En İyi Netflix Dizileri Hangileri 2021?

En çok izlenen Netflix diziler 2021. En iyi Netflix dizileri 2021. Netflix dizi önerileri 2021.

En İyi Netflix Dizileri Hangileri 2021?

En İyi Netflix Dizileri Hangileri?

1- Anne With An E

Şu an sezonda 3 sezonu bulunan ve yakın bir zaman önce final yapan Anne With An E dizisi, en özel ve en iyi netflix dizileri arasında ilk sıradadır. Anne of Green Gables adındaki kitaptan uyarlanan dizi, 19. yüzyılda yaşamakta olan öksüz bir kız olan Anne karakterinin büyümesi ve hayat mücadelesi konu almaktadır. Yaşadığı haksızlıklar ve zorbalıkları ile izleyicileri etkileyeni bir kuvvet ile baş edebilen bir karakterdir. Dizide kadın hakları ve birçok toplumsal konularda ele alınmıştır. Dram severler için iyi bir alternatif olacaktır.

2- Unorthodox

Unorthodox dizisi, en özel ve en iyi netflix dizileri arasında yer alan mini dizilerinden birisidir. Unorthodox dizisi, yayınlandığı ilk tarihten itibaren izleyicilerinden oldukça fazla beğeni toplamaya başlamıştır. Farklı distopik hikayesinde gerçek olayları anlatan bu dizi, dış dünyadan kendini soyutlamış bir hayat geçiren Hasidik cemaatinin kurallarıyla mücadele etmeye çalışan Esther ismindeki genç bir kadını konu almaktadır.

3- The Last Dance

Netflix dizi önerileri arasındaki bir diğer dizi olan ESPN ile Netflix işbirliğiyle düzenlenen The Last Dance mini dizisi efsanevi basketbolcu Michael Jordan’ın oldukça fazla merak edilen kariyerini konu almaktadır. 10 bölümden oluşan bir mini belgesel dizisidir. Efsanevi sporcunun 1997-1998 senesi arasında Chicago Bulls’da geçirdiği günlere odaklanan bu belgesel, yayınlandığı tarihten itibaren Netflix’in en çok takip edilen yapımları arasında yerini almıştır. Netflix’de yer alan diğer yapımların aksine yeni bölümleri haftada bir yayınlanan The Last Dance, Jordan’ın gelmiş geçmiş en büyük sporcular arasında yer aldığını gözler önüne sermiştir.

4- Dark

Netflix dizi önerileri arasındaki bir diğer dizi ise Dark dizisidir. Adının hakkını; çekimleri, hikayesi, ışıkları, müzik ve renkleri ile vermiştir. Oldukça karanlık bir dizidir. Netflix’in ilk Alman yapımı olan bu  dizi, Winden adlı küçük bir kasabada geçmektedir. Sıradan hayatların yaşandığı bu Winden kasabasında iki gencin kaybolması ile başlayan esrarengiz olaylar, izleyicileri sıra dışı deneyler, radyoaktif sızıntılar, doğaüstü güçler ve zaman makinesiyle oldukça dolu bir hikayeye sürüklemektedir. Çok karmaşık olaylara sahip Dark dizisi, kafa dağıtmak için izlenen dizi severlere uygun bir dizi değildir. 

5- The Crown

En iyi netflix dizileri arasında yer alan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in hayatını konu edinen The Crown dizisi, Elizabeth'in gençliğinden başlayıp, evliliğini ve tahta geçmesini konu almaktadır. Üçüncü sezonu 2019 yılında yayınlanmış olan dizi iki sezondan sonra bir dönemi atlayıp devam etmekte ve bu yüzden karakterlerin yaşlanmasıyla oyuncu kadrosunu her sezon güncellenmektedir. İlk iki sezonunda Claire Foy ve Matt Smith'in başrollerini paylaştığı dizinin üçüncü ve sonraki sezonunda Helena Bonham Carter olarak karakter yaşlandırılmıştır.

6- You

Oldukça garip takıntıları bulunan Joe karakterinin Beck isimdeki bir kadına aşık olması ile dizi başlamaktadır. You dizisi ilk başta romantik bir konuya sahip gibi gözüksede Joe karakterinin gerçek yüzü ilerleyen bölümlerde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca teknolojinin ve sosyal medyanın ne kadar tehlikeli olduğunun farkına varmak için dizinin bir alt mesajı da bulunmaktadır. Başrolde ise Gossip Girl ile tanınan Penn Badgley oynamaktadır.

7- Atiye

Netflix dizi önerileri arasında bir diğer önerimiz ise Netflix’in Türk orijinal yapımı olan Atiye dizisidir. Yayınlanacağı duyurulduğu tarihten itibaren gündemden düşmeyen dizidir. Dizinin oyuncu kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun, Metin Akdülger, Civan Canova, Başak Köklükaya, ve Tim Seyfi gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Göbeklitepe'de bir kazı esnasında olan keşfin, genç bir ressamın hayatını nasıl değiştirdiğini ve geçmişine dair tüm sırları aralamak istediğini konu alan sürükleyici bir dizidir.

8- Narcos

Dünyada oldukça fazla ünlenen Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar’ın hikayesini konu almaktadır. Narcos, yayınlandığı ilk yıl oldukça fazla ses getirmiştir. DEA ajanları Steve Murphy ve Javier Pena'nın bu dönemdeki faaliyetlerini izleyebileceğiniz dizi Escobar’ın yükselişiyle birlikte çöküşünü seyirciye anlatmaktadır. Üçüncü sezondan itibaren ise Cali Cartell'in hayatına odaklanan dizi, Narcos: Mexico adındaki yeni serisiyle Meksika’daki uyuşturucu kaçakçılarının hayatlarını ele almıştır.

9- Stranger Things

En iyi netflix dizileri arasında oldukça fazla ilgi duyulan Netflix orijinal dizisi Stranger Things, çocuk karakterleri olmasına rağmen herkesin kalbini kazanmış bir dizidir. 1980 ve sonrası dönemde geçen, bilim kurgu alanında bulunan Will adlı karakterin ortadan kaybolması ile hikaye başlamaktadır. Will karakterinin bulunması için bütün kasaba tek yürek olmuşken gün yüzüne çıkan esrarengiz Eleven adındaki kız ile olaylar farklı bir boyut kazanmaktadır. David Harbour ile Winona Ryder gibi mesleklerinde oldukça başarılı oyuncuların yanı sıra Millie Bobbi Brown gibi yetenekli çocuk oyuncularında yer aldığı dizide karakterler izleyiciler tarafından çok beğenilmiştir.

10- La Casa De Papel

İspanyol dizisi olan La Casa De Papel’i İspanyollar’dan daha çok Türk seyircilerin izlemiş olması oldukça yüksek bir ihtimaldir. Karakterin kendini Profesör olarak adlandıran biri tarafından İspanya Kraliyet Darphanesi’ne gizlice girip soygun yapmaya çalışan bir grubun hikayesini konu almıştır. İlk başlarda çok hızlı başlayan dizinin sonu oldukça yavaş ilerlemektedir.

11- After Life

Ricky Gervais’in canlandırdığı en yeni dizi olan After Life dizisi en iyi netflix dizileri arasında yer almaktadır. Netflix seyircisi tarafından oldukça fazla beğeni görmüştür. Gervais bu sebeple hızlı bir şekilde ikinci sezonun senaryosunu yazmaya başlamıştır. Tony karakterinin canından çok sevdiği eşini kanser hastalığı yüzünden kaybetmesinden sonra geçirdiği yas dizide işlenmektedir. İlk sezonunun 6 bölümden oluştuğu bu dizinin hem mizahı hem de kederi çok iyi harmanlanmıştır. Hem the Office hem de Ricky Gervais hayranlarının oldukça beğeneceği bir dile sahip olan After Life dizisini bir günde bitirebilirsiniz.

12- Sense 8

Bilim kurgu sınıfında bulunan Sense 8 dizisini seven ya çok sevmekte ya da hiç sevmemektedir. Dünyadaki 8 farklı noktadan 8 farklı kişinin, aniden birbirlerini hissetmesi ve günlük hayatta aynı yetenekleri, zihni ve bilgileri paylaşabilmelerini konu alan dizide karakterler bir araya gelmeye çalışmaktadır. Fakat bu 8 kişinin dahil oldukları Homo Sapiens ırkının düşmanı Whispers karakterine karşı olan mücadelelerine odaklanılmaktadır.

13- The OA

En iyi netflix dizileri arasında bulunan The OA,  bilimkurgu dalındaki dizilerinin arasında yer almaktadır. Yaklaşık 7 yıldır kayıp olan Johnson’un başından geçen bir olay üzerine tesadüfen hastanede ailesiyle karşılaşması ile başlayan dizide kadının kayıp olduğu süre zarfında başına gelenler olaylar ve kadının değişimi izleyiciyi ekrana bağlamaktadır.

14- The Witcher

Beyaz perdeye birçok kez konu olan devler, elfler ve cüceler bu seferde bir Netflix orijinal yapımıyla karşımıza çıkmaktadır. Polonyalı Andrzej Sapkowski’nin yazarlığında dünyaca ünlü The Witcher kitabından uyarlanan dizide, yüzyıllar boyunca huzur içerisinde yaşayan insanlığın bu varlıklar ile mücadelelerini ve bir savaşın görüldüğü dönemde geçmektedir.

Dizi oyuncusu maaşlarını buradan öğrenebilirsiniz.

15- Lucifer

Netflix dizi önerileri listesinde yer alan bir diğer dizi ise Lucifer dizisidir. Tom Ellis’in hayat verdiği Lucifer Morningstar karakteri, hakimiyet kurduğu cehennemin efendisi konumundan sıkılır ve dünyada, çılgınlık ve ihtişamın göbeği olan Los Angeles’da yaşamaya karar vermektedir. Oyuncunun karaktere kattığı cazibe, ruh, çekicilik ve seksapelin yarattığı karanlık hissiyatla karakter dozunda bir şeytan tiplemesine bürünmüştür. Aynı zamanda dizinin yanında dizi müzikleri de bir o kadar dinlemeye değerdir.

16- Aşk 101

Netflix'te üçüncü kez Türk yapımı olan en güzel netflix dizileri arasında yer alan Aşk 101, genç kadronun sevilen yüzlerinden oluşan kadrosuyla seyircilerine tam bir lise dizisini canladırmaktadır. Bu zamana kadar Türk yapımı diziler içinde en iyi eleştirileri alan Aşk 101, seyircilerine 5 arkadaşın lisede çıkardığı kaos ve bu kaostan kurtulmak için düzenledikleri planları ile gelişen hem neşeli hem de dramatik hikayeyi anlatmaktadır. Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu ve Bade İşçil’in rol aldığı Aşk 101 dizisinin ilk sezonu bittiği andan bu yana diğer sezonlar seyirciler tarafından heyecanla beklenmeye başlanmıştır.

17- Self Made

Netflix dizi önerileri arasında bir diğeri de Self Made dizisidir. Amerika’da kendi emekleriyle milyoner olan ilk kadın olup Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan, Amerikalı sosyal aktivist ve girişimci Madam C. J. Walker olarak tanınan Sarah Breedlove’ın hayatından esinlenilmiştir. Netflix’in yeni ve mini dizileri arasında yer almaktadır. Self Made 40 ile 45 dakikadan oluşan 4 bölümden oluşmaktadır. Dizide yaşanan gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmıştır. A’Lelia Bundles yazarlığını yaptığı On Her Own Ground isimli kitaptan uyarlanmıştır. Hayırseverliğiyle ve sosyal aktivizmiyle tanınan Walker, öldüğünde Amerika’da bulunan en zengin Amerikan iş kadını unvanını almıştır. Bu dizi ile birçok kadına hayallerini gerçekleştirip kendi ayakları üstünde durabilmeleri için ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

18- The Umbrella Academy

Gerard Way tarafından Dark Horse Comics çizgi romanından uyarlanmış olan The Umbrella Academy, Netflix’in Disney ve Marvel yapımı olan süper kahraman filmlerine cevabı niteliğindedir. En iyi netflix dizileri arasına ismini altın harflerle yazdırmıştır. Milyarder Hargreeves, aynı günde doğmuş olan ve süper güçleri bulunan 7 tane bebeği The Umbrella Academy’de eğitmek için evlat edinmektedir. Akademi yıllar geçtikten sonra katlanılmaz hale gelmiştir ve bu koşullardan kaçan süper gücü bulunan çocuklar, dünyanın her yanına dağılmıştır. Ancak babaları Milyarder Hargreeves’in ölüm haberiyle bir araya gelmişlerdir. Aksiyon dolu anların yanında karakterlerin hissettikleri ve hikayelerini seyirciye kolayca ulaştırmayı amaçlamaktadır. Bu yönüyle aynı türde bulunan birçok dizi ve film ile ayrılmaktadır.

19- Unbelievable

Pulizter ödülü almış en iyi netflix dizileri arasında bulunan haberden uyarlanmış Unbelievable dizisi, kurgusunun yanında verdiği sosyal mesajlar ile oldukça başarılı bir dizi haline gelmiştir. Tecavüze uğradığını anlatarak polise şikayeti söyleyen Marie karakteri, şikayetinin asılsız olduğu belirlenip suçlanınca dedektif iki kadın bu olayın peşine düşmektedir. Dizide Marie karakterinin suçlu mu yoksa mağdur mu olduğu araştırılırken, toplumda yaşayan insandan insana değişiklik gösteren tepkiler ve kadınların maruz bırakıldığı durumlar bir kez daha gün yüzüne çıkmaktadır.

20- Orange is the New Black

Son olarak en iyi netflix dizileri arasında en çok izlenenlerden biri olan Orange is the New Black, aynı zamanda Emmy ve Golden Globe olmak üzere birçok ödülün de sahibi olmuştur. New Yorklu Piper Chapman’ın yaklaşık 15 ay hapse girmesi ve bunun üzerine gelişen hem dram hem de komediyi içinde barındıran bir dizidir. Bu zamana kadar yaşadığı lüks hayattan, hapishane hayatına düşen ve alışmaya çalışan kadın karakterin hikayesi oldukça ilgi çekicidir. Bu sebeple dizinin 7. sezonu da Netflix'te yayınlanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 22:34

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER