İnstagram Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor 2020?

İnstagram fenomenleri ne kadar kazanıyor 2020? İnstagram fenomenleri ne kadar gelir elde ediyor? Nasıl instagram fenomeni olunur?

İnstagram Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor 2020?

İnstagram Fenomenleri Reklamlardan Ne Kadar Kazanıyor?

İnternet kullanımının ülkemizde kitlesel konuma erişmesiyle birlikte yeni meslekler ve yeni gelir elde etme yöntemleri ortaya çıktı. İnternet üzerinden site açıp reklam geliri elde edenler, kişisel blog yazıp bloger olanlar, youtube üzerinden yayın yapıp gelir elde edenler derken yeni bir meslek olarak instagram fenomeni olmak moda haline geldi.

İnstagram fenomenleri reklam geliri elde etmekte olup instagram takipçi elde ettikleri için veya içerik ürettikleri için para ödememektedir. İnstagram fenomeni ne kadar kazanıyor belirleyen temel faktröler ise kaç takipçisi olduğunu ve paylaşımların etkileşim sayısıdır. En az 100 bin ve üzeri takipçisi olan hesaplar veya fenomenler reklam alabilmektedir. Genellikle atılan story veya paylaşılan fotoğraf başına ödeme yapılmaktadır. Tahmini olarak 100 k takipçili fenomen 50 TL karşılığında paylaşım yaparken 500k takipçili instagram fenomenleri 1.000 TL gibi fiyatlara tek paylaşımı yapmaktadır. Diğer taraftan 1 milyon ve üzeri takipçili instagram fenomenleri oldukça spefisik markaların ve ürünlerin reklamını yapmaktadır. En az 1 milyon ve üzeri takipçili instagram fenomenleri 2020 yılında ortalama aylık 10 bin TL ve üzeri kazanmaktadır

Türkiye’de iyi reklam geliri elde eden instagram fenomenleri şu şekildedir:

  • Danla Biliç
  • Burak Altındağ
  • Cezmi Kalorifer
  • Burak Özdemir (CZN)
  • Çağrı Taner
  • Aykut Elmaz
  • Halil İbrahim Göker
  • Şükran Kaynak
  • Atakan Özyurt

Listemizde CZN Burak haricinde diğerleri yalnızca reklam geliri elde etmekteyken Burak Özdemir global bir şöhret elde edebilmek ve işini tanıtmak amacıyla İnstagram hesabını kullanmaktadır. Yukarıda yer alan fenomenler profosyonel olarak yalnızca bu işleri yapmakta ve reklam geliri ile hayatını sürdürmektedir.

Nasıl İnstagram Fenomeni Olunur?

Öncelikle şunu belirletelim fenomen olmak ile bir platformdan fazlasının fenomeni haline geliyorsunuz. Yani instagram üzerinden tanınır hale gelmişseniz diğer sosyal medya platformları üzerinden tanınmak ve takipçi kazanmak sizin için oldukça kolaydır. Örneğin instagramda 100 bin takipçili bir hesabınız varsa twitter veya bir başka platformda hesap açtığınızı belirttiğinizde takipçilerinizin bir çoğu sizi orada da takip etmeye başlayacaktır.

Djler ne kadar kazanıyor buradan öğrenebilirsiniz.

Takipçi kazanmak için özgün içerik üretmek veya üretilmiş hazır içerikleri doğru saatlerde doğru biçimde paylaşmak, etkileşim yani yorum almak önemlidir. Yeni hesap açanlar genellikle forumlardan ücretli biçimde yorum yapabilecek kişilerle anlaşmaktadır. Bir diğer yöntem ise çok takipçili hesaplardan reklam almak veya çekiliş yapmaktır. İlk aşamada yani hiç takipçiniz yokken mutlaka buna benzer yöntemleri kullanarak bir kitle oluşturmanız gerekmektedir. Ardından kaliteli içerik paylaşımları ile keşfete düşerek sayfanızı büyütebilirsiniz. Ufak bütçelerle favori gördüğünüz paylaşımlarınız için ücretli instagram tanıtımları uygulayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 03:38

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER