Efe Aydal Kimdir? Efe Aydal Biyografisi, Hakkında Merak Edilenler

Efe Aydal kimdir, ne iş yapar? Efe Aydal hakkında merak edilenler.

Efe Aydal Kimdir? Efe Aydal Biyografisi, Hakkında Merak Edilenler

Efe Aydal youtube Türkiye’nin en eski içerik üreticilerinden biri, yaklaşık 12 yıldır youtube üzerinden video yayınlıyor. Şu an kanalının abone sayısı 300 bin kişinin üzerinde ve tamamıyla kendi tarzına has videolarla ün salmış durumda. Youtube’un son dönemde maruz kaldığı kışkırtma, slime, kola mentos tarzı videolar ile tanınmaya ve para kazanmaya çalışan bir youtuber değil. Efe Aydal kimdir, nereli, evli mi, ne mezunu gibi aklınızda oluşan soru işaretlerini cevaplamaya çalışacağız.

1981 yılında İzmir’de dünyaya gelen Efe Aydal doğma büyüme İzmirli olup babası doktor annesi ise ev hanımıdır. Ege üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunudur. Podcastlerinde anlattığı kadarıyla evli ve eşi yabancı olup çocuğu olduğundan veya kardeşi olduğundan bahsetmemiştir. Bir dönen Amerika Birleşik Devletleri, Seatle eyaletinde yaşamış ancak daha sonra tekrar İzmir’e dönmüştür. Dini inancı olmadığını yani ateist olduğunu sık sık belirten Efe Aydal, seviyeli tartışma kültürü ve saygılı tutumu sayesinde farklı inançlardan kişiler tarafından da takip edilmektedir. Youtube yayınları, podcastler, kısa film çekimleri temel çalışma alanları olan Efe Aydal aynı zamanda dağcılık ve Aikido sporlarıyla uğraşmaktadır.

Ekonomi nasıl düzelir, beyaz hap, kırmızı hap, huzur irfan en sevilen video serileridir. Bunlar haricinde politikacıları, youtuberları ve ana akım medyayı trolleyen çok sayıda videosu mevcuttur. Muhalif tavrı ve eleştirel yayınları nedeniyle kendisi hakkında yürüyen onlarca dava devam etmektedir. Ancak hakkında verilmiş herhangi bir mahkumiyet kararı mevcut değildir. Takipçi kitlesi tarafından genellikle “Efe Aybi” veya “Faşist Efe Aydal” kalıplarıyla hitap edilip şaka yapılmaktadır. Patreon üzerinden bağış kabul etmekte olup aynı zamanda youtube kanalı için ücretli üyelik opsiyonu açıktır. Taraflı tarafsız herkesçe kaliteli bir içerik üreticisi olduğu kabul edilmekte olup bilindiği kadarıyla çekimleri devam eden bir de filmi mevcuttur. Afe Aydal’ın Sevilen Videoları Youtube kanalında çok sayıda video olmakla birlikte bazıları çok fazla izlenmekte ve paylaşılmaktadır. Bazı videoları ise henüz keşfedilmemiştir. İşte bu keşfedilmeyen videolarından bir kaçını sizinle paylaşmak istedik. Hemen aşağıda en güzel videolarını bulabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 18:22

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal behic karateci
Kemal behic karateci - 2 yıl Önce

Efe kardesim artik benim ismimde yaptigin komik
videolari silmelisin cunku simdi istanbula geldim ve kickboxing salonu actim silmezsen agir sonuclari olur bilmeni isterim bu mesaji bir uyari olarak al tesekkur ederim anlayisin icin

Aydalist
Aydalist - 2 yıl Önce

efe aybinin eşi kim hiç bulamadım keşke bi canlı yayın açsalar

Enis Canpolat
Enis Canpolat @Aydalist - 1 yıl Önce

Kendisi Romenmiş, geçen Wikipedia ailemi inceledi podcastinde bahsediyordu. Adam milliyetçi ama ailesinde neredeyse Türk yok.

Enis Şahin
Enis Şahin - 1 yıl Önce

Efe'nin annesi ev hanımı değil

Kendisine rahatsızlık verdiğinden hakkında podcast yaptığı biyografisini archive org'den okuyabilirsiniz.

SIRADAKİ HABER