Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Atama Puanları 2020/8

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Atama Puanları 2020/8 kaç puan ile kapatmıştır? Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/8 Merkezi Atamasında Tıbbi Laboratuvar Teknikeri atamalarına göre en düşük ve en yüksek puanlar kaç olmuştur? Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Kimdir?

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Atama Puanları 2020/8

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Atama Puanları 2020/8 kaç puan ile kapatmıştır, Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/8 Merkezi Atamasında Tıbbi Laboratuvar Teknikeri atamalarına göre en düşük ve en yüksek puanlar kaç olmuştur, Tıbbi Laboratuvar Teknikeri mesleğine en düşük puan ile atanmış olan aday ve en yüksek puan ile atanan aday nereye atanmıştır tarzı soruların cevaplarına ve KPSS 2020/8 Laboratuvar Teknikeri Atama Puanları tablosuna bakabilirsiniz.

2020 senesi içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığınca yapılan 2020/8 KPSS Atama Puanları ile 48 Tıbbi Laboratuvar Teknikeri alımı olmuştur. 2 yılda bir olan KPSSP93 puan türünde Tıbbi Laboratuvar Teknikeri alımı olmaktadır.

Kamuda istihdam etmeyi isteyen adaylar için en basit yöntemlerden birisi merkezi atamalardır. Bu durumunun sebebi merkezi atama durumlarında mülakat, ek sınavlar gibi detaylar olmadığından ötürü yeterli puanı almaları dahilinde atanabilirler. Sağlık Bakanlığı ise bünyesine eleman alırken genelde bu tip merkezi atamalar yapmaktadır. 2020 senesi içerisinde Sağlık Bakanlığı alımlar yapmıştır. Her sene özellikle her alım yapıldığında daha fazla bir kadro açılması gerçekleşirken bu sene arada personel açığı olduğundan dolayı küçük alımlar da olmuştur. 2020/8 merkezi ataması da bu tarz bir atama olmuştur.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü Nedir

Makinist Atama Puanları KPSS 2019/2

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Nedir, Kimdir?

Tıbbi Laboratuvar Teknikerleri hastaneler, sağlık kuruluşlarında doktorların gerekli gördüğü analizleri yapmakla sorumlu olan kişilerdir. Klinik ve diğer araştırma laboratuvarlarında kullanılan yöntemlerin ve cihazların durumundan, tahlillerin yapılmasından sorumlu kişilerdir. Çeşitli analizler yapmaktadırlar.

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Mesleğinin Amacı Nedir?

Tıbbi laboratuvar teknikeri bölümünde sağlık kuruluşlarının tıbbi tahlil laboratuvarlarında istihdam edecek teknik sağlık personeli yetiştirilmektedir.

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Öğrenimi?

Tıbbi laboratuvar teknikeri öğrenim süresi iki yıldır. Temel bilim dersleri dışında uygulamaları meslek dersleri de olmaktadır.

Tıbbi Laboratuvar Teknikerinde Kariyer?

Tıbbi laboratuvar teknikerleri Üniversite, devlet, SSK hastaneleri, sağlık merkezleri, özel klinikler ve tahlil laboratuvarlarında istihdam etmektedirler.

Adli tıp teknikeri atama puanları

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Atama Puanları 2020/8

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Atama Puanları 2020/8, Tıbbi Laboratuvar Teknikeri mesleğine 2020/8 atamaları içerisinde en az puan ile atanan bireyin puanı 80,345 olarak belirlenmiştir. En yüksek ile yerleşen bireyin puanı ise 86,867 olarak karşımıza çıkmaktadır.

KPSS 2020/8 merkezi atamasında en düşük puan ile atanan aday İstanbul’a atanmışken en yüksek puan ile atanan birey de yine İstanbul iline yerleşmiş bulunmaktadır.

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Atama Puanları 2020/8 tablosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yer alan tablodaki veriler ÖSYM tarafından yayımlanan verilerden hazırlanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 22:50

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurcan Köçer
Nurcan Köçer - 2 yıl Önce

Tıbbi laboratuvar teknikleri mezunuyum 84,8 puan aldım . Sıralamam 977 sizce atanır mıyım

Laborant
Laborant @Nurcan Köçer - 1 yıl Önce

Atandınız mı

SIRADAKİ HABER