Bebek Reklamlardan Ne Kadar Kazanıyor 2020?

Bebek oyuncular reklamlardan ne kadar kazanıyor? Çocuğumu nasıl oyuncu yapabilirim? Çocuk oyuncular ne kadar kazanıyor?

Bebek Reklamlardan Ne Kadar Kazanıyor 2020?

Bebek Oyuncular Reklamlardan Ne Kadar Kazanıyor 2020?

Reklamlarda hedef kitle kimlerden oluşuyorsa yani ürünü kimin satın alması veya kullanması isteniyorsa reklamında da onlar oyunculuk yapmaktadır. Yani eğer bebeklerin kullanacağı bir ürünün reklamı yapılacaksa oyuncu doğal olarak bir bebektir. Örnek vermek gerekirse bebek bezi, biberon, emzik, pudra, zıbın, bebek arasbası gibi ürünlerin reklamlarında bebek oyuncular oynamaktadır. Bebek oyuncular reklamlardan ne kadar kazanıyor merak ediyorsanız anlatmaya çalışalım.

Öncelikle bebeğinizin oyuncu olmasını veya reklamda oynamasını istiyorsanız yasal zorunluluk gereği ilk 6 ayını doldurmuş olması gerekiyor. Bu süreyi doldurmuş bebek ailesi istediği takdirde cast ajansı veya Türkçe adıyla oyunculuk ajanslarına başvurup ses, görüntü, fotoğraf ve benzeri özelliklerini reklamcılara ve yönetmenlere sunmak üzere ajans portföyüne kaydettiyor. Eğer bebeğin fotojenik, sevimli bir yüzü veya ürünün rengi, ismi oluşturmak istediği marka algısıyla uyumlu bir yapısı varsa reklam yönetmenleri ajans aracılığıyla aileyle iletişime geçiyor. Bu noktada ailenin geniş bir çevresi veya reklamcılık sektöründe tanıdıkları olması elbette bebeğin şansını artıracaktır.

Aile reklam senaryosu ve ürün hakkında bir problem olmadığına karar verirse reklam için ayrılan bütçeden çocuk oyuncuya ayrılan bütçe teklif ediliyor. Reklam ücreti yani bebek oyuncunun reklamdan ne kadar kazanacağını genellikle süre belirliyor. Yani 10 saniyelik bir reklam için bebek oyuncu 2020 yılında ortalama 8 bin ile 10 bin TL arasında kazanıyor. Ancak daha evvel dizilerde rol almış bebekler veya ünlü bir çiftin bebeği reklamda oynayacaksa bu durumda reklam ücreti değişiyor.

Çocuk Oyuncular Dizilerden Ne Kadar Kazanıyor?

Bebek oyuncular dizilerde de oynayabiliyor. Genellikle dizilerde oynayan bebek veya çocuklar için 2 ile 5 bin TL bölüm başı ödeme yapılıyor. Ancak çocuk oyuncu dizide ana karakterlerden biri haline gelirse alacağı ödeme diğer oyuncuların ücretine yaklaşıyor. Örneğin Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde Osman karakterine hayat veren Emir Berke Zinciddi bölüm başı 10 bin TL gibi bir ücret alıyordu ki o dönem başrol oyuncularının ücretine oldukça yakındır.

Reklamda Bebek Oyuncu Olmanın Faydası Nedir?

Bebek reklamda oynadığı takdirde ailesi maddi olarak kazanç sağlayacaktır. Bebek oyunculuk sektörüne erken yaşta giriş yaparak geleceği için gelir elde edebilecektir. İlerleyen yıllarda çocuk oyuncu olarak hayatına devam edebilme olanağı doğacaktır. Ancak bunların haricinde ajanslar oynattıkları bebek oyuncular için sigorta yapma mecburiyetinde olup bebek oyuncu sigorta girişi ufak yaşta olacağı için ilerleyen yıllarda bunun avantajını görecektir. Olası bir emeklilik yaşı değişikliğinden ertelenmeyeceği gibi yaşıtlarından erken yaşlarda hayatını garanti altına alacaktır.

Kim ne kadar kazanıyor, hangi meslek ne kadar maaş alıyor hepsinibilio.com üzerinden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda yakında faal olacağımız youtube kanalımıza buradan erişebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 20:30

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER