Ankara KPSS Kursu Önerileri. Ankara KPSS Kursu Fiyatları

Ankara KPSS kursu önerileri 2021. Ankara KPSS kursları. Ankara KPSS kursu fiyatları 2021. KPSS için kurs gerekli mi?

Ankara KPSS Kursu Önerileri. Ankara KPSS Kursu Fiyatları

Ankara KPSS Kurs Önerileri 2021

Ankara çok sayıda üniversite ve devlet kurumunun bulunması nedeniyle yaşayan bir çok insanın KPSS’ye (Kamu Personeli Seçme Sınavı) hazırlandığı bir şehirdir.  Aynı zamanda en iyi KPSS kursları Ankara’da bulunmaktadır. Ankara KPSS kursları arasında en başarılı ve en beğenilen kursun yanı sıra Ankara KPSS kurs fiyatları 2021 ne kadar bu bilgileri de paylaşacağız. 

Ankara KPSS A kurs önerileri ve KPSS B kurs önerileri şeklinde ifade etmek daha doğru olacaktır. Ankara KPSS kursu açısından oldukça zengin bir şehir olup KPSS genel kültür genel yetenek kurslarının yanısıra alan dershaneleri de oldukça fazladır. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) bölümlerinin birinden, hukuk fakültesinden veya eğitim fakültesinden mezun olanlar için farklı KPSS alan bilgisi sınavları mevcuttur. İİBF mezunları ve hukuk fakültesi mezunları KPSS A ismi verilen iktisat, hukuk, işletme ve kamu yönetimi soruları yöneltilmektedir. Eğitim fakültesi mezunları KPSS ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) çözmektedir.

Başkent Kariyer

Kızılay merkezde bulunan başkent akademi gerek genel kültür genel yetenek gerekse iktisat, işletme, muhasebe, hukuk gibi derslerde uzun süredir oturmuş bir kadro ile ders verilmektedir. Başkent kariyere ait kendi eğitim setleri, dershane notları, soru bankaları ve kitaplar da mevcuttur. Kızılay merkezde yer alan dershane her sene KPSS A dershaneleri arasında başarılı adayları yetiştiren kurslardan biridir.

Monopol

Monopol, Ankara KPSS kursları arasında en eski kurslardan biridir. Bir çok KPSS kursu monopol’den ayrılan hocalar tarafından kurulmuş olup ayrılan hocaların yeri de doldurulmaktadır. KPSS genel kültür genel yetenek ve KPSS alan kursları mevcuttur. Monopol kendi KPSS notları ve yayınlarını da ücretsiz olarak kurs öğrencilerine dağıtmaktadır.

Temiz Eğitim Kurumları

Murat Kaymak ve Ümit Kaymak tarafından kurulan Temiz Eğitim Kurumları hakimlik sınavılarına hazırlık kursu olarak bilinse de aslından KPSS A ve KPSS B kursu yani KPSS alan ve KPSS genel kültür genel yetenek eğitimi vermektedir. Sosyal medyada oldukça aktif olan kurs hocalarına ve öğrencilerine rahatlıkla soru sorabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Makro Akademi

Ankara KPSS kursları arasında en bilindik olan bir diğer kurs ise Makro Akademi olup Kızılay’da merkezi bir lokasyondadır. Kursun oturmuş bir eğitim kadrosu mevcut olup gidenlerin memnuniyet oranı iyi seviyelerdedir. KPSS A ve KPSS B kursları mevcut olup yalnızca genel kültür genel yetenek hazırlığı için gidilebileceği gibi kurum sınavları, sayıştay denetçi yardımcılığı, gelir uzman yardımcılığı gibi sınavlar için ayrı kursları da vardır.

Ankara Yargı Akademi

Ankara KPSS kursları değerlendirmemizde yukarı da yer alan dershaneler butik dershaneler olup tek şubesi Ankara’da veya az sayıda şubesi mevcuttur. Ancak yargı akademi hemen her şehirde mevcuttur. Geniş bir KPSS hazırlık seti bulunan Yargı Akademi’nin hoca kadrosu ve ders kalitesi şubeden şubeye değişkenlik göstermektedir. Ankara Yargı Akademi genel itibariyle beğenilen KPSS kursları arasındadır.

Yükseliş Kariyer

2002 yılında kurulan Yükseliş Kariyer ağırlıklı olarak KPSS A dershanesi olmakla birlikte KPSS B kursu da mevcuttur. Tek şubesi Ankara Kızılay’da yer bulunmaktadır. Yükseliş Kariyer’in kendine ait yayınları ve dershane notları mevcuttur. Genellikle alan öğrencileri tarafından tercih edilmekte olup gidenler çoğunlukla memnun kaldığını belirtmektedir.

Data Akademi

Data Akademi, KPSS A, KPSS B, eğitim bilimleri ve KPSS ÖABT hazırlığı yapan adaylar için hizmet veren bir KPSS kursudur. Ankara KPSS kursları arasında Data Akademi tercih edilen kurslardan bir diğeridir. Kızılay’da yer alan Sakarya Caddesi’nde aktif eğitime devam etmektedir.

Garanti Akademi

Garanti Akademi, 1999 yılında kurulmuş olup mezunları arasında iyi yerlere gelmiş kişiler mevcuttur. Diğer kurslardan farklı olarak yalnızca KPSS A, KPSS B ve KPSS ÖABT değil Akademik Pesonel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kursları da vermektedir.

Aynı kurs çatısı altında verilen farklı kurs türü arttıkça uzmanlaşmaya verilen önemin arttığı ve kitleselleşmeye yol açtığı genel olarka eğitim camiasında kabul edilen bir kural olmakla birlikte elbette istisnaları mevcuttur.

Ankara KPSS Kursu Fiyatları 2021

Ankara KPSS kursu açısından zengin bir şehir olmakla birlikte Ankara KPSS kursu fiyatları 2021 yılında da her sene olduğu gibi oldukça pahalıdır. Butik dershanelerin fiyatları zincir dershanelere göre daha yüksek olmakla birlikte her bütçeye göre KPSS kursu mevcuttur.

Yalnızca KPSS B veya KPSS genel kültür genel yetenek sınavına hazırlanmak isteyen adaylardan kursu için 2 bin TL ile 2.500 TL arasında fiyatlar istenmektedir. Ancak KPSS B kursuna ek olarak KPSS alan derslerini de almak istediğiniz de ödemeniz gereken fiyat 5.000 TL seviyelerine çıkmaktadır. Bazı kurslar yalnızca KPSS kursları yalnızca alan derslerini satarken bazıları ise KPSS A kapsamından genel kültür ve genel yetenek derslerini çıkarmamaktadır. Ankara KPSS kursları arasında kendi dershane notu olmayan veya kaynak sağlamayan kurs mevcut değildir.

Öğretmen adayları için hizmet veren kurslar da benzer bir fiyat politikası belirlemiştir. KPSS genel kültür genel yetenek, eğitim bilimleri ve KPSS ÖABT oturumları için toplam olarak fiyat verilmektedir. Ankara KPSS ÖABT kurs fiyatları 2021 için 4.500 TL seviyesindedir. Yalnıcaz alan dersleri veya eğitim bilimleri ve alan bilgisi için 2.500 TL fiyat talep edilmektedir.

Hemen her kursun online eğitimi de mevcut olup online KPSS kurs fiyatları, KPSS kurs fiyatlarının yarısı seviyesinde seyretmektedir. Ayrıca, bir çok kurs yüzyüze eğitimin uzaktan eğitimden faydalı olması nedeniyle yüzyüze eğitimi tavsiye etmektedir.

KPSS Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüzyüze eğitim kapsamında KPSS kursu seçerken mutlaka ulaşım şartları, kursun fizik koşulları, hocaların seviyeleri, kursun öğrenci sayısı ve hoca sayısının orantılı olması, eğitim kaynaklarının kalitesi gibi hususlar dikkate alınarak tercih yapılmalıdır. Herhangi bir kurs işimi görür şeklinde düşünen bir çok KPSS adayı kısa bir süre sonunda kursu bırakıp evde çalışmaya başlamakta boşuna kurs ücreti ödemektedir.

KPSS kurs ortamının rekabetçi olması yani birden fazla adayın sizden daha iyi seviyelerde olması sizin için daha avantajlı olacaktır. Kendinizden iyi adaylarla yarışmak sizi daha fazla motive edecektir.

KPSS İçin Kurs Gerekli mi?

Hiç kursa gitmeden evden çalışarak KPSS’den iyi puan almış hatta ilgili KPSS puan türleri özelinde derece yapmış onlarca aday mevcuttur. Kursa giderken harcanacak süre aslında sizin için bir dezavantaj dahi yaratmaktadır. Ancak motivasyon sorununuz varsa, isteksizseniz veya evde düzen kuramayacak durumdaysanız KPSS kursu sizin için gereklidir. Özellikle hocaların birebir ilgilendiği sürekli soru yöneltebildiğiniz aynı zaman da KPSS rehberlik hizmeti yapılan kurslar son derece verimli olacaktır.

KPSS kursuna yüksek ücret sorunu nedeniyle gidemeyen adaylara tavsiyemiz ise kontrollü biçimde konuları bitirmeleri, eksiklerini tespit ederek sürekli soru çözmeleri ve deneme yaparak seviyelerini ölçmeleridir. Aile evinde çalışan adaylar aile ve misafirlerden olabildiğince kendini soyutlamalı ve odak noktasını kaybetmemelidir. Kendi evinde KPSS hazırlığı yapacak adaylar ise mutlaka yemek, temizlik gibi sorunları nasıl çözeceğini önceden planlamalı ve belirlediği takvime harfi harifne uymalıdır.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 02:53

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER