En Masrafsız Arabalar Hangileri?

En masrafsız araba markaları hangileri? En az sorun çıkaran araba markaları hangileri? Yedek parçası en ucuz arabalar hangileri? sorularının cevabı yazımızda

En Masrafsız Arabalar Hangileri?

İnsanların araba alırken bazı öncelikleri vardır. Kimisi motoru çok güçlü olsun ister, kimisi konforu çok iyi olsun ister, kimisi ise ana az sorun çıkaran ve en masrafsız araba olsun ister. Bu yazımızda araba kullanıcıları için en masrafsız araba markaları hangileri? En az sorun çıkaran araba markaları hangileri? Sürücülerinden en az şikayet alan araç markaları nelerdir? sorularının cevabını vereceğiz.

En Masrafsız Arabalar Hangileri?

Otomobil servislerinin istatistikleri, yapılmış araştırmalar ve anketlere göre en az sorun çıkaran en masrafsız arabaları aşağıda listeledik.

                                                    Toyota Yaris

Toyota Yaris en problemsiz küçük şehir aracı klasmanında seçilen bir araçtır. Toyota Yaris 3. Kasa 3.nesil araçları 2011 yılında üretilmeye başlandı. 1 ve 1.5 litre motorları bulunmaktadır. 69 ve 115 beygir güçleri vardır. 2014 ve 2017 yılında makyajlandı.

Toyota Yaris kullananlara arabanızın en çok sevdiğiniz özelliği nedir? diye sorulduğunda yüzde 50 si hiç sorun çıkarmaması cevabını vermektedir. Bu arabanın arıza çıkarma oranı yüzde 10’un altındadır. Bu yüzden küçük şehir arabaları arasında en güvenilir arabaların başında gelmektedir.

*** 2021 Yılında 2. el Araba Fiyatları Düşer Mi? ***

                                                   Hyundai i30

Hyundai i30 aile aracı klasmanında en az sorun çıkaran en masrafsız arabalar arasında yer alır. Hyundai i30 da 1.4 dizel ve benzinli, 1.6 dizel ve benzinli opsiyonları bulunmaktadır. Beygir gücü olarak ta 90 beygirden 128 beygire kadar vardır. Bu aracın da en meşhur tarafı problemsiz olmasıdır. İ30 kullananların sadece %6 sı bir problem yaşadıklarını söylüyorlar.

                                                  Volvo V60

Volvo v60 listemize en sorunsuz idari araç olarak girmiştir. İşe gitmeye uygun, şirket arabası olabilecek bir araçtır. Bu klasmandaki en az sorun çıkaran araba Volvo v60 olarak karşımıza çıkmaktadır. Volvo zaten herkes tarafından çok güvenli ve problemsiz bir marka olarak biliniyor.

Volvo v60 arabalarında 1.5 motor, 1.6 motor, 2.0 motor ve 2.4 litre motor kapasiteleri mevcuttur. Beygir gücü olarak ise 115 bg ve 367 bg arası seçenekleri bulunmaktadır. Volvo v60 arabalarının bütün motorlarında aynı güvenilirlik ve sorunsuzluk geçerlidir. Bu aracı kullanan 100 kişiden sadece 6 sı sorun yaşadığını söylemektedir.

                                                  Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross küçük SUV araç klasmanında en sorunsuz araba olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu araç 2010 yılında üretilmeye başlanmış ve 2016 yılında makyaj görmüştür. Suzuki SX4 S-Cross arabalarında 1.0, 1.4 ve 1.6 litre motorlar bulunmaktadır. Bu arabanın benzinlisini kullanan kişilerin yüzde 9’u, dizelini kullananların ise yüzde 27’si sorun yaşadıklarını belirtmişlerdir. Yani bu aracın benzinli modelleri masrafsız ve az sorun çıkaran olarak görülmektedir.

                                                Kia Sportage 2016 kasa

Kia Sportage 2016 model ve 2018 de makyaj gören kasası küçük SUV araç klasmanında en sorunsuz araba olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aracın 1.7, 1.7, 2.0 ve 2.4 litre motorları mevcuttur. Bu aracı kullananların sadece %9 u ufak tefek problemler yaşadığını belirtmişlerdir. Bu bahsettiğimiz benzinli motorlar için geçerlidir. Dizel motorlarında sorun yaşama oranı daha yüksektir.

                                                Toyota RAV4

Toyota RAV4 kullananların yalnızca %4 ü sorun yaşadıklarını söylemişlerdir. Toyota RAV4 en masrafsız arabalar listemize büyük arazi aracı klasmanından girmiştir. Bu yüzde 4 lük problemler de küçük problemler olup genelde 1 gün içinde çözülmüş sorunlardır.

                                                 Toyota Corolla

Toyota zaten dünyanın en sorunsuz en masrafsız otomobillerinin başında geldiğini çoğu kişi bilir. Toyota Corolla kullanıcılarının sadece ve sadece %1 lik kesimi sorun yaşadıklarını belirtmişlerdir. Bu şikayetler de ufak tefek şikayetlerdir. Toyota Corolla’nın en meşhur özelliği zaten sorunsuzluğu ve masrafsızlığıdır. Yedek parçası uygundur.

                                                Honda Civic

Honda civic de listemizde yer alan en masrafsız en problemsiz arabalar arasında yerini almıştır. Honda Civic Toyota Corolla gibi çok az şikayet alan, problemsiz özellikle de otomatik kullanıcılarının çok memnun olup hemen hemen hiç sorun yaşamadığı bir markadır. Ülkemizde de en çok tutulan ve tercih edilen araba markalarının başlarında gelmektedir. Bunun da yedek parçası uygundur diyebiliriz.

Bu yazımızda en masrafsız, sorunsuz ve en az şikayet alan araba modellerinden bahsettik. Kendi araştırmalarımıza göre yaptığımız bu listeye girebilecek daha bir çok araç bulunmaktadır. Biz kendimizce sadece 8 tane en az masrafsız araba belirleyip okuyucularımıza sunduk.  

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 21:09

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER