2020 Doğuş Oto Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Doğuş Oto personel maaşları, personel indirimi, iş olanakları, çalışma şartları.

2020 Doğuş Oto Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Doğuş Oto Personel Maaşları ve Yan Hakları 2020

Türkiye’nin en fazla ciro yapan, personel çalıştıran, hizmet veren kuruluşlarından biri doğuş oto’dur. Neredeyse her ilde satış pazarlama, yetkili bayi ve yetkili servisleri mevcuttur. Yaklaşık 27 yıldır faaliyet gösteren Doğuş Otomotiv aynı zamanda ülkemizin en güçlü on şirketinden de biridir.

Doğuş oto çalışanları kendi arasında beyaz yaka ve mavi yaka olmak üzere olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Toplam mavi yaka personel sayısı 983, beyaz yaka çalışan  sayısı ise 1.810 kişidir. Mavi yaka çalışanlar yetkili servis ve yedek parça temini alanlarında faaliyet gösteren mühendis, tekniker, teknisyen vb kadrolarıdır. Beyaz yaka olarak isimlendirilen kadrolar ise satış uzmanı, pazarlama  uzmanı, satış destek elemanı, avukat, depo elemanı gibi pozisyonlardır. Çok fazla çalışanı olan Doğuş Oto personel memnuniyeti oldukça yüksek bir şirkettir. Çalışanların sıfır araba alımlarında liste fiyatları üzerinden %4'e varan indirim hakları mevcuttur. 

Genellikle yılda iki kez staj açan ve öğrenci kabul eden şirkete oldukça fazla sayıda başvuran mevcut olup arasından en başarılı olanlar seçilmektedir. Uzun vadede iyi bir kariyer için iyi bir başlangıç noktası olacağını söylemek yanlış olmaz. Doğuş Oto Mavi Yaka Personel Maaşları 2020

Yeni başlayan tekniker ve teknisyen kadrolarına ödenen maaş 2020 itibariyle 3.200 TL seviyesindedir. Bu ödeme haricinde yemek kartı, sabah kahvaltısı vb. imkanlar da mevcuttur. Eğer tekniker kadrolarında 5 yıl ve üzeri tecrübeye sahipseniz şirket 5.000 TL seviyesinde maaş ödemektedir. Ancak bu seviyeden sonra tekniker kadrosunda devam ederseniz maaşınız daha fazla artmamaktadır. Eğer başarılı bulunursanız yükselme imkânı mevcuttur.

Doğuş Oto Mühendis Maaşları 2020

En fazla istihdam edilen iki mühendislik kadrosu endüstri mühendisliği ve makine mühendisliği mezunlarıdır. Çalıştıkları birime göre unvanları Yedek Parça Depo Kalite ve Standartlar Uzmanı, Üretim Standartları Uzmanı gibi farklı isimler verilmektedir.  Yeni başlayan mühendislerin staj sonrası maaşları 4.000 TL civarında olup yemek kartı vb. ek imkanlar mevcuttur. Şirket bünyesinde çalıştıkları süre ve tecrübeleri arttıkça dikey yükselme imkanları fazla olup 2 ile 5 yıl arası tecrübeli mühendis maaşları 7.000TL, 10 yıl ve üstü mühendis maaşları 10.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir.

Mühendis kökenli bir yönetici kadrolarda da yer alabileceği için daha yüksek maaşlara çıkması mümkündür. Ancak mühendis ünvanlıyla veya uzman ünvanlıyla alabileceği ortalama maaşlar yukarıda belirttiğimiz gibidir.

Doğuş Oto Beyaz Yaka Maaşları 2020

Beyaz yaka personel sayısı ve kadro sayısı mavi yakaya oranla çok daha fazladır. Doğuş oto avukat maaşları ile başlayalım. Avukatlık stajını tamamlamış Doğuş Oto yeni başlayan avukat maaşları 2020 itibariyle 3.500 TL ve yan haklar şeklindedir. Tüm personele tanınan yemek kartı hakkı avukatlara da tanınmaktadır. Hukuk müşavirliği bünyesinde 5 yıl ve üstü tecrübeli avukat maaşları 7.500 TL seviyesinde olup diğer çalışanların faydalandığı tüm ayrıcalıklardan faydalanılmaktadır. Kıdemli avukat maaşı 12.00 TL, baş hukuk müşaviri maaşı 2020 itibariyle 20 bin TL seviyesindedir. Ayrıca Baş Hukuk Müşaviri statüsü itibariyle bonus adı altında 100 bin TL civarında yıllık ek ödeme de almaktadır.

Doğuş Oto Satış Danışmanı Maaşları 2020

Genellikle 30 yaşını geçmemiş, diksiyonu ve iletişimi başarılı, B sınıfı ehliyeti olan, tercihen tecrübeli adaylar arasından alım yapılmaktadır. Yeni başlayan satış danışmanı maaşları 2020 itibariyle 3.000 TL ve satış performansına ödeme ile belirlenmekte olup toplam 3.500 TL seviyesine çıkmaktadır.

Müşteri İlişkileri Uzmanı Maaşları

Üniversitelerin lisans bölümünden mezun diksiyonu iyi, İngilizce bilen, iletişimi kuvvetli adaylar arasından seçilmektedir. Müşteri İlişkileri uzman yardımcısı olarak göreve başlayan kadro tecrübe ve performansa göre 3 sene gibi bir süre sonra müşteri İlişkileri uzmanı adını almaktadır. Müşteri İlişkileri uzman yardımcısı maaşı 2020 itibariyle 4.000 TL seviyesinde olup uzman olduğundan maaşları 5.000 TL üzerinde çıkmaktadır.

Doğuş Oto Çalışma Saatleri 2020

Çalışılan birime göre değişmekle birlikte sabah 8.30 akşam 18.00 arası mesai saatleri olarak kabul edilmektedir. Eğer gerekli görülüyorsa ek mesai veya benzeri uygulamalara karar verilebilmektedir.

Yukarıda açıkladıklarımız haricinde Doğuş grup çalışanlarına sunulan bireysel emeklilik vb. olanaklar Doğuş Oto çalışanlarına da sunulmaktadır. Genel olarak çalışan memnuniyeti yüksek kuruluşlardan biridir. Personel alımı açıldığında kendi internet sitesi ve kariyer sitelerinde yayınlanmakta olup birden fazla yerden online başvuru kabul edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 01:33

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER