Mcdonald’s Çalışma Şartları Ve Maaşları 2020

Mcdonald’s Çalışma Şartları Ve Maaşları 2020? Mcdonald's 2020’ de Kariyer? Mcdonald’s Maaşları 2020? McDonald’s 2020 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? McDonald’s 2020 İş Başvurusunda İstenen Evraklar? Mcdonald’s 2020 Kendi Değerleri Nelerdir?

Mcdonald’s Çalışma Şartları Ve Maaşları 2020

Türkiye’nin en büyük ve uzun fastfood restoran zincirlerinden biri olan McDonald’s’ da çalışmayı planlayanların çalışma şartları, eğitim, kariyer ve maaşları merak edilmektedir. Mcdonald's hamburger zinciri’ nin çalışma koşulları, iş başvurusunun nasıl yapılacağı, maaş durumu, kariyer gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Hamburger zinciri McDonald’s, ülkemizde 1986 yılından beri faaliyet halindedir. İstanbul Taksim’de açılan ilk şubesinden bu zamana kadar yaklaşık 300 şubeye ulaşan McDonald’s, 6 binden fazla personeline istihdam sağlamaktadır. Çok sayıda personel ihtiyacı olan firma sürekli olarak eleman ilanları açmakta ve başvuruları değerlendirip istihdam sağlamaktadır.

ZARA Personel Maaşları 2020 Ne Kadar? buradan ulaşabilirsiniz.

Mcdonald's Çalışma Saatleri 2020

McDonalds, iş kanunu çerçevesinde çalışma saatleri ve iş koşullarını personellerine hazır hale getirir. İş başvurularında part time ve full time iş saatleri başvuru yapılacak olan kişilere hazırlanmaktadır. Yarı ve tam zamanlı çalışan kişilerin çalışma saatleri de farklılık göstermektedir. İş kanununda kabul edilen 45 saatlik çalışma süresi tam zamanlı personellere uygulanır. Yarı zamanlı kişilere ise çalışma süresinin üçte ikisi olan 30 saat uygulanır. Mesai süresi içinde ise mutlaka personellerin sigortası yapılmakta ve iş güvenliği sağlanmaktadır.

Yarı zamanlı iş başvurusunda olan kişiler, restoran müdürlüğü gibi pozisyonlarda istihdam edilmemektedir.

Çalışma düzeni shift ile belirlenmektedir. Bazı durumlarda ve özel günlerde ek mesai yapılabilmekte veya çalışma takviminiz değişebilmektedir.

Çalışma saatleri dışında gün içerisinde bir personel 8 saatten fazla çalıştırılamamakta ve çalıştırıldığı takdirde ek mesai ücretleri maaşına eklenmektedir. Ayrıca ara dinlenmeler vardır.

Vardiyalar

Restoranların bulunduğu mekana göre mağazaların kapanış saatleri değişmektedir. Merkezi veya tatil bölgelerinde 7/24 çalışan restoranlar bulunurken akşamları yoğunluğun az olduğu bölgelerde 22:00 civarında kapanış gerçekleşmektedir.

Çalışma vardiyanızın çalıştığınız mevkiiyle göre değişmesine neden olacak bir durum oluyor. Normal şartlarda çalışma vardiyaları 08:00-17:00, 12:00-21:00, 14:00-22:00’dir. Fakat 24 saat açık olan ya da gece 02:00’de kapanış yapan restoranların çalışma saatleri farklılığa sebep olabiliyor.

Mcdonald's 2020’ de Kariyer?

Ülkemizde McDonald’s restoranların birçok departmanda eleman alımı sağlanmaktadır. Pozisyonlar için gerekli şartlar aranmakla birlikte maaş ve çalışma koşulları da değişir.
Ülkemizde McDonald’s içinde çalışılabilecek pozisyonlar ve gerekli görevleri sırasıyla şunlardır;

Ekip Üyesi

Başlangıç pozisyonundan sorumludur. Firmada Part-time ve full-time çalışma olanağı sağlar.

Mcdonald’s Sipariş Sürücüsü

A2 ehliyeti olmalı ve görevi ürünün siparişini, işçi sağlığı ve iş güvenliği prensiplerine uyarak müşteriye ulaştırmaktır.

Müşteri Temsilcisi

Müşteri memnuniyeti iletişiminden sorumludur. Firmada Part-time veya full-time çalışma olanağı sağlar.

Vardiya Müdürü

Sorumluluğu vardiya yönetimidir.

1. Müdür / 2. Müdür

Mcdonald’s Restoran müdürünün sağ kolu ve yedeğidir.

Restoran Müdürü

Mcdonald’s Restoranın tüm süreçleri, standartları ve hedeflerinden sorumludur. Restoranın her departmanında görev yapmış, deneyimlerini liderlik becerileriyle güçlendiren, çalışanlarını motive eden ve yönlendiren şahıstır.

Merkezi Teşkilatta

Operasyon Müdürü – Bölge Müdürü – Danışman sınıfına kadar yükselme durumunuz mevcuttur.

Bu pozisyonlara başvurularda belirli şartlar istenir. Motorlu kurye başvurusunda olan şahısların A2 motor ehliyeti olmalıdır. Restoran müdürlüğü için yapılacak başvurularda ise öğrenim durumu ve deneyim gibi şartlar aranmaktadır.

Diğer sınıflara yapılacak başvurularda ise deneyim geçmişi aranmamakla birlikte işe alınan adaylar kısa süreli eğitimlerden geçerek istihdam edilir. Eğitim süreci sizin pozisyona uygunluğunuzu belirler. Oldukça önemli ve başarıyla tamamlanması lazım.

Mcdonald’s Maaşları 2020

Ülkemizde McDonald’s çalışma saatleri ve iş güvenliği konusunda çalışanlarını tatmin etmeye çalışan bir firmadır. Bunun dışında maaşlarda mesai saatleri ve çalışılan departmana göre farklılık göstermektedir. Yarı ve kısmi zamanlı kişilerin maaşları, tam zamanlı çalışanlarınkine göre farklılık göstermektedir.

İşe yeni giren maaşları asgari ücret seviyesinden başlamaktadır. Fakat mesai süresi arttıkça pozisyonlarda yükselme ve maaşlarda artış olmaktadır.

Mcdonald’s ekip üyesi, ekip lideri, bölüm müdürü, vardiya müdürü ve restoran müdürü gibi kademeleri geçtikçe maaşlarınızda yükselmektedir.

2020 senesi için Restoran müdürleri 2500-3000 TL civarı maaş alırlar. Çalışan tüm personellerin yemek ve prim ücretleri bulunur. Bunun dışında gece vardiyasında çalışan personeller ise evlerine restoranın servisi ile götürülmektedir. Maaş + Yemek + Prim şeklinde bir maaş tablosu vardır.

McDonald’s 2020 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

McDonald’s da çalışmak isteyenler şubeler ve internet sitesi üzerinden başvurulabilirler. Başvurunun değerlendirmesi sonrasında konum olarak en yakın ve ihtiyaç olan restoranın müdürü ile görüşme olur. Görüşmeye göre işe başlayacağınız pozisyona uygun eğitime geçersiniz. Eğitimi ve deneme sürecini başarılı geçerseniz işe alınırsınız.

McDonald’s 2020 İş Başvurusunda İstenen Evraklar?

 • Diploma ya da öğrenci belgesi

 • Kimlik Fotokopisi

 • SGK Hizmet Dökümü

 • Sağlık Raporu

 • İkametgâh

 • Fotoğraf

 • Sabıka Kaybı

Mcdonald’s 2020 Kendi Değerleri Nelerdir?

 • “McDonald’s Sistemine Güveniyoruz.”

 • “İşimizi Yaparken Etik Değerleri Göz Önünde Bulundururuz.”

 • “Topluma Karşı Duyarlıyız.”

 • “İstikrarlı Bir Şekilde Büyüyoruz”

 • “Sürekli Gelişmek için Sınırlarımızı Zorlarız”

 • “İşimizin Temelinde Misafir Memnuniyeti Yer Alır.”

 • “Çalışanlarımıza Değer Veririz."

Yunus Market 2020 Çalışma Şartları Nasıl? Yunus Market Çalışan Maaşları Ne Kadar? buradan ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 19:43

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER