E-Okul’a Nasıl Girilir? E-Okul Öğrenci Giriş Sistemi, E-Okul VBS

E-Okul’a Nasıl Girilir? E-Okul Öğrenci Giriş Sistemi, E-Okul VBS, E-Okul Nedir? E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Girilir? E-Okul Şifresi Nasıl Değiştirilmektedir?

E-Okul’a Nasıl Girilir? E-Okul Öğrenci Giriş Sistemi, E-Okul VBS

E-Okul’a Nasıl Girilir? E-Okul Öğrenci Giriş Sistemi, E-Okul VBS

E-Okul veli bilgilendirme sisteminde veliler MEB’in adresine öğrencinin bilgilerini girerek eğitim hayatı hakkında bilgi alabilirler. İsterlerse LGS sonuçlarına da buradan bakma şansları vardır. E-Okul veli bilgilendirme sistemi hem öğrencilerin hem de velilerin sıklıkla girdiği ve merak ettiği bir konudur.

Ebeveynler ya da veliler öğrencilerin ders notlarını, devamsızlıklarını ve sınav sonuçları gibi konuları kolaylıkla görürler.

E-Okul Nedir?

E-okul nedir, E-okul velilerin öğrencilerin okul durumlarını öğrenmek ve öğretmenlerin de işini kolaylaştıracak şekilde kullanılan bir sistemdir. Velileri ve öğrencileri bilgilendiren tarafı e-okul veli bilgilendirme sistemidir. Devamsızlıklar, ders programı, notlar, sınav tarihleri gibi şeyler sistem üzerinden takip edilmektedir.

Etkili ve verimli ders çalışma yöntemlerine buradan bakabilirsiniz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Girilir?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul adresine girmek gerekir. Oradan sağ tarafa Veli Bilgilendirme Sistemi başlığı altındaki istenen bilgileri yazmak lazımdır. T.C. Kimlik Numarası, öğrenci numarası ve güvenlik kodunu girmeleri taktirde ikinci aşamaya geçeriz. Bu aşamada ise öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulur. Nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe, doğum tarihi, şube ve öğrenci fotoğrafı istenir. Bu bilgileri de doğru bir şekilde girdiğinizde sisteme giriş sağlayabilirsiniz.

Bu süreçten sonra sol taraftaki menüde ise devamsızlık durumu, not bilgisi, haftalık ders programı, sınav tarihleri, aldığı belgeler, davranış notları, diploma puanı, yıl sonu notları ve nakil durumu gibi seçeneklere erişebilirsiniz.

E-Okul’dan Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

E-okul’dan hangi işlemler yapılır? Milli Eğitim Bakanlığının E-okul sisteminde yer alan okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kayıtları, nakil durumu, not girişleri, devamsızlık, sınav bilgisi, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, ders programı, belgeler, e- karne gibi seçenekler yer almaktadır.

E-Okul Şifresi Nasıl Değiştirilmektedir?

E-okul şifresi nasıl değiştirilmektedir, ilk öncelikle yapmanız gereken e-okul MEB sistemine girmeniz gerekmektedir. Buradan öğrenci bilgilerini doldurmanız gerekir. Sonrasında ise tüm bu alanları eksiksiz doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘giriş’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Dijital Karne Nedir?

Dijital karne nedir, coronavirüs pandemisi eğitim sisteminde de bazı değişikliklere sebep oldu. Öğrenciler bu dönemde karnelerini dijital ortamda almış oldu.

E-Karne Nasıl Görüntülenmektedir?

E-karne nasıl görüntülenmektedir, e- karne öğrencilere dijital ortamda verilir. Pandemi sürecinde e-okul sistemi üzerinden paylaşılmaktadır.

Öğrenciler ‘’e-okul.meb.gov.tr’’ internet sayfası üzerinden karnelerine erişebilirler. Takdir ve teşekkür belgelerine de buradan ulaşma imkanları vardır.

Sistem üzerinden T.C kimlik numarası ve okul numaraları ile giriş sağlayabilirler.

E-Okul Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama Nasıl Yapılmaktadır?

E-okul takdir teşekkür belgesi hesaplama nasıl yapılır, Takdir teşekkür belgesi hesaplama işleminde eskiye göre değişiklik yapılmıştır. Özürsüz devamsızlık süresi beş günü geçmeyen öğrenciler not ortalamasını karşılaması durumunda belge alırlar, not ortalaması yeterli olmasına karşın devamsızlık şartını karşılamayan öğrenciler ise belge alamazlar.

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki çaba ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi beş günü aşmayan, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması ise 70 den aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olanlardan;

  • 70.00-84.99 arası teşekkür belgesi alır,
  • 85.00 ve üzeri olanlar takdir belgesi alır,
  • Ortaöğretim süresince en az üç öğretim yılının tümünde takdir alanlar üstün başarı belgesi alırlar.
  • Devamsızlık süresi özürsüz 10 gün, toplamda ise 30 günü aşan öğrenciler ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır, velilere bildirilir.

forum.hepsinibilio.com adresi üzerinden bizlere soru, görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER