Tiktok'tan Nasıl Para Kazanılır? Tiktok Para Kazanma Yolları 2021

Tiktok para kazanma şartları nelerdir? Tiktok üzerinden nasıl para kazanılır? Tiktok para kazanma yöntemleri. Tiktok bin izlenmeye kaç TL veriyor?

Tiktok'tan Nasıl Para Kazanılır? Tiktok Para Kazanma Yolları 2021

Tiktok’ta nasıl para kazanılır

Tiktok para kazanma, günümüzde en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Dijitalleşen dünyada sosyal medya mecraları artmış ve buna bağlı olarak para kazanma stilleri de günden güne değişmektedir. Tiktok, Çin'e ait bir sosyal medya kuruluşudur. Görselliğe dayalı olan bu sosyal medya uygulamasında da diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi para kazanılabilmektedir. Video, ses, görsel efektler gibi konularda kullanılan bu uygulamada videolarınızın yani içeriğinizin izlenmesi oldukça önemlidir.  Uygulamalara ait reklamları yaparak bu uygulamadan para kazanabilirsiniz. Kazanç sağlayabilmenin en önemli adımının videoların izlenmesi olduğu unutulmamalıdır. İzlenme ve reklam durumuna göre kazancınız değişkenlik gösterebilir. Bu uygulamaya dair para kazanma taktiklerine bu yazından erişebilirsiniz.

Tiktok Para Kazanma

Tiktok kullanıcıları günden güne artmaktadır. Kullanıcı sayısı milyonları geçmiştir. Bu durum pazarlamacıları ve dijital girişimcileri harekete geçirmiştir. Tek bir içerikle uzun süre gündemde kalabilen kullanıcılar bulunmaktadır. Bu ihtiyaca yönelik de Tiktok hala yeteri kadar içeriğe sahip değildir. Bu nedenle viral içerik üreticileri ile birlikte para kazanma stratejileri günden güne değişmekte ve olasılık artmaktadır. Tiktok'un doğrudan size bir para ödeme yöntemi bulunmamaktadır. Para sadece; içerikten, sizin takipçileriniz üzerinden ve reklamlardan kazanılabilmektedir. Kazanç sağlayabilmeniz için Tiktok takipçileriniz büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle kaliteli ve özgün içerik üreterek takipçi sayısını artırabilirsiniz.

Tiktok Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Tiktok para kazanma öncelikli olarak takipçi sayısı oldukça önemlidir. Takipçi sayınız yüksekse, canlı yayın yaparak takipçilerinizden hediyeler alabilirsiniz. Tiktok canlı yayın açabilmek için en az 1000 takipçiniz olması gerekmektedir. Hediyelerin her birinin maddi karşılığı olacaktır. Maddi değeri ne kadar yüksekse kazancınız o kadar yüksek olacaktır. Günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden biri canlı yayın yapmaktır. Az takipçi sayısına sahip kullanıcıları bularak reklamlarını yapabilir. Bu sayede az takipçili hesaptan reklam bedeli alabilirsiniz. Sattığınız ürünler varsa ürün ve hizmet reklamlarını tiktok yayınları ve videoları üzerinden tanıtabilir ve satışını sağlayabilirsiniz. Size ait bir ürün yoksa ürün belirleyip kar oranına göre ürün satışını gerçekleştirebilirsiniz.  Tiktokta nasıl para kazanılır, Tiktok para kazanma yolları aşağıda detaylı olarak listelenmiştir.

  • Canlı yayın açarak takipçilerden hediye almak
  • Ürün reklamı yaparak aracı firmadan reklam kazancı sağlamak
  • Satış yaptığınız ürün üzerinden kazanç elde etmek
  • Takipçi sayısı olan kullanıcıların reklamlarını yapmak
  • Yeni ve takipçi sayısı fazla olan Tiktok hesabı açıp-satmak

Bu yöntemlerle binlerce lira kazanmak mümkündür. Tiktok fenomeni olabilmek için yüksek takipçi sayısına sahip olmak gereklidir. Takipçi sayısının artması için de belirli yöntemler bulunmaktadır. Takipçi sayısının günden güne artması ve mevcut takipçilerin sizi takip etmeyi bırakmaması için düzenli video çekimi yapmalısınız. Takipçilerin merakla beklediği canlı yayınları yapmak ve istenilen içeriği üretmek oldukça önemlidir. Düzenli içerik üretmek ve paylaşmak takipçilerinizi hesabınızdan uzaklaştırmaz. Her takipçi beraberinde diğer takipçileri de getirecektir.

Tiktok'tan Ne Kadar Para Kazanılır?

Tiktok para kazanma yöntemlerinden bu yazıda detaylı olarak bahsedilmektedir. Tiktok güncel dünyada para kazanmak için oldukça iyi bir aracıdır. Video izlenme oranına göre para kazanma oranınız da artmaktadır. Video izlenerek nasıl para kazanırım, sorusunun iki cevabı mevcuttur. Birincisi tiktok reklamları ile tiktok iş birliğinden para kazanırsınız. İkincisi ise bağımsız markaları çektiğiniz tiktok videolarında izleyicilerinize göstererek marka iş birliği ile para kazanırsınız. Tiktok reklamlarını aktif hale getirmek ve tiktok’tan ödeme almak için en az 50 bin takipçiniz olması gerekmektedir. Ardından ödeme alabilmek için başvuru yapmanız ve kanalınızın incelenmesi ve onay alması gerekecektir.

Erişebildiğiniz kişi sayısının artması ile birlikte rahatlıkla reklam yaparak ve markalarla iş birliği yaparak yüksek gelir elde edebilirsiniz. Bu anlaşma tek bir marka ile de olabilir, sürekli çalışabileceğiniz ve devamlı bir marka da olabilir. Uzun süreli çalışmalarda geliriniz için markalarla anlaşma yapabilirsiniz. Takipçi sayısına ve markalarla iş birliğine göre kazanılan miktarlar değişebilir. Ama binlerce liradan söz edilebilir.

Tiktok her bir milyon izlenme için ortalama 8.500 TL para ödemektedir. Yani tiktok 1.000 izlenme için ortalama 8-9 TL ödeme yapmaktadır.  Tiktok videolarınızdan para kazanmak için ilk yapmanız gereken videolarınızı keşfete düşürerek yeni izlenme ve takipçi kazanabilmektir.

Tiktok’tan En Kolay Para Kazanma Yöntemleri

Tiktokta en kolay canlı yayın yönteminden para kazanılmaktadır. Beğeni başına para kazanma söz konusu değildir. Canlı yayın üzerinden diğer kullanıcılar hediye gönderebilir ve bağış yapabilirler. Bağış miktarları kullanıcının durumuna göre değişebilir. Bir anda binlerce lira kazanabilir ya da çok düşük miktarlarda bağış toplayabilirsiniz. Bu bağışlar jeton ile yapılmaktadır. Her bir jetonun da para olarak karşılığı mevcuttur. Jeton hediyeleri elmasa dönüşmekte, elmaslar da paraya dönüşmektedir. Takipçi sayısının çok olması da özellikle bu bağış sisteminde önemli rol oynamaktadır. İçeriğe göre bağışçılar aslında sizin takipçilerinizdir. Bu yöntem gelecek dönemdeki Tiktok sürümlerinde de güncellenebilir.

Tiktok para kazanma için en çok kullanılan yöntemlerin bir diğeri ise fenomenleri ve iş birliği yapılacak markaları bir araya getirmektir. Bu tarafları bir araya getirerek para kazanmak sıklıkla uygulanan yöntemlerdendir. Doğru markayı doğru fenomenin tanıtmasını sağlamak her taraf için ciddi oranda kar getirmektedir. Markalar da Tiktok'a üye olarak en uygun fenomeni bulabilirler. Tiktok burada belirli bir kar yüzdesi talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Bu nedenle fenomen kullanmak yöntemlerden biridir.  Diğer sosyal medya ve arama motoru mecralarında olduğu gibi Tiktok'ta da reklam alanı satın alma uygulaması mevcuttur. Reklam alanını belirli bir süre ve saat dilimi için belirli bir ücret karşılığında kiralayabilirsiniz.

Youtuberlar ne kadar kazanıyor?

Yüksek takipçili kullanıcıların hesaplarını yöneterek, yani sosyal medya yöneticisi olarak da kullanıcıdan para kazanmanız mümkündür. Yüksek takipçi sayısına sahip ve takip etmek için zamanı olmayan kullanıcıların hesabı için içerik üreterek, hesabın takibini yaparak gelir elde edebilirsiniz. Donanımlı bir kullanıcı iseniz düşük takipçili hesaplara öncülük ederek de para kazanmanız mümkündür. Danışmanlık yaparak, onları doğru içerik ve takipçi sayısına yönlendirerek yüksek gelir elde edebilirsiniz. Danışman olarak çalışmanız durumunda; takipçi sayısını artırmak, özgün içerik üretimi, sürekli hesap takibi, marka anlaşmaları gibi konulara hâkim olmanız gerekli olacaktır. Bu konuları çok iyi yapmanız halinde anlaşma yaparak kullanıcının kazancından da yüzde alabileceğiniz bir anlaşma yapabilirsiniz.

Tiktokta Para Kazanmak İçin Kaç Tane Takipçi Gereklidir?

Tiktok para kazanma için kazanç elde etmenin en etkili yöntemlerinden detaylı olarak bahsedilmiştir. Yöntemlerin neredeyse tamamı yüksek takipçi, ziyaretçi sayısı ile ilgilidir. Tiktok kullanıcı hesabında yüksek takipçi sayısına ulaşmanın da belirli yöntemleri bulunmaktadır. Bir gecede takipçi sayısının binleri, milyonları geçtiği birçok örnek mevcuttur. Takipçi sayısını yükseltmek için diğer sosyal medya platformlarından da paylaşımlar yapmak ve eş zamanlı olarak tüm mecralarda takipçi sayısını yükseltmek yöntemlerden biridir. Youtube, Instagram, Facebook gibi sosyal medya kanalları bu amaçla kullanılabilir. Tiktok'ta sponsor bulabilmek amacıyla veya marka ile iş birliği yapabilmek amacıyla en az elli bin civarında takipçi gereklidir.

Tiktokta nasıl para kazanılır, takipçi sayısı nasıl artırılır, takipçi sayısının artışıyla para kazanabilir miyim, soruları en çok aratılan sorular arasında yer almaktadır. Kısa ve kullanışlı hesap isimleri, doğal olmanız, içeriğin kalitesi, özgün olması, sürekli paylaşımlar yapılması, profesyonel olmak takipçi sayılarını artırmada önem arz etmektedir. Yeni içerikleri takip etmek, hesabınızı güncel tutmak, hashtag ve anahtar kelime kullanmak, güncel şarkılardan haberdar olmak, gündemi takip etmek, yüksek takipçili hesapları takip etmek ve ne yaptıklarını incelemek diğer yöntemler olarak özetlenebilir. Tiktokta özellikle video düzenleme oldukça önemlidir. Bu nedenle videonuzu düzenlemek için telefon veya bilgisayar için oluşturulan video düzenleme programlarından destek alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 23:24

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail pekmezci
ismail pekmezci - 12 ay Önce

Tiktok'tan para kazanmak için çok takipçi gerek bir de bağış almayı bilmek gerekiyor yoksa çok zor. Ya kız olman gerekiyor ya siyasete bağlayacaksın ya da komik işler yapacaksın.

SIRADAKİ HABER