A101 Personel Maaşları Ne Kadar 2021?

A101 Personel Maaşları Ne Kadar 2021? A101 Nedir? Ne demektir? Ne anlama geliyor? A101 sahibi kim? A101 Çalışma şartları nasıl? İş başvurusu nasıl yapılır?

A101 Personel Maaşları Ne Kadar 2021?

Bu yazımızda A101 marketlerinde iş arayan kişilerin merak ettiği konular hakkında bilgiler vereceğiz. Bu konuda en çok merak edilen ve sorulan A101 Personel Maaşları Ne Kadar 2021? Sorusudur. Yaptığımız araştırmalar sonucunda sizleri detaylı olarak bilgilendireceğiz. Maaş dışında da A101 Nedir? Ne demektir? Ne anlama geliyor? A101 sahibi kim? A101 Çalışma şartları nasıl? gibi sorulara değineceğiz.

A 101 ülkemizin her tarafında 9.000 den fazla şubesi ile neredeyse şube açmadık yer koymamıştır. Yaylalar gibi çok ücra ve dağlık yerlerde bile a101 görürseniz şaşırmayın. Hala da şubelerini açmaya devam eden bu büyük marketler zinciri ülkemizde en popüler marketlerin başlarında geliyor. Ne kadar mağaza açarsa o kadar insan iş sahibi oluyor ve istihdam açısından ülkemize iyi katkılarda bulunuyor. On binlerce insanın maaş aldığı bu mağaza hakkında bilgiler yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Carrefoursa personel maaşları için tıklayınız.

Gimsa personel maaşları için tıklayınız.

İkea market personel maaşları için tıklayınız.

Migros market personel maaşları için tıklayınız.

Çağdaş market personel maaşları için tıklayınız.

A101 Nedir? Ne Anlama Geliyor?

Marketler zinciri A101’den çoğumuz alışveriş yapmışızdır. Kurulduğu zamandan bu güne kadar hızlı bir şekilde büyüme gerçekleştiren market hakkında çok fazla merak edilen sorulara bu yazımızda cevap veriyoruz. Sahibi kim? Ne anlama geliyor? gibi soruları merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Halk arasında bir çok söylenti dolaşıyor. Bu söylentilerden biri a101’in ilik etapta 101 adet mağaza açtığı ve bu sebeple adının a101 olduğu söylentisidir. Fakat bu doğru değildir. İlk sene 101 tane market açılması hedeflenmiş fakat açılan market sayısı 121’dir.

Diğer bir söylenti de Kuran-ı Kerimdeki 101. Ayette ticaretten dürüstlük ve doğruluktan bahsedildiği için adının böyle konulduğu söylentisidir. Fakat bu söylenti de doğru değildir.

A101 isminin ne anlama geldiğini ilk hissedarlardan olan Aziz Sapsu şöyle bahsetmiş;

Adının hiçbir anlama gelmediğini ve adını kurarken ünlü reklamcı Ali Taran’dan isim bulmasını istediklerini ve onun da bir gün kendilerine mail attığını ve mailde z 747, a 447 gibi isimler yazdığını ve bunlar arasından seçmelerini söylediğini daha sonra da market çalışanlardan birinin A 101 önerisi üzerine marketin ismini A 101 yaptıklarını söylüyor.

A101 Personel Maaşları Ne Kadar 2021?

Bir toptan perakende market olan A101 marketler zincirinde çalışmayı düşünen kişilerin en fazla merak ettiği husus a101 2021 personel maaşları ne kadar? sorusudur. Bu konuda market çalışanlarına sorduğumuzda aldığımız cevaplar şu şekilde. Bakalım a101 personel maaşları ne kadar?

Yeni başlayan bir mağaza personeli yaklaşık 2.825- 3.100 tl civarı bir maaş ücreti alır.

Mağaza Müdür Yardımcısı yaklaşık 3.100- 3.400 tl civarı bir maaş ücreti alır.

Mağaza Müdürü yaklaşık 3.400- 3.800 tl civarı bir maaş ücreti alır.

Bölge müdürü yaklaşık 4.700- 5.200 tl civarı bir maaş ücreti alır.

Personeller maaş dışında sayımlarında eksik olmaması durumunda fazladan envanter primi de almaktadır.

Yurt içi kargo personel maaşları için tıklayınız.

Kiler market personel maaşları için tıklayınız.

A101 İş Başvurusu ve Mülakat Nasıl Yapılır?

A101 marketlerinde çalışmak isteyen kişiler a101 iş başvurusunun nasıl yapılacağını merak ediyor. A101 mağazalarına iş başvurusunda bulunmak için 3 çeşit yöntem bulunuyor. Bunlar;

İnternet üzerinden iş başvurusu: a101.com.tr adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapılınca başvurunuz ilgili mercilerin önüne düşer. Başvurunuzu yaptıktan sonra en fazla 1 hafta içinde size dönüş yapılacaktır.

Genel Müdürlük üzerinden iş başvurusu: Genel merkeze gidip insan kaynakları ile direk görüşme yapabilirsiniz.

Mağazalar üzerinden iş başvurusu: Herhangi bir a101 şubesinden iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Size verilen başvuru formunu doldurmanız istenir. Doldurulan formu mağaza sorumlusuna verirsiniz. Mağaza sorumlusu ise aldığı formu bölge sorumlusuna verir. Bölge sorumlusu başvuruyu değerlendirdikten sonra kararını size bildirir. Başvuru yapan kişilerde aranan bazı özellikler ise şu şekildedir;

Daha önce deneyiminizin olması,

Evinin mağazaya yakın olması,

Mülakat sırasında işi iyi yapabileceğinizi karşı tarafa aktarabilmeniz.

Mülakatta görüşmeyi mağaza müdürü ve bölge sorumlusu gerçekleştirmektedir. Önce mağaza müdürü ile bir görüşme gerçekleştiriliyor. Bu görüşmede çalışma şartları, aranılan nitelikler, tecrübeleriniz ve bu işe uygun olup olmadığınız sorgulanmaktadır. Bölge müdürü de uygun görürse işe giriş yapılmaktadır.

A101’de Çalışma Şartları Nasıldır?

A101’de çalışma şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Personellerin günlük çalışma süresi 8 saattir.

Haftanın 1 günü izin hakkı bulunmaktadır.

1 sene dolunca 14+2 gün yıllık izin hakkı bulunmaktadır.

İş yoğunluğuna bağlı olarak ara sıra fazla çalışma durumu olabilir. Fazla çalışmadan dolayı ek bir ücret ödemesi yapılmamaktadır.

Resmi tatillerde çalışma durumunda mesai ücreti ödenmektedir.

A101 Personelleri Ne İş Yapar?

A101 mağazalarında çalışan personeller hemen hemen her işi yapmaktadırlar. A101 gibi toptan perakende yapan marketlerde belirli bir sorumluluk bulunmamaktadır. Günde 8 saat çalışılır, yemek ve tuvalet ihtiyacı haricinde genelde hep ayakta çalışma durumundasınızdır. Örnek verecek olursak kasiyerlik yapmak, reyon düzenini sağlamak, temizlik işlerini yürütmek diyebiliriz.

Bu yazımızda sizlere A101 Personel Maaşları Ne Kadar 2021? A101 Nedir? Ne demektir? Ne anlama geliyor? A101 sahibi kim? A101 Çalışma şartları nasıl? İş başvurusu nasıl yapılır? gibi sorular hakkında bilgiler verdik. Kafanıza takılan sormak istediğiniz her şey için forum.hepsinibilio.com adresinden yazabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 14:16

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER