En Fazla Abonesi Olan Türk Youtuberlar ve Youtube Kanalları

En fazla abonesi olan Türk youtuberlar. En çok kazan Türk youtberlar. En fazla abonesi olan Türk Youtube kanalları.

En Fazla Abonesi Olan Türk Youtuberlar ve Youtube Kanalları

En Fazla Abonesi Olan Türk Youtuberlar

Dijital teknolojik çağda youtuber olmak artık bir meslek olarak görülmekte ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de youtuberlar oldukça ilgi görmektedir. Dijital ve sanal platformda oldukça ilgi gören bazı youtuberların aboneleri oldukça fazla olmaktadır. Youtube günümüzde artık sadece video paylaşmak amacının ötesine geçmiş ve gelir kapısı olmuştur. Yani, gittikçe dijital teknolojinin gelişmesi ve bilişim çağında olmamızla birlikte, youtube videoları yayınlayarak youtuber olmak meslek haline dönüşmüştür. Bu yüzden de, youtuberlık mesleği ile yayınlanan videolar, artık para kazanma amaçlı ve gelir kaynağı unsuru olmaktadır.  Youtuberlar, video paylaşım ve sanal platform olan ve Youtube olarak bilinen mecrada, videolarını belirli konsept ve içeriklerde oluşturarak yayınlamaktadır. En fazla abonesi olan Türk youtuberlar 2020 yılı bitip 2021 yılı başlrken kimler sıralayacağız.

Her youtuber, farklı alanda konsept oluşturabilmektedir. Eğlence, oyun videosu, korku, makyaj videosu, yarışma videosu ,challenge videoları, bilimsel videolar, ekonomi videoları, yemek videoları ve bunun gibi bir çok farklı içerikte canlı yayınlar ve videolar düzenlenebilmektedir. Ayrıca düzenlenen bu içeriklerin takipçileri de gittikçe artmaktadır. Tüm Dünyada bu denli hızla artış gösteren youtuberlık mesleği, ülkemizde de önemli rol oynamaktadır. En fazla abonesi olan Türk youtuberlar, her geçen gün farklı, etkileyici, dikkat çekici içerik ve konular üreterek takipçi ve abone sayılarını arttırmaya yönelik çeşitli videolar yayınlamaktadırlar.

Abone Sayısı Yüksek Olan Youtuberlar

Türkiye'de  abone sayısı en fazla olan youtuberlar kimlerdir? Bu şekilde ortaya çıkan youtuber mesleğindeki youtuberlar, kendilerini tanıtarak, farklı alanlarda da kendilerini gösterme şansı bulup, hatta bazı filmlerde başrol bile oynayabilmektedirler. Bazı youtuberların şarkıları tıklanma rekoru kırabiliyor. Birinci sırada, en fazla abonesi olan yer alan Türk youtuberlar arasında  Enes Batur, 12.8 milyon abonesiyle dikkat çekmektedir. Youtuber Enes Batur'un Youtube'da paylaşmış olduğu video içerikleri, oyunlar,  bilgisayar üzerine içerikler olmakla birlikte, kendisinin başrol oynadığı '' hayal mi gerçek mi '' adlı sinema filmiyle başarısını arttırmıştır.

Türk youtuberlar olarak, ikinci sıradaki youtuber, Orkun Işıtmak, 7.20 milyon aboneye sahip olmaktadır. Orkun Işıtmak youtuber'ın, genellikle youtube videolarında oyun ve eğlence ağırlıklı içerikli yayınlar bulunmaktadır. Youtuber olarak ünlendikten sonra, Orkun Işıtmak sinema filminde oynamıştır. Üçüncü sırada 6.50 milyon abone sayısıyla Kafalar Kafalar adlı Youtube kanalı gelmektedir. Hatta, kanal sahibi, kafalar karışık adlı filmde oynayarak ününü arttırmıştır.

Bir sonraki sırada Reynmen youtuber, Türk youtuberlar arasında, oldukça yüksek aboneye sahiptir. 6.15 milyon abonesi vardır. Reynmen isminin anlamı, aslında İngilizce yağmur adam anlamına gelen kelimelerin Türkçe okunuşunun yazılması şeklinde oluşmasıdır. Reynmen, youtuberlikla birlikte ünlenerek şarkılarıyla da tıklanma oranlarını arttırmıştır. 6 milyon abonesi olan '' Deli mi Ne '' youtube kanalının yaratıcısı Fester Abdü isimli fenomen de ünlü youtuberlardandır.

Türk youtuberlar olarak ünlenen bir sonraki sırada Ruhi Çenet youtuber bulunmaktadır. Ruhi Çenet isimli youtuber'ın, youtube videoları, bilgilendirme amaçlı olan videolardır. Bununla birlikte, teknolojik hikayeler, sanat alanında, tasarım alanındaki hikayeleri ve içerikleri barındıran Youtube video kanalı bulunan, bir diğer  ünlü  youtuber Barış Özcan olmaktadır. 4 milyon aboneyle Berkcan Güven adlı youtuber, çektiği şarkı klibinde Aleyna Tilki'nin oynamasıyla şarkısı tıklanma rekoru kırmış ve daha da ünlenmiştir. Bir sonraki youtuber Alper Rende, 3.7 milyon aboneye sahiptir. Alper Rende youtuberın, Youtube kanalında yayınlanan videolarında, babasıyla beraber çekildikleri eğlenceli yayınlar olmaktadır. Türk youtuberlar arasında Furkan Yaman adlı youtuber da 3.42 milyon aboneye sahiptir. Furkan Yaman youtuber olarak tanındıktan ve para kazandıktan  sonra kendisi bir burger dükkanı açmıştır. Burak Şahin tarafından yönetilen bir youtube kanalı olan '' Burak oyunda'' adlı kanal, çoğunlukla genç kesim arasında oldukça revaçta olan bir kanal olmaktadır. Meryem Can youtuber 3.18 milyon aboneye sahip olup, makyaj, güzellik ve moda kapsamında içeriklerden oluşan yayınlar yapan Türk youtuberlar arasında yer almaktadır. Meryem Can aynı zamanda vloglar yaparak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Sese Gel youtube kanalını yöneten Hasan Mustan ünlü youtuberlar arasında sayılmaktadır. 2.97 milyon aboneye sahip Baturay Anar youtuberın yayınladığı diss yayınları yoğun ilgi görmüş ve ünlenmiştir. Baturay Anar, aynı zamanda Enes Batur'un filmi olan '' Hayal mi Gerçek Mi'' adlı sinema filminde rol almış ve daha da ünlenmiştir. Türk youtuberlar arasında abone sayısı fazla olan Facia Üçlü youtube kanalı öne çıkmaktadır. Facia Üçlü Yotube kanal yayınını yapan üç youtuber bulunmaktadır. Sefa Kındır, Mami Emen ve Emre Gül kanalı yönetmektedir. '' Facia Üçlü'' isimli bir sinema filminde de rol aldılar. 2.75 milyon aboneye sahip olan Uras Benlioğlu youtuber da, Enes Batur'un filminde oynayan youtuberlardandır.

Özellikle, sosyal ağlarda da oldukça fazla takipçi sayısına sahip olan Danla Bilic, 2.61 milyon aboneyle oldukça ilgi çeken youtuberlardandır.  Danla Biliç'in youtube videoları makyaj içeriğine sahip yayınlardır. Danla Biliç, youtuber olarak ünlenmekle birlikte, İnstagram'da da takipçi sayısı oldukça fazladır. Türk youtuberlar arasında önemli abone sayısına sahip, Yavuz Selim özellikle oyun videolarını Youtube kanalında paylaşmaktadır. MuratAbiGF isimli Youtube kanalının da bir hayli çok abonesi bulunmaktadır. Kanalın yöneticisi olan youtuber Murat Engin Ekin'dir. 2011 yılından beri Youtube videoları yayınlamaktadır. 2.09 milyon aboneye sahip Hayrettin Youtube kanalı, Hayrettin Onur Karaoğuz tarafından yönetilmektedir. Hayrettin Onur Karoğuz, aynı zamanda televizyonlarda sıklıkla yayınlanan dizi ve filmlerde yer alan ünlü bir oyuncudur.

En Çok Kazanan Türk Youtuberlar Kimler?

Youtube gelirleri video izlenme, izleyici kitlesi ve kanal abone sayıları ile orantılı biçimde artmaktadır. Ancak temel alınan kriter video izlenme sayılarıdır. Türkçe içerik için youtube her bir milyon izlenmeye ortlama 4.000 TL civarında ödeme yapmaktadır. Diğer bir deyişle bin izlenme için 4 TL ödemektedir. En fazla kazanan Türk youtuberlar yukarı da saydığımız Enes Batur, Ruhi Çenet, Barış Özcan ve Orkun Işıtmak şeklinde sıralanmaktadır. 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 02:34

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER