Uğur Akkafa Kimdir? Biyografisi

Youtube Nur Mektebi sayfasından dini sohbet videoları yayınlayan Uğur Akkafa Kimdir? Uğur Akkafa Biyografisi nedir? Uğur Akkafa hakkında bilgiler yazımızda…

Uğur Akkafa Kimdir? Biyografisi

Youtube sayfalarından biri olan Nur Mektebi sayfasında imani konularda sohbetler gerçekleştiren Uğur Akkafa kimdir? Biyografisi nedir? soruları merak ediliyor. Bu yazımızda son zamanlarda ülkemizde özellikle gençlerin deizm ve ateizm gibi düşüncelerine karşı kendisi Risale-i Nur kitaplarından okudukları ile hayattan ve evrenden çeşitli örnekler vererek İslamiyet’e yönlenmesine sebep olan Uğur Akkafa hakkında bilgiler vereceğiz.

Hayati İnanç Kimdir? Nerelidir? merak ediyorsanız buradan bakabilirsiniz.

Nihat Hatipoğlu maaşı için tıklayınız.

 Uğur Akkafa Kimdir? Biyografisi

Uğur Akkafa Kimdir? Biyografisi nedir?

Uğur Akkafa doğum tarihi 4 Ekim 1973’tür.

Doğum yeri İstanbul’dur. Aslen Karamanlıdır.

Annesinin ismi Yıldız, babasının ismi İsa’dır.

Ailesinin en küçük çocuğudur. 2 abisi ve 1 ablası vardır. 4 kardeştirler.

Üsküdar Zeynep Kamil Hastanesi’nde dünyaya gelmiştir.

İlkokulu Çakmak İlkokulu’nda okumuştur. Ortaokulu Ümraniye Lisesi’nde okumuştur. Liseyi Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi’nde okumuş.

Evlilik yılı 1992 yılıdır. Eşinin adı Nazan Aksudur. Nur Dilara, Azra ve Mirza isminde 3 tane çocuğu vardır.

Gençlik senelerinde zamanı gaflet içinde geçmiş, 1994 senesinde ablası vefat edince bu durumdan çok etkilenip dini konuları araştırıp hayatı sorgulamaya başlamış.

Hitabeti çok etkili olan Uğur Akkafa çok fazla sayıda kitap okumuştur. Hitabeti iyi olduğu için sohbetlerini dinleyen sayısı çok fazladır. Nur Mektebi İlim ve Kültür Derneği’nde sohbetlerine devam ediyor.

Hasan Can Kaya Kimdir?

Uğur Akkafa Deizm Hakkındaki Düşünceleri

Uğur Akkafa Youtube’da katıldığı Bekir Develi ile Peynir Gemisi programında deist çocukların genellikle Müslüman ailelerinin çocukları olduğunu, bu kişilerin ailelerinin inandıkları Allah hakkında çok bir şey anlatmadıklarını ve genelde kültür ve örfler üzerinden gittiklerini ve taklidi bir inançları olduklarını söylüyor. Aileler sorulara cevap veremeyince sadece oruç tut, namaz kıl, zekat ver bunları yapmazsan Allah seni yakar gibi düşünceler ile anlatıldığı için bir başkaldırı gibi olmuş olduğunu söylüyor. Yani aslında deist olmalarında ailelerinin suçu olduğunu belirtiyor.

Ateizm ne demek? Ateizm yaratıcı yok demektir. İlmi bir açıklamaları olmayan ateistlerin görüşleri genelde kanaatlerden oluşuyor.

Deizm ne demek? Deistler yaratıcıyı kabul ediyorlar fakat dinleri kabul etmiyorlar.

Agnostik nedir? Hiçbir şeyde emin olamayız var da denilmez yok ta denilmez düşüncesindedirler.

Efe Aydal Kimdir?

Uğur Akkafa Namazın Manası Hakkındaki Sözleri

Uğur Akkafa namazın manası hakkında şu sözler ile bahsediyor. İnsanların çoğu namaz kılıyor ama kıldığı namazı neden kıldığını bilmiyor. Namazda söylenilen şeylerin ne anlama geldiğini, Allah’ın bizden namaz kılmamızı neden istediğini bilmiyoruz. Hal böyle olunca da namaz bizlere bir yük gibi geliyor. İnsanın dünyada yapması gereken en önemli ibadet namazdır fakat insan bunun hakikatini tam bilemiyor.

Allah neden namaz kılmamızı istemiş? Allah’ın bizim namaz kılmamıza hiçbir ihtiyacı yok. Bu kadar aciz yaratılmış olan bu sözleri söylemesi ve fiilleri yapmasını neden istemiş? Namazın anlamı nedir?

Namaz, Allah’ı teşbih, tazim ve şükürdür. Allah’ın huzurunda kul kendi kusurunu, kendi acizliğini, kendi fakirliğini görüp kainattaki bu kusursuz idare edilişin ve hiçbir şeye ihtiyacı olmayıp her şeyin ona muhtaç olduğu Allah’ın kudretinin ve merhametinin önünde hayret ve muhabbet ile secde etmektir. Yani bunca nimete karşı bunca acizliğimiz ile teşekkür etmek şükretmektir. İnsan 2- 3 dakika bile nefessiz kaldığında ölüyorken, her nefes hava için bile şükretmesi gerekmiyor mu?

Bu yazımızda Uğur Akkafa ile ilgili çok fazla merak edilen konuları ve hakkında bazı bilgilere yer verdik. Bu tür yazıları merak ediyorsanız sitemizi takip edebilirsiniz.

Soru, yorum ve fikirleriniz için forum.hepsinibilio.com u ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 16:59

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
rahime Öztürk
rahime Öztürk - 2 yıl Önce

içimizdeki düşmanı durdurun

Caner
Caner - 2 yıl Önce

Hayat hikayesi itmiş

Sibel Mert
Sibel Mert - 1 yıl Önce

Uğur Akkafa'nın sohbetleri çok güzel gerçekten esprili bir anlatımı var

SIRADAKİ HABER