CZN Burak Kimdir? Serveti Ne Kadar? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Son yılların meşhur kişiliklerinden CZN Burak hakkında merak edilen CZN Burak Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Serveti Ne Kadar? gibi çok merak edilen soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

CZN Burak Kimdir? Serveti Ne Kadar? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Yemekleri sunma ve hazırlama teknikleri ve sosyal medyayı kullanmadaki etkililiği ile bir internet fenomeni haline gelen CZN Burak kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Serveti ne kadardır? soruları çok sık geldiği için bu yazımızda CZN Burak hakkında merak edilen sorulara yer veriyoruz. Hem Anadolu hem de Arap yemeklerine hakimiyeti kameralar karşısında sergilediği sempatik tavırları ile çok kısa zamanda sevilen biri haline geldi. Dükkanlarına Hatay Medeniyetler Sofrası adını koydu. Bunun sebebi ise Hatay’ın bir çok medeniyete ve bir çok kültürden yemeklere ev sahipliği yapmasıdır.

Nusr-et Çalışma Şartları ve Personel Maaşı

CZN Burak Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir? Aslen Nereli?

CZN Burak olarak bilinen Burak Özdemir güler yüzlü tavırları ile kameralardan gözünü ayırmadan yaptığı yemekler ve her zaman ihtiyaç sahiplerine verdiği destekler ile tanınan lokantacı, Türk şef ve aynı zamanda da bir internet fenomenidir. İnstagram ve Tiktok gibi milyonlarca kullanıcının olduğu en popüler uygulamalarda bir fenomen haline gelen CZN Burak yemek şovları ve aşçılığı ile ün kazanmıştır.

Küçük yaşlarda bu mesleğe başlayan Burak Özdemir, Hatay Medeniyetler Sofrası isimli restoran zincirinin sahibidir. İlk olarak Hatay’da dedesine ait olan küçük bir lokantayı işletmekle işe başlamıştır. Babası ise bir tekstil firması sahibiydi. Çocukluğunda çok yaramaz ve sinirli biri olan Burak Özdemir, 2011 yılında babasının da desteği ile İstanbul Fatih Aksaray’da Hatay Medeniyetler Sofrası isimli 5- 6 masalık bir restoran açmıştır. Kısa zamanda işlerini büyüterek Etiler ve Taksimde de lokanta açarak lokantalar zinciri kurdu. Daha sonra Dubai ve Katar ülkelerinde de yatırımlar yaparak işlerini büyütmeyi planlıyor. Yakın zamanda oralarda da restoranları işlemeye başlayacak.

Burak Özdemir hakkında çok merak edilen bir soru CZN Burak nerelidir? sorusudur. Meraklılarının çok sorduğu bu sorunun cevabı Hatay’dır. CZN Burak aslen Hatay’ın Yoncakaya köyündendir. Doğum yeri ise İstanbul’dur. İstanbul’da doğup büyümüş ve halen de İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir. 24 Mart 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 25 yaşındadır. Eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisi olarak devam ettirmektedir. Bu kadar zenginliğe rağmen okumaya devam etmiştir. Ne olursa olsun üniversite eğitimini bitirmesi konusunda ailesi destek vermektedir.

Kebapçılık mesleğine dedesi sayesinde atılan CZN Burak’a yaptığı en iyi yemekler sorulduğunda ise Testi kebabı, Kaburga dolması, İncik ve Künefe cevabını vermiştir. Nusret’i taklit ettiği sorularına da Nusret’i başarılı bulup örnek aldığını ama taklit etmediğini ve ayrıca Nusret’in sosyeteyi kendisinin ise halkı temsil ettiğini düşündüğünü ifade etmiştir. Nusret ile hiç tanışmadığını ayrıca belirtmiştir.

Acun Ilıcalı Ne Kadar Kazanıyor?

CZN İsmi Nereden Gelmektedir? CZN Nedir? Ne demektir?

Peki bu CZN ismi nereden gelmektedir? CZN nedir? Ne demektir? CZN Burak, küçüklüğünde babasının tekstil firmasında çalışırken gelen yabancıların, Burak’ın adını telaffüz ederken zorlanması sebebi ile babasının firmasının ismi olan Cinzano’nun kısaltması olan CZN lakabını kullanmaya başladı. Bundan sonra firmaya alışverişe gelen yabancı insanlar CZN diye hitap etmeye başladılar. Daha sonra sosyal medya hesaplarında da ismini cznburak olarak kullandığı için insanlar onu Burak Özdemir yerine CZN Burak olarak bilmektedir.

CZN Burak  bu yaşına kadar alkol ve sigara kullanmadığı söylemektedir fakat sadece nargile kullanmayı sevdiğini ifade etmiştir. 2021 yılının ilk günü itibariyle İnstagram hesabında 18.3 milyon takipçisi bulunmaktadır. Facebook ta ise 1 buçuk milyon civarında takipçisi var. Bu kadar takipçisinin olmasına rağmen hesabına hiç reklam almaması da dikkat çekici bir ayrıntıdır. Neden reklam almadığı sorularına ise reklam almasının kendi firmalarına ayıp olacağını ve açgözlü olmaktan kaçındığını söylemiştir.

CZN Burak Serveti Ne Kadar? Boyu Kaç?

Ülkemiz insanının ünlü kişiler hakkında en çok merak ettiği konu ne kadar kazandığı ve servetinin ne kadar olduğudur. CZN Burak serveti ne kadar? sorusu da çok sık sorulmaktadır. 25 yaşında olan Burak Özdemir’in kendi markasına ait 3 şubesi, yaklaşık 1.300 çalışanı, İnstagram’da da yaklaşık 18.3 milyon takipçisi vardır. Kişisel serveti yurt dışı kaynaklarında 11 Milyon Dolar olarak belirtilmiştir. Sarı renkte Ford Mustang arabası, Gri renkte Porsche Paramera arabası ve Range Rover jeepi olduğunu da söyleyelim. Yaşadığı evin değeri de 10 Milyon Türk Lirası değerindedir. İstanbul’da yer alan 3 lokantasının aylık cirosu yaklaşık olarak 15 Milyon Lira civarındadır.

Dünyadan ve ülkemizden ünlü çok fazla kişiyi işyerinde ağırlamıştır. Servetini ve başarısını ailesi ile beraber uyumlu bir şekilde çalışmasına bağladığını ve şirketinin bir aile şirketi olduğunu söylemiştir.

Baya uzun bir boya sahip olan CZN Burak’ın boyu 1.95’tir. Burak Özdemir’in en büyük hobisi ise oyuncaktır. Bu yaşına kadar aldığı tüm oyuncakları biriktimiş ve binlerce oyuncağı bulunmaktadır. Bütün evini kaplayan bir oyuncak koleksiyonu var (yaklaşık 150.000 tl değerinde) ve youtube hesabında da bu koleksiyonu daha önce paylaşmıştı. Bu kadar üne ve servete rağmen lükse ve zenginliğe aşırı düşkün olmayıp ihtiyaç sahiplerine sık sık yardımlarda bulunmak ta herkesin yapabileceği bir şey değildir. Bu yönüyle gerçekten takdir edilen ve sevilen biri olarak başarılarının devamını dileriz.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 21:45

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER