PTT Çalışma Saatleri 2021? PTT Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

PTT Çalışma Saatleri 2021? PTT Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

PTT Çalışma Saatleri 2021? PTT Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

PTT Çalışma Saatleri 2021

PTT çalışma saatleri 2021 nedir? PTT saat kaçta açılıyor, kaçta kapanmaktadır? PTT açılış ve kapanış saati nedir?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü veya PTT, yüzbinlerce bireye hizmet vermektedir. PTT de işlemlerini tamamlamak isteyen bireyler PTT mesai saatlerini merak etmektedirler. Ülkemizde çalışmalarına kesintisiz devam eden PTT çalışma saatleri merak edenlere özel olarak yazımızı hazırlamış bulunmaktayız. Sosyal yardımlar, fatura ödemeleri, emekli maaş ödemeleri, işsizlik maaş ödemesi gibi işlemleri yapan PTT kurumu Ülkemizin birçok noktasında hizmet verir.

PTT Çalışma Saatleri 2021

PTT şubeleri sabah 08.30’dan öğlen 12.30’a kadar açık kalmaktadır. 1 saat öğle yemeği sonrasonda 13.30’dan 17.30’a kadar açık kalır. 17.30 mesai bitim saatidir. Türkiye’de bulunan her PTT şubesinin mesai saati sabittir.

Koronavirüs sebebiyle mesai saatlerinde değişiklik olan şubeler olabilir. İlgili şubenin saat kaç aralığında açık olduğuna telefon üzerinden arayarak ulaşabilirsiniz.

2020 PTT Personel maaşları ne kadar? Buradan ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

PTT Hafta Sonu Açık Mı?

PTT hafta sonu açık mı? PTT Cumartesi açık mı? Merkezde bulunan PTT şubeleri haricinde Cumartesi günü tüm PTT şubeleri kapalıdır. Cumartesi günü ise belirli yerdeki PTT şubeleri 13.30’a kadar açıktır.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

PTT müşteri hizmetleri numarası 444 1 788 dir.

PTT Tarihi Nedir?

PTT tarihi nedir, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü veya kısaca ismi PTT olan, Türkiye’nin posta örgütüdür ve 2013 senesi Mayıs ayında TBMM’de kabul gören tasarıyla beraber Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olmuştur.

İlk posta teşkilatı Tanzşmat Fermanı gelişmelerinden sonra Osmanlı Devleti halkın posta ihtiyaçlarına cevap vermek maksadıyla 23 Ekim 1840 da kurulmuştur.

1843 senesinde ise telgraf icat edilmiş ve 11 yıl sonra ise Türkiye’de de telgraf hizmet görmeye başlamış. 1855 senesinde ayrı bir Telgraf Müdürlüğü kurulmuştur. 1871 yılında Posta Nazırlığı ile Telgraf Müdürlüğü birleştirilerek adı Posta ve Telgraf Nezaretine çevrilmiştir.

Posta ve Telgraf Nezareti 1909 senesinde Posta, Telgraf ve Telefon Nezareti haline, 1913 senesinde ise Posta, Telgraf ve Telefon Umum Müdürlüğü adına dönüşmüştür. 1995 senesinden itibaren ise T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü olarak başlamıştır. 2000 senesinde T.C Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü olan ismin adını T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olarak değiştirilmiştir.

PTT’ye ait 82 tane PTT başmüdürlüğü, 1019 merkez şubesi, 2729 tane alt şubesi ve 506 tane ise acentesi vardır.

CZN Burak Kimdir? Serveti ne kadar? buradan bakabilirsiniz.

PTT Kamu Kuruluşu Mudur?

PTT kamu kuruluşudur ve ülkemizdeki tarihi epey eskiye dayanmaktadır.

PTT Hizmetleri Nelerdir?

Posta hizmetleri, telgraf, tebligat, kayıtlı elektronik posta, posta işlemleri, ulusal elektronik tebligat sistemi, pul, havale, hesap işlemleri, PTTkart, PTTmatik, bankacılık işlemleri, tahsilat ve ödeme işlemleri, HGS, sigortacılık ve diğer ticari işlemler, yurt içi ve yurt dışı kargo hizmetleri.

PTT Genel Müdürlüğü ise şehit Tepmen Kalmaz Caddesi no:2 06101 Ulus/Ankara adresindedir.

Daha fazla aramak istediğiniz tüm bilgilere Hepsinibilio.com sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER