2021 TYT Çalışma Programı

2021 TYT Çalışma Programı, TYT ye nasıl çalışılır? Günlük TYT çalışma programı. TYT'ye nasıl hazırlanılır? TYT'ye nasıl çalışmalıyım.

2021 TYT Çalışma Programı

Günlük TYT Çalışma Programı

TYT sınavına çalışmaya yeni ve sıfırdan başlayacak olanlar için 2021 TYT Çalışma Programı hakkında bilgiler vereceğiz. Bu yazımızda sizlere 2021 TYT için ders çalışma programını nasıl hazırlamanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Öncelikle geçmişe kesinlikle takılı kalmayın. Dün bitti şimdiki zamana odaklanın.

Tik tok gibi son zamanlarda popüler olan ve çok fazla kişinin takıldığı uygulamalarda zamanınızı heder etmeyin.

Çalışmalarınıza en asgari zamandan başlayın.

Konumetre yapın ve çalışıp bitirdiğiniz konuları ve eksiklerinizi görün ve farkında olun.

Dizi film izlemeyi bırakın.

** YKS’de Kaç Nete Kaç Puan Gelir? **

2021 TYT Çalışma Programı Nasıl Olmalı?

2021 TYT ders çalışma programınızı hazırlarken öncelikle okuldaki ders programınızı takip etmeniz gerekiyor. Örneğin bugün matematik ve biyoloji varken sizin Türkçe geometri çalışırsanız okulda işlenen konuları unutursunuz ve sonra o konuları tekrar ederken başka konular da gelir ve iyice karışıklık olur. Bu yüzden böyle bir durumla karşılaşmamak için ders programınızı okuldaki işlenen derslere göre ayarlamanız gerekir.

Bildiğiniz üzere okullar artık tamamen uzaktan eğitime geçti ve dersler EBA üzerinden çevrim içi olarak işlenmekte. Bu yüzden biz de EBA’yı dikkate alarak 2021 TYT Çalışma Programı hazırladık. Bu program örnek olarak hazırlanmış olup sizler kendi ders programınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Örneğin EBA’da;

Pazartesi günü Türk Dili ve Edebiyatı ve Matematik dersi var. Öğlene kadar bu derslerden sonra öğleden sonra sabah işlenen konuları tekrar etmelisiniz. Türkçe’den 50 soru, Matematikten 50 soru çözmelisiniz. Bir konu için 50 soru çözmek yeterli olacaktır. Fazla soru çözmeniz dersten sıkılmanıza yol açabilir.

** YKS’de Standart Sapma Var Mı? Ne Kadar Etkiler? **

Salı günü Tarih, fizik ve Din dersi var. Öğlene kadar bu derslerden sonra öğleden sonra sabah işlenen konuları tekrar etmelisiniz. Tarihten 30 soru, Fizikten 50 soru, Din dersinden 30 soru çözmelisiniz. Bir konu için 50 soru çözmek yeterli olacaktır. Tarihten ve dinden yoruma dayalı sorular daha çok geldiği için 30 soru yeterli olacaktır.

Çarşamba günü Türkçe ve Matematik dersi var. Öğlene kadar bu derslerden sonra öğleden sonra sabah işlenen konuları tekrar etmelisiniz. Türkçeden 50 soru, Matematikten 50 soru çözmelisiniz. Bir konu için 50 soru çözmek yeterli olacaktır. Fazla soru çözmeniz dersten sıkılmanıza yol açabilir. Paragraf sorusu çözmek yerine kitap ta okuyabilirsiniz.

Perşembe günü Kimya ve Coğrafya dersi var. Öğlene kadar bu derslerden sonra öğleden sonra sabah işlenen konuları tekrar etmelisiniz. Coğrafyadan 40 soru, Kimya dersinden 50 soru çözmelisiniz. Bir konu için 50 soru çözmek yeterli olacaktır. Fazla soru çözmeniz dersten sıkılmanıza yol açabilir.

Cuma günü Felsefe ve Biyoloji dersi var. Öğlene kadar bu derslerden sonra öğleden sonra sabah işlenen konuları tekrar etmelisiniz. Felsefeden 50 soru, Biyolojiden 50 soru çözmelisiniz. Bir konu için 50 soru çözmek yeterli olacaktır. Fazla soru çözmeniz dersten sıkılmanıza yol açabilir. Felsefe için paragraf ta çözebilirsiniz. Biyolojide ezberlemeniz gereken yerlere dikkat edin.

** YKS’ye Nasıl Çalışmalıyım? YKS’ye Nasıl Hazırlanılır? **

Cumartesi günü ders olmadığı için pazartesi, Salı ve Çarşamba günü işlenen konuları tekrar edin. O konulardan 20’şer tane soru çözün.

Pazar günü de yine ders olmadığı için kalan Perşembe ve cuma günü işlenen konuları tekrar edin. O konulardan 20’şer tane soru çözün.

Aşağıda bu programa alternatif olarak çok çalışıp yüksek puan hedefleyen adaylar için bir program daha yaptık. Bu program TYT ve AYT aynı anda çalışma programını içermektedir.

2021 TYT ve AYT Çalışma Programı

Bu program yukarda anlattığımız programa alternatif olarak çok çalışıp yüksek puan hedefleyen adaylar için 2021 TYT ve AYT sınavlarını beraber çalışma programıdır. Sizler kendinize hangisini uygun görüyorsanız onu baz alabilirsiniz.

GÜNLER

Pazart.

Salı

Çarş.

Perş.

Cuma

Cumart.

Pazar

08.30

09.30

Problem ve Paragraf

Problem ve Paragraf

Problem ve Paragraf

Problem ve Paragraf

Problem ve Paragraf

Problem ve Paragraf

Problem ve Paragraf

09.30

10.30

Geometri

Geometri

Geometri

Türkçe

Türkçe

Eksik konulara çalışma

TYT DENEME SINAVI

10.30

11.30

TYT Matematik

TYT Matematik

TYT Matematik

TYT Matematik

Türkçe

Eksik konulara çalışma

AYT DENEMESINAVI

12.30

14.30

Tyt Kimya

Ayt Kimya

Tyt Fizik

Ayt Fizik

Tyt Biyoloji

Ayt Biyoloji

DİNLENME

15.30

16.30

Soru Çözümü

Soru Çözümü

Soru Çözümü

Soru Çözümü

Soru Çözümü

Soru Çözümü

DİNLENME

17.30

19.30

AYT Matematik

AYT Matematik

AYT Matematik

AYT Matematik

AYT Matematik

Soru Çözümü

DİNLENME

19.30

20.30

Soru Çözümü

Soru Çözümü

Soru Çözümü

Soru Çözümü

Soru Çözümü

HAFTALIK TEKRARI

DİNLENME

21.30

22.30

Günün TEKRARI

Günün TEKRARI

Günün TEKRARI

Günün TEKRARI

Günün TEKRARI

HAFTALIK TEKRARI

DİNLENME

Bu programda ilk saatlerde Paragraf ve Problem çalışmanızı öneriyoruz. Türkçe çalışmalarını da yine günün erken saatlerinde çalışmanızı önerdik. Sayısal dersleri ise aralıksız şekilde çalışmanızı önerdik o yüzden aralık pek vermedik. Soru çözümlerini ise konu anlatımlarının arkasına koyduk hem de aynı zamanda bir dinlenme gibi olacaktır.

Bu yazımızda YKS sınavına hazırlanan üniversite adayları için TYT 2021 Çalışma Programı ve TYT ye Nasıl Çalışılır? Soruları hakkında bilgiler verdik. Sınava hazırlanan adaylar için faydalı bilgilerin yer aldığı sitemizdeki diğer yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 03:49

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER