En Hızlı Kargo Şirketi Hangisi 2020

Türkiye'nin en hızlı kargo şirketi 2020. En hızlı kargo firması hangisi? Hangi kargo şirketi daha çabuk götürüyor?

En Hızlı Kargo Şirketi Hangisi 2020

Hangi Kargo Şirketi Daha Hızlı?

E ticaret başta olmak üzere bir çok nedenle karo şirketleri hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Hepimiz kargo gönderirken veya kargo alırken en hızlı kargo şirketi hangisi, en güvenilir kargo şirketi hangisi, hangi kargo şirketi daha hızlı sorularının yanıtını ararız.

Özellikle 2020 yılında covid-19 etkisiyle birlikte tüm ihtiyaçlarımızı internetten sipariş etmeye başladık bunun bir sonucu olarak da kargo şirketlerine olan talep arttı. Kargo şirketleri ise artan talebe cevap vermekte zorlanmaya başladı. Bu nedenle operasyonlarına günlük sınırlı sayıda teslimat alma ve benzeri kotalar uygulamaları başladı. Kargo teslim sürelerinde yaşanan gecikmelerin sonucu olarak insanlar hangi kargo şirketi daha hızlı araştırmaya başladı. Ancak en hızlı kargo şirketi dahi 2020 yılında zamanında teslimat yapamamaktadır. Oldukça hızlı biçimde artan talebe zamanında karşılık vermek operasyonel olarak imkansızdır. Dolayısıyla tüm kargo firmalarında gecikmelere bağlı şikayetler, hasarlı teslimatlar ve yanlış teslimatlar yaşanmaktadır.

PTT Kargo

PTT kargo Türkiye’nin tüm il, ilçe ve köylerine teslimat yapmayı taahüt eden ve bunu rakiplerine kıyasla sürekli olarak yapan bir kargo firmasıdır. En fazla çalışan ve kargo şubesi olan PTT kargodur. Özellikle ülkemizin doğu bölgesi ve kırsal yerlerde en hızlı teslimat yapan kargo firmasıdır.

Yurtiçi Kargo

Büyükşehir merkezleri başta olmak üzere tüm Türkiye’de kargo sektöründe en büyük firmalardan bir diğeri Yurtiçi Kargo’dur. Çalışan sayısı, araç sayısı, şube sayısı açısından değerlendirildiğinde müşteri memnuniyeti ortalamanın üzerindedir. Yurtiçi kargo personel maaşlarını buradan öğrenebilirsiniz.

MNG Kargo

Türkiye’nin en eski kargo şirketlerinden biri olan MNG kargo köklü şirketlerden biridir. Kurumsal ve bireysel kargo hizmetleri sunan MNG kargo ülkemizin her yerine teslimat yapmaktadır. MNG kargo personel maaşlarını buradan inceleyebilirsiniz.

UPS Kargo

Ülkemizde nispeten eni bir firma olmakla birlikte kısa sürede yaygınlaşmış olup kaliteli hizmet sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti açısından sektördeki bir çok firmanın önündedir. UPS kargo çalışan maaşlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Kolay Gelsin

İlk kez 2018 yılında hizmet sunmaya başlayan firma rakiplerine göre daha az personel ve şubesi olmakla birlikte müşteri memnunyeti oldukça yüksektir. Kurdukları sistem sayesinde alıcı odaklı teslimat yapmakta olup olası bir evde bulamama sorununu aşmaktadırlar.

TNT Kargo

TNT kargo global kargo firmalarından biri olan Fedex kuruluşudur. Yalnızca ülke içi değil yüzlerce ülkeye gönderi yapma imkanı sunmaktadır. Kurumsal ve bireysel kargoculuk sektörlerinde faaldir.

DHL Kargo

Yurtiçi gönderiler için çok fazla sayıda alternatif olmakla birlikte yurtdışı gönderiler için daha seçici davranmak zorunda kalmaktayız. DHL kargo yurtdışı kargo gönderileri açısından tercih edilmektedir.

En hızlı kargo şirketi bulunduğunuz bölgeye ve o dönemki şirketin paket yoğunluğuna göre değişmektedir. Kargo sektöründe hiç bir firma teslimat tarihine ilişkin süre garantisi vermemektedir. Bu nedenle yukarıdaki kargo firmaları tavsiye edilen firmalar olmakla birlikte hiç bir firmanın yüzde yüz zamanında teslimat yapacağına ilişkin bir garanti mevcut değildir.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 00:27

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER