personel alımında 2021 lisans mezunu 606 önlisans ve 373 de ortaöğretim mezunlarına kontenjan verilmiştir. En çok ataması olacak kadrolar Hemşire, ebe ve ilk ve acil yardım teknikeri olmuştur.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Atama Taban Puanları 2020/8 kaç puanla kapanmıştır, Kamu Personeli Seçme Sınavında Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik atamalarına göre en düşük ve en yüksek puanlar kaç olmuştur, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mesleğine en düşük ve en yüksek puan ile atanan adaylar hangi illere atanmıştır, Kontenjanlar kaç olmuştur gibi soruların cevaplarına Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Atama Taban Puanları 2020/8 adlı yazımızdan bakabilirsiniz.

2020 senesinde 2020/8 alımında KPSS Atama Puanları ile Önlisans mezunu 228 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreter alımı olmuştur. 2 yılda bir gerçekleşen Önlisans KPSSP93 puan türünde ve 3047 nitelik koduyla Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alımı olmaktadır.

Kamuda istihdam etmek isteyen bireyler için en kolay atamalardan biri merkezi atamalar olmuştur. Merkezi atamalarda ise mülakat, ek sınavlar gibi detaylar olmadığından ötürü adayların yeterli puanları almaları halinde açılmış kadrolara atamaları gerçekleşmektedir. 2020 senesi içerisinde Sağlık Bakanlığı bu konuda birkaç alım yapmış bulunmaktadır. Bu atamalarda Coronavirüsün de etkisi olmuştur. Biz Hepsinibilio ailesi olaraktan sizlere Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mesleğinin KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları tablo şeklinde hazırladık. Listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mesleğine ait 2020/8 atamaları içinde en düşük puan ile atanan adayın puanı 78,154 iken en yüksek puan ile yerleşen adayın puanı 84,737 olarak açıklanmıştır. Aşağıdaki tablodan il bazında taban puanları görebilirsiniz.

KPSS 2020/8 merkezi ataması içerisinde Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mesleğine en düşük puan ile atanan aday İstanbul iline atanmışken en yüksek puan ile atanan adayın ataması da yine İstanbul ili olmuştur.

Tıbbi Sekreter Maaşları 2020 ne kadar buradan bakabilirsiniz.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları tablosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Atama puanları, KPSS, üniversite ve bunlar gibi birçok konuda destek almak için Hepsinibilio ailesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımızda yer alan Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları listesi ÖSYM tarafından açıklanan verilerden alınmıştır.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 19:31

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER