KPSS 2021 Genel Kültür Genel Yetenek Kaynak Tavsiyeleri

2021 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınavı için kaynak tavsiyeleri nelerdir? 2021 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek kaynak önerileri nelerdir yazımızda.

KPSS 2021 Genel Kültür Genel Yetenek Kaynak Tavsiyeleri

2021 KPSS ye hazırlanan adaylar hangi kaynaktan çalışacaklarını merak ediyorlar. Yaptığımız araştırmalar sonucu en iyi ve en verimli kaynak tavsiyeleri ve önerileri sizler için paylaşıyoruz.

KPSS 2021 Genel Kültür Genel Yetenek Kaynak Tavsiyeleri

KPSS den yüksek puan alan kişiler ile yaptığımız görüşmeler sonucu en çok beğenilen tavsiye edilen kaynak kitaplar, konu anlatımı ve soru bankaları şu şekilde;

                                      Konu Anlatımı Kitap Tavsiyeleri 2021

Tarih Konu Anlatımı Tavsiyeleri 2021

Tarihin Pusulası: İsmail Adıgüzel Hocanın Tarihin Pusulası kitabını öneriyoruz. Bu kitapta en detaylı bilgiler çok sade bir şekilde verilmiş. Her sayfada yan tarafta bir sütun bulunmakta ve bu sütunda 4- 5 adet soru olmaktadır. Bu sorular o sayfada anlatılan konu ile ilgili sorulardır. Konuyu çalıştıktan sonra o 4- 5 soruyu çözerek konu daha akılda kalıcı olmaktadır.

Benim Hocam Video Ders Notları: Bu kitap Benim Hocam Tarih Videoları ile uyumlu bir şekilde hazırlanmış. Video izlerken kitaptan da altını çizerek gidip vakitten tasarruf sağlamış oluyorsunuz. Ramazan Yetgin’in tamamı çözümlü tarih soru bankasını da çözerseniz çok faydalı olacaktır.

Vatandaşlık Konu Anlatımı Tavsiyeleri 2021

İnformal Yayınları Vatandaşlık Konu Anlatımı Kitabı: Oldukça güzel bir konu anlatımı olan bu kitabı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Doğru Tercih Yayınları KPSS’nin Pusulası Vatandaşlık Kitabı: Ali Koç Hocanın bu kitabını tavsiye ediyoruz. Bu kitapta her bölümün başında KPSS de çıkmış soruların analizi bulunmaktadır. Her sayfanın sağında bu sayfadan nasıl soru gelir diye bir kısım yer almaktadır. Bu oldukça hoşunuza gidecektir.

Coğrafya Konu Anlatımı Tavsiyeleri 2021

Benim Hocam Yayınları Coğrafya Konu Anlatımı Kitabı: Bayram Meralın kitabı olan bu kitabı internetten Bayram Meralin Coğrafya ders videolarını izleyerek takip çalışabilirsiniz. Bu kitapta her sayfanın yan tarafında not alma yerleri bulunuyor. Ders videolarını izlerken kitaptan takip edip kitapta olmayan bilgileri oraya not alabilirsiniz.

Matematik Konu Anlatımı Tavsiyeleri 2021

PEGEM Yayınları KPSS Matematik Konu Anlatımı Kitabı: PEGEM KPSS Matematik Konu anlatımı kitabı açıklayıcı anlaşılır ve güzel bir kitap. Bu kitabı Matematik için tavsiye ediyoruz.

Benim Hocam Yayınları KPSS Matematik Video Ders Notları Kitabı: Benim Hocam videolarını izleyerek aynı zamanda da kitaptan takip etmeniz çok iyi olacaktır.

Türkçe Konu Anlatımı Tavsiyeleri 2021

Benim Hocam Yayınları KPSS Türkçe Video Ders Notları Kitabı: Benim Hocam videolarını izleyerek aynı zamanda da kitaptan takip etmeniz çok iyi olacaktır.

PEGEM Yayınları KPSS Türkçe Konu Anlatımı Kitabı: PEGEM KPSS Türkçe Konu anlatımı kitabı açıklayıcı anlaşılır ve güzel bir kitap. Bu kitabı tavsiye ediyoruz.

Güncel Bilgiler Kaynak tavsiyesi

Paragon Yayıncılık Güncel Bilgiler Gazetesi: Bu kitap bir gazete gibi tasarlanmıştır. İçeriği çok güzel ve renkli hazırlanmış bu kitabı hiç sıkılmadan çalışacaksınız. İçerisi zaten gazete gibi hazırlanmış renkli ve resimli. Güncel, Kültür, Ödüller, Spor, Edebiyat gibi bölümlere ayırmışlar ve resimlerle desteklemişler. Çok güzel ve donanımlı hazırlanan bu kaynağı şiddetle tavsiye ediyoruz.

*** Kpss Eğitim Bilimleri Kaynak Tavsiyeleri ***

                                       Soru Bankası Tavsiyeleri 2021

Bir konuyu çalıştıktan sonra en az 2- 3 kaynaktan o konu ile ilgili sorular çözmek gerekir. Ayrıca çıkmış soruları çözmek te çok önemli ve gerçekten sınava hazırlananlara çok faydalı olmaktadır. Aşağıda önereceğimiz kaynakların size faydalı olacağını umuyoruz.

PEGEM KPSS Soru Bankası Seti: Bu setin içerisinde Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinin soru bankası kitapları yer almaktadır. Soruları oldukça kaliteli ve ne çok kolay ne de çok zordur. Ortanın biraz üstü derecede bir zorluktadır. 20 soruluk bir testinde yaklaşık 2 tane kolay, 3 tane zor soru, 15 tanesi de ortanın biraz üstü zorluktadır. Temeli zayıf olanlar için biraz zor gelebilir onlar daha basit kaynaklardan başlamalıdırlar. Bu soru bankasının bir özelliği de sorularının hepsinin çözümlü olmasıdır.

İsem Aşina Soru Bankası Seti: Bu setin içinde de Pegemdeki gibi Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinin soru bankası kitapları yer almaktadır. Sorular kaliteli ve sınav ayarında bir zorluk derecesindedir. Soruların hepsi yine detaylı olarak çözümlüdür. Bu kitaptaki bir özellik ise bu kitaba baktığınızda insanda ders çalışma isteği getirmektedir. Bu kitabın tasarımı oldukça güzel yapılmış ve kitaba baktıkça insanın ders çalışası geliyor.

İnformal Yayınları Kara Kutu Serisi: Önceki yıllarda çıkmış soruları çözmek için bu kaynağı tavsiye ediyoruz. Bu setin içinde Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinin çıkmış soruları yer almaktadır. Sorular konu konu ilerliyor ve her konunun başında konu tekrarına yer vermişler. Bu oldukça güzel olmuş. Soruyu çözmeden önce konu tekrarını bir kere okuyup soruları çözüyorsunuz ve tekrar etmiş oluyorsunuz.

Bu kitapta sadece KPSS değil ÖSYM nin yaptığı bütün sınavların soruları yer almaktadır. Her sorunun altında ise hangi yılda hangi sınavda çıktığı da yazmaktadır. Türkçeyi ise Paragraf ve Dil Bilgisi olarak iki ayrı kitap haline getirmişler.

Benim Hocam Yayınları KPSS Çıkmış Sorular Seti: Bu setin içinde her dersin çıkmış soruları yer almaktadır. Kitabın tasarımı oldukça güzel. Bu kitaptaki en dikkat çekici şeyi ise soruların çözümünde soruda yer alan tüm bilgiler detaylı olarak anlatılmış. Gereken ekstra bilgiler varsa onları da vermektedir.

*** KPSS ÖABT Sınavına Nasıl Çalışılır 2021? ***

                                                         DENEMELER

Benim Hocam 6 Altın Deneme Kitabı: İçinde 6 farklı yayınevinin denemeleri var.

PEGEM Akademi Genel Kültür Genel Yetenek Tamamı Çözümlü 5 Deneme Kitabı: İçinde 5 tane deneme bulunmaktadır. Denemeleri küçük küçük birer fasikül gibi ayırmışlar. Hem deneme kitapçığı hem de çözüm kitapçığı olarak ayrı ayrı fasiküller hakinde yer almaktadır.

Yediiklim Yayınları KPSS 7 Deneme Sınavı Kitabı: Çıkmış sorulara benzer sorular bulunmakta. Bu kitabı çözmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 01:31

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER