DeFacto Personel Maaşları 2020

DeFacto 2020 Çalışma Şartları? DeFacto 2020 Personel Maaşları? DeFacto 2020 Part Tıme Çalışma Şartları ve Maaşları? DeFacto İş Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

DeFacto Personel Maaşları 2020

Ülkemizde perakende sektörü özellikle hazır giyim alanında ciddi anlamda dünya markaları vardır. Bu dünya markalarından birisi de kuşkusuz DeFacto'dur. Şirket kurulduğu ilk günden beri gerek sosyal medya gerekse kitlesel iletişim araçlarını kullanarak, markaya olan ilgi ve güvenirliği en üst seviyelere çıkarmayı ve korumayı başardı. DeFacto firması ülkemizde bulunan bir çok işlek cadde ve Avm'lerde mağaza açtı.
 

ZARA Personel Maaşları 2020 Ne Kadar? buradan ulaşabilirsiniz.


DeFacto 2020 Çalışma Şartları

Ülkemizde DeFacto’da günlük çalışma saati yasalara uygun bir şekil de günde 8, haftalık ise 45 saat olarak ayarlanmıştır. Günde 8,5 saat çalışırsınız. Yemek/çay molası bu saatlere dahil olmaktadır. Hafta da 1 gün haftalık izin ve yılınızı doldurmanız dahilinde yılık izin kullanma hakkına sahip olmaktasınız. DeFacto yıllık izin 14+2 gün şeklinde olmaktadır. DeFacto çalışanı her hafta sabahçı/akşamcı durumunda değişen vardiyalar ile istihdam edilmektedir. DeFacto Vardiya sistemi şube yöneticileri tarafından sağlanıyor.

Ülkemizde giyim perakendecilerinin büyük çoğunluğunda olduğu gibi iş yerindeki zamanının neredeyse hepsi ayakta durmak ile geçmektedir. Çoğunlukla işiniz ürünlerin düzenini ve teşhirini sağladıktan sonra etiketlerinin doğruluğunu teyit durumudur. DeFacto’da kasiyer olarak istihdam edilenler de vardır fakat bu pozisyona gelmek için belirli bir zaman çalışıp tecrübe kazanmanız lazımdır. Çok çok nadir de olsa bazen tam gün çalışma durumunuz olabilir, bu tam günler için herhangi bir ek ücret almanız söz konusu olmamaktadır. Firma resmi tatiller dışında ek mesai ödemesi yapmamaktadır.

DeFacto 2020 Personel Maaşları

Ülkemizde DeFacto'da yeni başlayan her personelin maaşı asgari ücrettir. DeFacto’da yılınızın ve tecrübenizin artması ile hem göreviniz hem de maaşınız pozitif anlamda yükselecektir. Bunun haricinde yönetici değilseniz maaşınız ilk etapta Asgari ücret düzeyindedir. Maaş asgari ücret diye telaş etmenize lüzum yok. DeFacto, personellerine birtakım yan haklar vermektedir. Bu yan haklar şu şekildedir;

DeFacto firması çalışanlarının yemek ücretini karşılamaktadır. Yol ücretininde DeFacto tarafından karşılandığını söyleyelim. Bir de şehir merkezinden epey uzak bir Avm'nin içinde yer alan bir şube de çalışıyorsanız, personel servisinden yararlanma hakkınız bulunmaktadır. Peki bunlarla sınırlı mıdır hayır. Ayrıca DeFacto çalışanları prim uygulaması ile, mevcut ciro hedeflerinin tutturulmasına tekabül maaşlarının neredeyse %10-15'i kadar ek ücret almaktadırlar.

Yani özetlemek gerekirse Maaş - Yol - Yemek - Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır.

DeFacto 2020 Part Tıme Çalışma Şartları ve Maaşları

DeFacto part tıme da ise haftalık toplam da 30 saat civarın da bir çalışma saatiniz söz konusudur. Bazı mağazalar da bu mesai 3 günde tamamlanır, bazı mağazalar da ise 6 gün de tamamlanır. Bu durum tamamen çalıştığınız mağaza ve yöneticinize bağlı ayarlanmaktadır. Maaş ise hemen hemen Asgari ücretin yarısı kadar olmaktadır. DeFacto’da buna ek olarak Yemek Parası + Prim haklarınız da mevcuttur.

 

DeFacto İş Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Ülkemizde DeFacto'ya kariyer siteleri, firmanın resmi web sayfasından ve şubelerden başvuruda bulunabilirsiniz. DeFactoya iş başvurusunda bulunduktan sonra DeFacto'nun size dönmesi 3-25 gün zaman almaktadır. Bu süre tamamen personel değişim hızına bağlı olarak değişir.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 23:59

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
adem akin
adem akin - 3 yıl Önce

sizden ricam biz 4kardeş olarak hepimizde işsiz durumdayiz yaşımızda 18den buyuk bi göz önünde bulundursaniz sevinirim

SIRADAKİ HABER