2020 Yurtiçi Kargo Personel Maaşları Ne Kadar?

Yurtiçi kargo personel maaşları kaç TL? Yeni başlayan yurtiçi kargo personel maaşı 2020 ne kadar? Yurtiçi kargo iş başvurusu nereden yapılıyor? Depo elemanı maaşları, uzman yardımcısı maaşları, şoför maaşları, kurye maaşları, güncel yurtiçi kargo personel maaşları 2020.

2020 Yurtiçi Kargo Personel Maaşları Ne Kadar?

Türkiye’nin en fazla kargo taşıyan ve ciro yapan lojistik firmalarından 2020 yurtiçi kargo personel maaşları iş arayan herkesin merak ettiğin konuların başında gelmektedir. Yurtiçi kargo 16.000’e yakın çalışanı ve 950 civarında şubesiyle devasa bir firma olup personel maaşları kadro, kıdem ve pozisyona göre değişmektedir.

Yurtiçi Kargo Uzman Yardımcısı Maaşları 2020

Kargo şirketlerinde çalışan pozisyonlardan biri uzman yardımcısı poziyonudur. Saha uzman yardımcısı, operasyon uzman yardımcısı gibi farklı pozisonlarda uzman ve uzman yardımcısı istihdam edilmektedir. Lisans mezunları arasından özgeçmiş bırakanlar arasından iş görüşmesi ile personel alımı yapılmaktadır. Genellikle tercih nedenleri iyi diksiyon, iş tecrübesi ve iletişim becerisidir. Güncel yeni başlayan yurtiçi kargo uzman yardımcısı maaşı 2020 yılı itibariyle 3.500 TL ve ek olarak yemek kartı imkanı mevcuttur. Uzman olduklarında ise uzman maaşı 5.500 TL olup kıdem arttıkça ünvan değişmekte bağlı olarak ücret yükselmektedir.

Yurtiçi Kargo Depo Elemanı Maaşları 2020

Genellikle lisans eğitimi almamış adaylar arasından deçilen depo elemanı maaşları 2020 için asgari ücret ve yemek kartı seviyesindedir. Yemek kartı için yapılan ödeme 500 TL’dir. Çalışma saatleri 08.00 ile 19.00 arasında olup Cumartesi günü çalışma saatleri 08.00 ile 13.00 arasındadır.

Yurtiçi Kargo Şube Yöneticisi Maaşı

Kargo dağıtımında kurye veya şoför yahut şube personeli olarak 1 yıl ve üstü çalışanlar şube yöneticisi pozisyonuna atanma şansına sahiptir. Ancak bir yılın sonunda kesin şube yöneticisi olunacağı yanılgısına düşülmemelidir. Boş pozisyon ve şirketin ihtiyaçları dikkate alınarak hareket edilecektir. Yurtiçi Kargo şube yöneticisi maaşları 2020 itibariyle 4.000 TL seviyesinde olup yükselme şansı mevcuttur.

Yurtiçi Kargo Şoför Maaşı 2020

Alınacak birime ve ihtiyaca göre personel alım ilanı hazırlanmakta ve en az B sınıfı ehliyet şartı istenmektedir. Yurtiçi kargo yeni başlayan şoför maaşı 3.000 TL seviyesinde olup firma uzun süre birlikte çalıştığı personeline daha fazla maaş vermektedir. Şoför pozisyonu dağıtım için alınmışsa sabah 08.00 – akşam 19.00 arasında çalışmaktadır. Bunun haricinde şehirlerarası nakliye işlerini yapmak için çalışan şoför ise gece saatlerinde çalışmaktadır.

Yurtiçi Kargo Sistem Giriş ve Takip Elemanı Maaşı 2020

Kargo şubelerinde sürekli olarak veri girişi yapıp kargoyu şubeye gittiğinizde size teslim eden personel sistem giriş ve takip elemanı olarak adlandırılmaktadır. Yeni başlayan sistem giriş ve takip elemanı 2.324 TL maaş almaktadır. İlerleyen dönemde aynı pozisyonda kaldığı takdirde maaşları 3.000 TL seviyesine kadar ulaşmaktadır. Uzun yıllar aynı firmada çalışan personelin yükselmesi ve daha yüksek maaş alması daha kolay olacaktır.

Kısaca değindiğimiz üzere kargo firmaları personel maaşları 2020 itibariyle  yurtiçi kargo sistemine benzer şekildedir. Firma çalışanlarının memnuniyet düzeyi il ve bölge düzeyinde değişmektedir. İyi bir amirle çalışan personeller memnun ve rahatken aynı şirket çalışanları içinde davalık olarak işinden ayrılanlar da mevcuttur.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2021, 14:21

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihal
Nihal - 3 yıl Önce

Şube çalışanları burda yazandan fazla çalışıyor. Sürekli ek mesai yaptırılıyor.

SIRADAKİ HABER