KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Tavsiyeleri 2020-2021

KPSS Eğitim Bilimleri Sınavına Nasıl Çalışılır? KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Tavsiyeleri Önerileri 2020-2021, KPSS Eğitim Bilimleri En İyi Kaynak Hangisi 2020-2021

KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Tavsiyeleri 2020-2021

Eğitim Fakültesi bünyesinde yer alan öğretmenlik bölümlerinden mezun olan öğretmen adayları devlet okullarına atanmak için KPSS ye girerler. KPSS puanlarının oluşmasında %20 lik bir orana sahip olan Eğitim Bilimleri sınavı önemli bir etkiye sahiptir.

Bu yazımızda sizlere Eğitim Bilimleri Kaynak Tavsiyeleri ve Eğitim Bilimleri Sınavına Nasıl Çalışılır? Bunlardan bahsedeceğiz.

KPSS ÖABT NEDİR?

KPSS Eğitim Bilimleri Sınavına Nasıl Çalışılır?

2021 Eğitim Bilimleri sınavına hazırlananlar bu yaz yani 2020 yazında eğitim bilimleri derslerine çalışmaya başlayabilirler. Çünkü Eğitim Bilimleri dersleri diğer derslere göre daha zor unutulmaktadır. Sene içerisinde de ikinci kez çalışmaya başlarsanız çok verimli olacağını söyleyebiliriz.

Eğitim Bilimleri derslerine çalışırken önereceğimiz ders çalışma sıralaması şu şekilde;

Gelişim Psikolojisi

Öğrenme Psikolojisi

Program Geliştirme

Öğretim Yöntem ve Teknikleri

Ölçme ve Değerlendirme

Rehberlik

Neden böyle bir sıralama yaptığımızı soruyorsanız çünkü içinde benzeyen konular olduğundan dolayı öğrenme psikolojisi gelişim psikolojisini destekler, Öğretim Yöntem ve Teknikleri dersi de Program Geliştirme dersini desteklemektedir. Bu düzende çalıştığınızda olumlu aktarma yapmış olacaksınız. Bu nedenle sıralamayı bu şekilde yapmanızı tavsiye ederiz. Bitirdiğiniz konuları 15 günde bir tekrar etmeye de özen gösterin.

Konu dinleme aşaması: Konu dinlerken bir hocadan anlayamıyorsanız veya faydalanamadığınızı düşünüyorsanız başka bir hocayı dinleyin. En iyi hangi hocadan anlıyorsanız o hocadan dinlemeye devam edin. Herkesin öğrenme şekli tarzı aynı olmayabilir o yüzden kendinize en uygun hocayı bulun.

KPSS Eğitim Bilimleri sınavı için elinizde bir konu anlatımı kitap olsun. Youtube da benim hocam eğitim bilimleri videolarını dinleyip kitaptan da takip ederek konularınızı çalışabilirsiniz. Benim hocam videoları size iyi gelmiyorsa size uygun başka hocaları dinleyin en iyi anladığınız hocadan devam edin.

Haftada 2 ders dinleyip kitaptan da takip ederek ilerleyebilirsiniz. Konu bitiminde ise soru bankasından soruları çözmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra ise soru bankasındaki konular bitince eğitim bilimleri derslerinden branş denemelerini çözmenizi öneririz. Her eğitim bilimleri konusu için ayrı ayrı deneme çözünüz. Bütün eğitim bilimleri derslerinin denemelerini çözdükten sonra ise genel eğitim bilimleri denemelerini çözün.

Branş denemelerinde yanlış yaptığınız soru çıktığında bu yanlışın neden kaynaklandığını bilin. Acaba o konuyu hatırlamadığınız için mi yoksa o konuyu hiç öğrenmediğiniz için mi yanlış yaptınız? Hatırlayamadı iseniz kitaptan o konuyu bulup tekrar edin. Ama o konuyu hiç öğrenmediğinizi düşünüyorsanız o konu ile ilgili baştan video izleyin ya da konu anlatımlı kitaptan çalışın.

Ders çalışırken ya da bir konuyla ilgili video ders izlerken notlarınızı alın daha sonra bu notlarınızı tekrar edin ve hemen o konu ile alakalı soruları çözün. Bol bol soru çözerek o konuyu pekiştirmiş olacaksınız.

ÖSYM çıkmış soruları mutlaka çözün!!

Genel denemelerin hepsini süre tutarak çözün.

Hangi konularda yanlışınız olduğunu fark etmek ve üzerinde dikkatle durmanız gereken konuların hangisini anlamanız açısından PEGEM Konu Konu Çıkmış Sorular Kitabını ( Son 5 Sınav ) çözmenizi tavsiye ederiz.

Tekrar yaparken Murat Civelekin hazırladığı çarşaf boy “ Süper Çarşaf Boy Eğitim Bilimleri Konu Anlatımı “ nı tavsiye ederiz.

KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Tavsiyeleri 2020-2021

Yaptığımız araştırmalar sonucunda Eğitim Bilimleri Sınavı için 2020-2021 kaynak tavsiyelerimiz şunlardır;

Kısayol Yayıncılık KPSS Konu Günlükleri Kitabı

PEGEM Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı TEK KİTAP

Benim Hocam Soru Bankası

Benim Hocam Branş Denemeleri

PEGEM Branş Denemeleri

Yediiklim Branş Denemeleri Kitabı

Benim Hocam 6 Altın Genel Deneme Kitabı

Beyaz Kalem 10’lu Deneme Kitabı

PEGEM 10’lu Deneme Kitabı

İSEM Maarif 10’lı Deneme Kitabı

YARGI 10 Altın Deneme Kitabı

PEGEM Konu Konu Çıkmış Sorular Kitabı

Ölçme ve Değerlendirme dersi Hüseyin İşeri hoca konu anlatımı videoları

Öğretim Yöntem ve Teknikleri ve Program Geliştirme Dersi için İsem Yayıncılık Fatih Genç Hocanın videoları

Süper Çarşaf Boy Eğitim Bilimleri Konu Anlatımı

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 23:34

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER