Carrefoursa Personel Maaşları 2020?

Carrefoursa İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Carrefoursa Kimindir? Carrefoursa Hangi Pozisyonlarda Eleman Almaktadır? Carrefoursa Çalışma Şartları Nasıl? Carrefoursa Çalışma Saatleri? Carrefoursa İş Başvurusunda İstenen Evraklar Nelerdir? Carrefoursa Çalışan Yorumları Nasıldır?

Carrefoursa Personel Maaşları 2020?

Türkiye’de ilk kez Sabancı ile ortak bir şekilde açılan Fransız perakende şirketi on yıl kadar Sabancı grubu ile ortak olarak hizmetlerine devam etmesine rağmen sonrasında ülkemizden tamamen çekilmesiyle beraber Carrefour, yönetim itibariyle Sabancı grubuna geçmiş ve markanın isminin sonuna SA takısı ile hizmet vermeye devam etmiştir. 2010-2015 senelerinde birçok satın alma yaparak şubesini çoğaltan firma bunun dışında kendi açtığı şubeler ile organik büyümesini de devam ettirmektedir.

İkea market personel maaşları?

Carrefoursa İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şirket ve kuruluşlar personel alımı ilanları için kendi insan kaynakları departmanını ve web sitelerini kullanırken Carrefoursa gibi diğer bazı firmalar personel, eleman ve iş bulma sitelerine yönelir. Carrefoursa iş ilanlarında ilkokul, lise ya da üniversite mezunu kişilerin iş başvurusu yapabileceği kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Ve başvurularınızı kariyer siteleri, şubeler ve şirketin kendi internet sayfasından yapmanız mümkündür. Bunlar arasında en kısa zamanda dönüş alabileceğiniz yer şube olmaktadır. Başvurulara ortalama olarak 3-24 gün arasında geri dönüş yapılmaktadır.

Carrefoursa Kimindir?

Carrefoursa yabancı bir firma gibi görünse de tamamen ülkemizde sayılı şirketler arasında yer alır ve Sabancı grubuna aittir.

Carrefoursa Hangi Pozisyonlarda Eleman Almaktadır?

Kasiyer, mağaza sorumlusu ve yardımcısı, müdür ve yardımcısı, insan kaynakları uzmanı, insan kaynakları direktörü, depocu, reyoncu, manavcı, kasap ve benzeri pozisyonlarda alım yapmaktadır. Çalışan personellere eşit ve adaletli davranılmaktadır.

Carrefoursa Çalışma Şartları Nasıl?

Carrefoursa şirketinde çalışma süresi 8.5 saat olarak belirlenmektedir. Bu süreye yemek ve çay molaları da dahil olmaktadır. Haftalık ise 45 saat çalışma zorunluluğu vardır. Haftada bir gün izin hakkınız ve yılınızı doldurmanız taktirde 14+2 gün şartı ile yıllık izin hakkına sahip olmaktasınız.

Çalışanlar, haftalık olarak sabahçı ve akşamcı olacak şekilde değişen vardiyalarda çalışmaktadırlar. Vardiya sistemi birim şeflerince denetlenip kontrol edilmektedir. Bazen fazla mesai yapma durumunuz olmaktadır. Bu ek mesailer için ise şirket size düzenli olarak ödeme yapmaktadır. Ek mesailer maaş ile birlikte hesaba yatmaktadır.

Şok market personel maaşları?

Carrefoursa Çalışma Saatleri?

Koronavirüsün hızla yayılması neticesinde hayatını kaybeden insanların sayısının artması birçok önlemlere yol açmış bulunmaktadır. Carrefoursa da bundan dolayı mesai saatlerinde değişiklikler yapmıştır. Sabah saat 09.00 açılış, akşam saat 21.00 ise kapanış saatleri olarak belirlenmiştir. Markette alınan tedbirler üst seviyede olup market içerisinde fazla kişi olmayacaktır. Meyve ve sebzeler özenle poşetlenmiş bir şekilde müşterilere sunulacaktır. Çocuklar ve bebeklerin markete alınması, girişi yasaktır.

Carrefoursa İş Başvurusunda İstenen Evraklar Nelerdir?

Olumlu geri dönüş aldıktan sonraki süreçte işe girerken istenen belgeleri teslim etmeniz lazım. Vereceğiniz bu belgeler işe giriş işlemlerinizin yapılması için lazım olup personel kaydınızın oluşması için önemlidir. Genel olarak e- devlet üzerinden çıkarmanız gerekecek belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Sağlık raporu,
 • Nüfus cüzdanı sureti,
 • Nüfuz cüzdanı fotokopisi,
 • İkametgah,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Adli sicil kaydı

Carrefoursa Çalışan Yorumları Nasıldır?

 • Gayretle çalışmanızı ister,
 • Çalışma ortamı çok güzel fakat tek sorun az personel olması. Hizmet kalitesinin düşmesine neden olmaktadır,
 • Güvenilir ve kariyer yapmak isteyeneler için güzel ve kurumsal firma,
 • Haklarınızı alabildiğiniz şirkettir,
 • Disiplinli, kaliteli ve güvenilir,
 • Carrefoursa da düzene, görünüme, disipline ve müşterim memnuniyetine çok fazla önem verilmektedir.

Carrefoursa Personel Maaşları 2020?

Çoğu çalışanlarda olduğu gibi Carrefoursa çalışanları da sendikal haklara sahip olmaktadır. Kısaca şirkette istihdam eden her personel işe başladıktan üç ay sonrasında sendikaya kaydını yaptırabilir ve düzenli bir şekilde yılına bağlı olarak artan haklardan yararlanabilmektedir.

Kasap, şarküteri, manav, balıkçı ve unlu mamuller haricindeki çalışanlar Asgari ücret almaktadır. Yazdığımız bu personeller ise asgari ücretten ortalama %15-20 daha fazla maaş almaktadır. Çalışanlar yılına göre üç ayda bir çift maaş almaktadır. Yılda 4 defa ikramiyeye denk gelmektedir bu. Sendikal haklar sadece yazdıklarımız kadar olmamakla beraber Carrefoursa’da işe başlayıp ve üç ayını dolduran bireyler sendikaya kayıt olursa şu haklara da sahip olabilmektedir.

 • Gıda çeki: Her ay verilmektedir.
 • Ölüm yardımı: Birinci derece ölüm olduğunda verilmektedir.
 • Okul yardımı: Çocuğu olan personellere verilir.
 • Yakacak yardımı: Kışın verilmektedir.
 • Yemek ücreti: Yemekhanesi olmayan şubelerde verilmektedir.
 • Yol parası: 2020 senesinde 290 TL olmuştur.

Bu saydıklarımız haricinde Carrefoursa da prim sistemi de mevcuttur. Mağaza da verilen kotanın aşılmasında personellerin maaşlarının %10 u kadar prim almaya hak kazanırlar.

Özetleyecek istersek Maaş-yol-prim-yemek ve sendikal haklar şeklinde olmaktadır. Şunu da belirtmek gerekirse Carrefoursa sektör şirketleri arasında işçiye en iyi imkanları sunan şirketler arasında yerini kaybetmemektedir.

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurselakcan
Nurselakcan - 2 yıl Önce

5 yıldır marketk

SIRADAKİ HABER