Kiler market personel maaşları 2020

Kiler nedir? Kiler market personeli ne kadar maaş alır 2020? Kiler market çalışma şartları neler? Kiler market personel iş başvurusu nasıl yapılır? Kiler market hakkında bilgiler neler?

Kiler market personel maaşları 2020

Bu yazımızda sizler için kiler market hakkında bilgiler, kiler personeli olmak isteyenlerin hangi şartları sağlaması gerektiği hakkında bilgiler, kiler personel maaşları 2020 ne kadar, kiler market personellerinin çalışma şartları hakkında bilgiler vereceğiz.

Daha önce de ülkemizin kiler gibi büyük marketleri hakkında sizlere önemli bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da kiler marketi ele alacağız. Kiler market ülkemizde binlerce kişi tarafından bilinen ve alışveriş yapılan büyük bir marketler zinciridir. Gıda sektöründe bim, a101, Migros gibi büyük rakipleri olmasına rağmen bu sektörde ayakta durabilmiş hatta yıllar geçtikçe büyümüş ve ülke çapında çok fazla şube sayısına ulaşmıştır. Kiler market, ürünlerinin kalitesi, fiyatların ekonomik olması ve hizmetlerinin iyi olması sebebiyle başlı başına tercih sebebidir. Firma bu özellikleri kendisine amaç edinmiş olup halkın güvenini kazanmayı bilmiştir. Bu özelliklerinin dışında düzenli olarak yaptığı indirim kampanyaları da bulunmaktadır. Kiler marketler zinciri 2020 yılına geldiğimizde ülkemizde bir çok ilde bir çok şubesi bulunması ve bu marketlerde yüzlerce personele iş imkanı sağlaması bakımından ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlaması bakımından oldukça değerlidir.

Kiler market hakkında 2020

Kiler holdinge bağlı olarak Ankara’da kurulan kiler market kaliteli ürün, iyi hizmet ve uygun fiyat anlayışı ile çok kısa bir süre zarfında dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Kiler marketin dikkatleri üzerine çekmesinden sonra büyüme adına adımlar atmaya başladı ve Türkiye’de diğer illerde de şubelerini açmaya başladı. Binlerce çeşit ürünleri uygun fiyatları ve kaliteli ürün anlayışını diğer şubelerinde de devam ettirmekte ve bu sayede yüzlerce işsiz insana iş kapısı olmaktadır. Kilerin bu hızlı büyümesi ve kalite anlayışı CarrefourSA nın dikkatini çekmiş ve Sabancı holding bünyesinde olan CarrefourSA, kilerin hisselerinin %85 ini aldı.  CarrefourSA, 2015 yılında yapmış olduğu bu hamle ile 33 ilde 200 den fazla şubesi olan ve yüzlerce market personeli bulunan kilerin gelirlerine ve müşterilerine büyük oranda sahip olmuş ve gıda sektöründe en büyük oyunculardan biri haline gelmiş oldu.

Kiler market personel çalışma şartları 2020

Kiler market, personellerini haftada 6 gün çalıştırmaktadır. Haftada bir gün ise haftalık izin vermektedir. Kiler market personelleri haftalık izinlerini haftanın herhangi bir gününde kullanmaktadırlar. Sabit izin günleri yoktur değişiklik gösterebilmektedir. Günlük çalışma saatleri 8 saattir fakat yoğunluğun olduğu veya eleman eksiğinin olduğu günlerde çalışma saatleri 9 saate çıkabiliyor. Kiler market personelleri çalışma saatleri içerisinde yoğunluk durumuna bağlı olarak mola vererek sigara, tuvalet, çay, kahve, su gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Ayrıca yemek saatleri de bulunmaktadır. Kiler market personelleri 2020 yılı itibariyle 1 yıllık çalışma süresini doldurduktan sonra 14 gün yıllık izin haklarını kullanabilmektedirler. Kiler markette çalışma sistemi vardiya şeklindedir. Bazı personeller sabah 8.30 da gelir 16.30 da çıkar. Bazıları da 11.00 de gelir 21.00 de çıkar. Kiler market, personellerine maaşlarının haricinde prim de vermektedir. Firmanın belirlediği satış rakamlarının üzerine çıkan personeller yüzde 20 ile yüzde 40 arası prim kazanabilmektedir.

Kiler market personel maaşları 2020 ne kadar?

Çoğu gıda firması gibi kiler market te personellerine asgari ücret üzerinden maaş vermektedir. 2020 yılında asgari ücret bekar bir personel için 2.325 tl, evli ve 3 çocuklu bir personel için ise 2480 tl olarak uygulanmaktadır. Kiler markette aynı maaşı kendi personellerine uygulamaktadır. Burada değineceğimiz bazı değişken durumlar bulunmaktadır. Bu belirttiğimiz maaşlar, işe yeni başlayan ve tecrübesiz personellere verilmekte. Eğer daha önce market personeli olarak deneyiminiz varsa bu ücret biraz daha artarak 3100 tl civarına çıkmaktadır. Bir de mağaza yöneticisi iseniz maaşınız 4200 tl yi bulmaktadır. Bu maaşların dışında alacağını primleri de düşünürsek hatırı sayılır bir miktar kazanmış olacaksınız.

Kiler markete nasıl başvururum 2020?

Kiler markete başvurmak için kiler market internet sitesi insan kaynakları kategorisindeki personel başvuru formunu doldurarak başvurunuzu gönderebilirsiniz. Bunun haricinde kiler market şubelerinden herhangi birine giderek verdikleri formu elden doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER