Gezebileceğiniz En Ucuz Ülkeler 2020-2021

Vizesiz gidebileceğiniz ülkeler hangileri? En ucuz ve en uygun şekilde gezebileceğiniz ülkeler hangileri 2020-2021?

Gezebileceğiniz En Ucuz Ülkeler 2020-2021

Ülkemizde Türk Lirasının dövize göre değer kaybetmesinden dolayı tatillerimizi yurt dışında yapacağımız zaman en uygun en ucuz ülkeleri aramaya çalışıyoruz. Avrupa ülkelerinin bir çoğu her ne kadar pahalı olsa da her şeye rağmen Türk lirasının değerli olduğu pek çok ülkeler de bulunmaktadır.

Bu yazımızda 2020-2021 yılında gezebileceğiniz en ucuz ve en uygun imkanları olan ülkeleri listeledik.

Gezebileceğiniz En Ucuz Ülkeler 2020-2021

                                                      UKRAYNA

Hem eğlence yaşamı hem de ucuzluğu ile bilinen bir ülke olan Ukrayna’yı listemize aldık. Ukrayna’da alkol, otel ve yemekler oldukça ucuzdur. Ukrayna aynı zamanda ülkemize yakın olması ve vizesiz olarak gidilmesi gibi özelliklerinden dolayı çekici gelmektedir.

Ukrayna’da görülmesi gereken yerlerin başında Kiev, Odessa ve Lviv kentleri gelmektedir. Ukrayna’da güzel bir otelin gecelik konaklama ücreti 5 dolar civarındadır. Şehrin içindeki ulaşım ücretleri 25 cent gibi cüzi bir miktardır. Güzel bir restoranda yemek ücreti ise 6-7 dolar civarındadır.

                                                      KAMBOÇYA

Kamboçya ülkesi de ucuz ve uygun ülkeler arasında yer almaktadır. Bu ülkede iktidar 1970 senesinde binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştur. Halkı çok acı çekmesine rağmen ilgi çekici bir ülkedir.

Kamboçya’da lüks bir otelin günlük konaklama ücreti yaklaşık 4 dolardır. Güzel bir restoranda yemek ücreti ise 5- 6 dolar civarındadır.

                                                      HİNDİSTAN

Birçok film ve dizilerde gördüğümüz Hindistan kesinlikle görülmesi, gezilmesi gereken ülkeler arasında yer almalıdır. Başkenti Yeni Delhi olan bu ülke de ucuza ve uyguna gezilebilecek ülkeler arasında yer almaktadır.

Ukrayna’da güzel bir otelin gecelik konaklama ücreti 5 dolar civarındadır. Şehrin içindeki ulaşım ücretleri 25 cent gibi cüzi bir miktardır. Güzel bir restoranda yemek ücreti ise 4 dolar civarındadır.

                                                       GÜRCİSTAN

Gürcistan’a Türkiye’den vizesiz bir şekilde rahatça gidilebilmektedir. Komşu ülke olması ve ucuz şartları olması Gürcistan’ı ülkemiz halkı için daha cazip bir hale getiriyor. Gezilebilecek en ucuz ülkeler 2020-2021 listemizde yer alan Gürcistan’da zengin, doğal ve tarihi bir çok yer bulunmaktadır.

Gürcistan’da bir tarafta sıcak plajlarda denize girerken ertesi gün dağlarda kayak yapabilme şansınız bulunmaktadır. Tarihi mekanları gezebilir, çok lezzetli yemeklerini tadabilirsiniz. Bu kadar şeyi yapmak az harcama ile gerçekleşince bu ülkede tatil gerçekten çok cazip geliyor.

                                                      PERU

Sinek kuşları ve Penguenlerin Peru’da yaşadığını bilmeyen çok insan vardır. Bu ülkede ilginç kuş türleri görebilirsiniz. Yapılacak ve gezilecek çok şeyin olduğu Peru’da bir otelde konaklamanın bedeli yaklaşık 7 dolar civarıdır. Yemek yeme ücreti ise 3 dolar ile 15 dolar arası değişmektedir. Peru’da hem eğlenebilir, hem doğa ile iç içe yaşayabilir, hem de çok fazla tarihi mekan gezebilirsiniz. Hem de bunları uygun fiyatlar ile yaparsınız.

                                                      VİETNAM

Bir Güney Doğu Asya ülkesi olan Vietnam, gezilebilecek en ucuz ülkeler 2020-2021 listemizi giren ülkeler arasında yer alıyor. Vietnam ülkesinin doğası da yapısı da çok güzeldir. Biyolojik çeşitliliği çok fazladır. Ucuz olması bu ülkeyi çok cazip kılmaktadır. Modern bir ülke olan Vietnam aynı zamanda da oldukça güvenli bir ülkedir.

Bozulmamış plajları, doğal suları, mükemmel servis anlayışı ve çok fazla gezilecek görülecek yeri olması ile kesinlikle gidilmesi gereken ülkelerden biridir. Bütün bunların dışında yeni kültürler ve mutfaklara merakınız var ise Vietnam tam da size göre bir ülke.

Konaklama, yemek ve ulaşımın çok ucuz olduğu Vietnam’ın başkenti olan Hanoi şehrinde 4 dolar civarı bir paraya otelde konaklanabiliyor. Güzel bir yemek yemek istediğinizde ise 4- 5 dolar harcamak yeterli olacaktır. Şehrin içindeki ulaşım ücretleri 85 cent gibi bir miktardır. Hal böyle iken bu ülkeyi ucuz bir şekilde gezebilirsiniz.

                                                      NEPAL

Sırada Hindistan ile Çin ülkeleri arasında yer alan Nepal ülkesi var. Nepal Hinduizm ve Budizm dinlerinin de başkenti olarak görülüyor. Ayrıca dünyanın en büyük dağı olan Everest dağı da bu ülkede bulunmaktadır. Nepal de gezilebilecek en ucuz ülkeler 2020-2021 listemizi giren ülkeler arasında yer alıyor.

Başkenti Katmandu şehri olan Nepal ülkesi yaşadığı depremden sonra iyice ucuz bir ülke haline geldi. Turizme açık olan Nepal’de bir otelde konaklamak için 4- 5 dolar harcamanız yeterli olacaktır. Güzel bir yemeği ise 6 dolara yeme şansına sahipsiniz.

                                                      NİKARAGUA

Bir diğer gezilebilecek en ucuz ülkeler 2020-2021 listemizde yer alan ülke Nikaragua ülkesidir. Bu ülke Orta Amerika’da yer almakta ve Orta Amerika’nın en büyük ülkesi olarak gözümüze çarpmaktadır. Büyük olmasına rağmen aynı zamanda Orta Amerika’nın en fakir ülkesidir. Fakir bir ülke olmasından dolayı çok ucuz bir ülkedir. Gezilecek çok yeri olan bu ülkeye öğrenci ziyaretleri de oldukça fazladır. Dil eğitimi için öğrenciler için ideal bir ülke konumundadır.

Nikaragua ülkesinde 8 dolara güzel bir otelde kalabilirsiniz. Çok güzel bir restorantta da 7- 8 dolar civarına yemek yenilebilmektedir.

                                                        ENDONEZYA

Endonezya denildiği zaman akla ilk gelen şey Bali Adasıdır. Bali Adasının haricinde Endonezya’da binlerce ada vardır. Bu adaların hepsi birbirinden güzel ve değişik adalardır. Bu güzel yerleri gezmek oldukça ucuzdur.

                                                         SRİ LANKA

Bir ada ülkesi olan Sri Lanka, Hint Okyanusunun incisidir. En önemli özellikleri Ormanları, Antik dönemlerden kalan tapınakları ve doğa harikası bir ülke olmasıdır. Sri Lanka’da çok fazla dinden insan bir arada yaşamaktadır ve çok kültürlü bir yapıya sahiptir.

Başkenti Kolombo olan Sri Lanka’da iyi bir otelde konaklama ücreti yaklaşık 7 dolar civarıdır. Yemek ücretleri ise 5- 6 dolar civarındadır. Ucuz ve uygun koşullara sahip olan bu doğa harikası ülkeyi az bir bütçe ile gezebilirsiniz.

                                                         TAYLAND

Tayland’ın öne çıkan özelliği doğa harikası bir ülke olması ve okyanusudur. Tayland, gezilebilecek en ucuz ülkeler 2020-2021 listemizde yerini almıştır. Türk lirasının değerli olduğu bu ülkede çok ucuz fiyatlara konaklama, yeme- içme, ulaşım gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ayrıca gezmenin yanında dünyaca ünlü olan Thai masajını da yaptırmayı unutmayın.

                                                       FİLİPİNLER

Mükemmel kıyıları, yağmur ormanları ve dalış merkezleri ile Filipinler ülkesi çok ucuz ve uygun olması ile gezilebilecek en ucuz ülkeler 2020-2021 listemizde yerini almıştır. Ucuz olmasının yanında seçenek olarak lüks yerleri de elbette bulunmaktadır. Filipinlerin başkenti olan Manila şehri diğer şehirlere nazaran daha pahalı bir yerdir.

                                                      MAURİTUİS

Harika plajları ile, saydam ve masmavi suları ile, akıl almaz gün batımları ile tropikal bir ülkedir Maurituis. Bu kadar güzel olan bu ülke bu güzelliğine rağmen oldukça ucuz bir ülkedir. Bir ayda 500 dolar ile bu ülkede çok güzel yemekler yiyebilir, çok güzel otelde konaklayabilir, çok güzel yerleri gezip eğlenebilirsiniz. Tropik bir ülke olduğu için meyveye de para vermenize gerek kalmıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 21:42

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER