Acun Ilıcalı ne kadar kazanıyor 2020?

Acun Ilıcalı ne kadar kazanıyor 2020? Acun Ilıcalı nereli? Acun Ilıcalı kimdir? Acun Ilıcalının çocukları, Acun Ilıcalı kaç evlilik yaptı? Acun Ilıcalının kaç tane çocuğu var?

Acun Ilıcalı ne kadar kazanıyor 2020?

Yıllar önce Show tv ekranlarında yayınlanan “Acun Firarda” programı ile tanımıştı onu insanlar. Daha öncesinde ise 1996 yılında yine Show tv ekranlarında o zamanın popüler magazin programı olan Televole’nin muhabirliğini yapıyordu. Hem de ayda 200 tl gibi bir ücretle çalışarak. Çeşitli kanallarda sunucu ve muhabir olarak çalışan Acun Ilıcalı şimdilerde yapımcı ve televizyon sahibi olan başarılı ve yetenekli aynı zamanda da oldukça zeki birisi. Tabi hal böyle olunca popülerlik artınca doğal olarak Acun Ilıcalı ne kadar kazanıyor sorusu 2020 yılı için de sorulmaya ve merak edilmeye devam ediyor.

Acun Ilıcalı Ne Kadar Kazanıyor 2020?

Millet olarak göz önünde olan, popüler olan, televizyon ekranlarında sık gördüğümüz insanların ne kadar kazandığı çok merak ederiz. Acun Ilıcalının başta O Ses Türkiye, Survivor, Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi her yıl reyting rekorları kıran, izlenme sayıları 1. Sırada olan programları ve Tv8 kanalı sahibi ve bu kanalda başka programlar da dahi birçok programı bulunmaktadır. Bu programlar Türkiye’de çok fazla izlenmektedir. Dolayısıyla Acun Ilıcalı ne kadar kazanıyor acaba diye sorulmaktadır. 2020 yılında acun Ilıcalının ne kadar kazandığını araştırdık.

Acun Ilıcalının sadece yaptığı yarışmalardan kazandığı para 2020 yılı için ne kadar derseniz 2020 yılında Acun Ilıcalı yaptığı yarışmalardan yıllık yaklaşık 200 milyon tl kazanmaktadır. Tabi bu rakam tahmini yaklaşık bir rakamdır. Bunun dışında ayrıca sponsorluklardan gelen paralar vardır.

Acun Ilıcalı kimdir?

29 Mayıs 1969’da dünyaya gelen Acun Ilıcalı Erzurum’un Ilıca ilçesinde doğdu. Ailenin 2. Çocuğu olan Acun ilkokulu ve ortaokulu Edirne’de okudu. Liseyi ise İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okudu. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandı ancak 7 yılın sonunda bölümü mezun olamadan bıraktı.

İlk evliliğini 19 yaşında Seda Ilıcalı ile yaptı. Bu evlilikten Banu adında bir kızı oldu. Banu 10 aylıkken Acun anne ve babasını bir trafik kazasında kaybetti. Acun daha önce dedesi ve nenesini de trafik kazasında kaybetmişti. Acunun trafik kazası ile kayıpları bununla da bitmiyor. 1994 yılında motosiklet kazası yaptı ve arkada oturan arkadaşı hayatını kaybetti.

Muhabirlik hayatına 1995 yılında bir arkadaşı vasıtası ile İlker Yasin’le tanışmasından sonra başladı. Fenerbahçeli olan Acun ilk olarak Beşiktaş muhabirliği ile işe başladı. Dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Acun Ilıcalı Şansal Büyüka’nın ekibine katıldı ve hayatını değiştirecek olan Televole programı ile Show tv ekranlarında muhabirlik yapmaya başladı. 2002 yılında ise “Acun Firarda” adlı program yaparak 105 ülkeyi gezdi.

İkinci evliliğini 2003 yılında Zeynep Ilıcalı ile yaptı. Leyla ve Yasemin adında 2 çocuğu oldu. 3 kız babası olan Acun Ilıcalı 2005 yılında “ Acun Medya” yı kurdu.

Fear Factor, Survivor, Var mısın yok musun, Devler ligi, Yetenek Sizsiniz Türkiye, Yok böyle dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. O Ses Türkiye’nin de yapımcısı ve sunucusu oldu.

2013 yılında Şeyma Subaşı ile olan ilişkisinden Melisa adlı bir kızı daha oldu.

Muhabir olarak girdiği Televizyon sektöründe Türkiye’nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı 14 Kasım 2013 tarihinde Tv8 i satın alarak artık kendi televizyon kanalının sahibi olacağını duyurdu. Halen de tv8 sahibi olarak devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 21:48

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER