DHMİ Memur Maaşları 2020?

DHMİ Memur Maaşları 2020? DHMİ Nedir? Devlet Hava Meydanları İşletmesi Personel Maaşları 2020? DHMİ Hava Trafik Kontrolörü Maaşları? DHMİ Mühendis Maaşları? DHMİ ARFF Memuru Maaşları? DHMİ Tekniker Maaşları? DHMİ AIM Memuru Maaşları?

DHMİ Memur Maaşları 2020?

DHMİ Memur Maaşları 2020?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Memur Maaşları 2020, Genel Müdürlüğü bütün merkezi atamalardaki gibi KPSS ile merkezi atama yaparak istihdam etmektedir. Önceki alımlarda olduğu gibi memur ve stajyer aim memuru, lisans mezunları içersinde mühendis, arff memuru, ortaöğretim mezunlarından teknisyen alımı vardır. Biz sizlere yazımızda DHMİ Memur Maaşları 2020 başlığı altında maaş ve genel bilgileri hazırladık.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi içerisinde çokça personel istihdam edilmektedir. İstihdam edilen unvanlara gelirsek şu şekildedir; aşçı, hizmetli, köprü operatörü, arff memuru, apron memuru, iş makinaları sürücüsü, şoför, teknisyen yardımcısı, topoğraf, teknik ressam, teknisyen uçucu, teknisyen, teknik öğretmen, tekniker, mimar, mühendis, mühendis uçucu, başmühendis, sağlık memuru, hemşire, başhemşire, diş doktoru, tabip, koruma ve güvenlik görevlisi, veznedar, kadrolu, memur, aim memuru, stajyer aim memuru, pilot, stajyer hava trafik kontrolörü, asistan hava trafik kontrolörü, hava trafik kontrolörü, hava trafik başkontrolörü, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, sistem programcısı, bilgisayar işletmeni, programcı, istatistikçi, muhasebeci, şef, güvenlik şefi, teknik şef, mütercim, ekonomist, teknik uzman, uzman, uzman yardımcısı, avukat, havalimanı müdür yardımcısı, müdür yardımcısı,

DHMİ Nedir?

Türkiye havalimanlarının işletilmesiyle hava sahasındaki trafiğin yürütülmesi, düzenlenmesi ve kontrolü görevi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce yapılmaktadır. Türk Sivil Havacılık sektörünün altyapısını sahip tesis ve donanımıyla beraber 1933 senesinden bu zamana kadar yürütülmekte olan kuruluş, 1984 senesinden itibaren faaliyetlerini Kamu İktisadi Tesebbüsü olarak yürütmektedir. 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Personel Maaşları 2020?

Devlet hava meydanları işletmesi personel maaşları 2020, KPSS merkezi atamalarla ilgili kılavuzun yayımlanmasıyla beraber en çok merak edilen konulardan biri olmuştur. Merkezi atamalarda yapılacak personellerin alımlarıyla ilgili açılan kadrolardan sonra maaşlar da belirtilmiştir. Maaş durumu merak edilen Devlet hava meydanları işletmesi genel müdürlüğünün diğer kamu kurum ve kuruluşlardan daha fazla maaş verdiğini görüyoruz. Biz sizlere tercih yapmadan önce DHMİ personel maaşlarını, farklı kadro ve pozisyonlarının durumuna göre hazırladık.

DHMİ Memur Maaşları?

DHMİ’ de memur olarak istihdam eden personelin bütün ek gelirlerle beraber aylık ortalama 6000 TL üzerinde maaş ücreti almaktadır. Her kurumda olduğu gibi DHMİ’ de çalışan personellerinde aldıkları maaş çalıştıkları havaalanının iş yüküne ve iş yoğunluğuna bağlı olarak ek gelirle birlikte 8000-11000 TL civarlarına kadar çıkmaktadır.

DHMİ Hava Trafik Kontrolörü Maaşları?

DHMİ kurumunun en yüksek maaş alan personellerinden biridir. Eğitimde olan stajyer hava trafik kontrolörleri ve asistan hava kontrolörleri maaş ücretleri 6300-7600 TL civarlarında olmaktadır. Hava trafik kontrolörü 2020 senesinde aldığı maaş ise ek gelirler birlikte 11200-12700 TL civarlarına çıkmaktadır. Bu maaş ortalama toplam ücrettir. Çalışma yerinin yoğunluğuna göre ücret 1000 TL azalıp artmaktadır.

DHMİ Mühendis Maaşları?

DHMİ Mühendis Maaşları, diğer kurumlardan fazladır. Belli bir çalışma düzeyini ve belirli aşamaları geçen, tamamlayan mühendisler ek gelirle birlikte ortalama ellerine geçen para miktarı 9100-10600 TL civarları arasındadır. DHMİ’ de mühendis olarak istihdam eden personeller mühendis, mühendis uçucu ve başmühendis olabilirler.

DHMİ ARFF Memuru Maaşları?

Diğer kamu kurumlarından yüksek maaşı olan bir diğer meslek grubu Arff memurlarıdır. Arff memuru olarak istihdam eden bir çalışanın maaşı ortalama olarak 6600-7000 civarlarına tekabül etmektedir. Arff memurlarının da ek geliri olmaktadır.

DHMİ Tekniker Maaşları?

DHMİ’ de tekniker olarak çalışanlar personellerin maaşları ek gelirle beraber 7500 TL üzerine çıkmaktadır. Bu maaşa ek çalışma yoğunluğu vs. gibi durumlarla beraber 1500-2000 TL ek gelir ilavesi yapılmaktadır.

DHMİ AIM Memuru Maaşları?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde istihdam eden AIM memurlarının maaşları da ek gelirle birlikte ortalama 9200-11200 TL civarlarındadır. Merkezi atama ile kadro alımı yapılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 01:37

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER