2020 Şok market personel maaşları kaç tl?

Şok market 2020 personel maaşları ne kadar? Şok market 2020 çalışma şartları nasıldır? Şok market tarihçesi 2020

2020 Şok market personel maaşları kaç tl?

Şok market tarihçesi

Şok market mağazaları zinciri ilk olarak 1995 yılında 13 şubesi ile marketçilik sektörüne girdi. Yıllar geçtikçe büyüyen bir firma olmaya başladı ve adını duyurmaya başladı. 2011 yılına geldiğimizde 1250 şubesi ile kısa zamanda ne kadar büyüdüğünü anlayabiliriz. 2011 yılında marketlerinin bu denli çoğalmasıyla birlikte Yıldız Holding bünyesine girdi. Şok marketler 2011 yılında Yıldız Holding e katıldıktan sonra mağazalarında revize edildi ve 2012 yılında 1140 şubesi ile yoluna devam etti. Şok marketler zinciri 2015 yılında kendisine yeni bir vizyon koyarak hızlı büyümeyi hedeflemek amacıyla günde yaklaşık 3 tane mağaza açma hedefi ile 3000 adet şube sayısına ulaştı. 2016 yılında ise 1000 adet şube daha açarak 4000 mağaza sayısına ulaştı. Şok mağaza zincirleri artık Türkiye’de bütün illerde bu sektörde büyük bir paya sahip olmuş oldu. 2017 yılında artık şube sayıları 5000 i geçti. Ayrıca müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına CEPTE ŞOK mobil uygulaması ile bu sektörde bir ilke imza attı. 2020 yılında şok market 7000 şube ve 26000 e yakın personeliyle bu sektörde yerini almış durumda.

Şok market 2020 çalışma şartları nasıl?

Şok market 2020 yılında 7000 şube ve 26000 personeli ile binlerce işsiz kişilere istihdam sağlamaktadır. Gerek yönetimi gerek vizyonu ve misyonu ile oldukça başarılı bir marketler zinciridir. Haftanın fırsatları kategorileri ile her hafta indirimli ürünlerini halka sunmaktadır. İnsanlar bu kategorileri takip edip uygun fiyatlardan alabilmektedirler. Ekonomik ve uygun bir markettir. Bu yönüyle insanların tercih sebebi olmuştur. Şok market yıllardır süregelen istikrarlı yönetim sistemi ile insanlarda güven oluşturmuştur. Burada çalışan personeller de genel olarak memnundurlar. Çalışma şartları bakımından sistemli, kurumsal bir yapıya sahip olduğu için, şok marketlerde çalışmayı isteyen sayısı fazladır. Şok market 2020 çalışmak isterseniz eğer yapacağınız şey şok marketin kendi sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Şok market yönetiminin mağaza personeli 2020 olarak alacağı kişilerde şu şartlar aranmaktadır;

  • Öncelik olarak lise mezunu olmalıdır.

  • İşini seven, mutlu ve hevesli kimseler olmalıdır.

  • Mağaza personeli olarak hedeflerini yüksek tutacak, yükselmek isteyecek kişiler olmalıdır.

  • Müşteriler ile birebir iletişimi yüksek olmalıdır.

  • Erkeklerde askerlik görevi bulunmaması gerekmektedir.

Şok market yöneticileri, mağaza çalışanlarından her zaman güler yüzlü, sabırlı olmalarını beklemektedir. Mağaza personelleri kasiyer olarak veya mağaza içindeki rafları düzenleyerek ve temizleyerek işlerini yürütmektedir. Ayrıca depo düzeni ve temizliği ile de ilgilenmektedirler. Kasada kredi kartı ile veya nakit olarak ödeme yapan müşterilerin işlemlerini ve gün sonu gibi rapor işlemlerini yürütürler. Şok market, çalışanlarına mesleğinde kariyer yapma şansı da tanımaktadır. Önce 2020 mağaza personeli olarak girdiğiniz işinizde mağaza yönetici yardımcısı, mağaza yöneticisi ve daha sonra da bölge yöneticisi olma şansınız vardır. Mağaza yöneticisi olmak için 35 yaşından küçük olmanız gerekmektedir.  Lise mezunu olmalısınız. Eğer bölge yöneticisi olmak istiyorsanız lisans mezunu olmalı hatta iktisat işletme maliye gibi bölümlerden mezun olmanız gerekmektedir. Şok market mağaza personellerinin 2020 yılında haftada 1 gün izinleri bulunmaktadır. 1 yıl çalıştıktan sonra ise 15 gün yıllık izin hakları olur. Günlük çalışma saatler ise 8 buçuk saattir. Mağazada belirli bir göreviniz yoktur. Diyelim ki kasiyersiniz fakat gerek olduğunda başka işleri de yapmanız gerekir. Benim görevim kasiyerlik başka bir iş yapmam demeniz söz konusu olamaz. Yeri geldiğinde her personel her işi yapar.

2020 Şok market personel maaşları

2020 yılında şok market personelleri 2500 tl civarında maaş alır. Şok market mağaza yönetici yardımcı 2700, mağaza yönetici 3100 tl civarında maaş almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 19:09

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
meral
meral - 3 yıl Önce

çok iyi

SIRADAKİ HABER