Koton personel maaşları 2020

Koton nedir? Koton çalışma şartları nelerdir 2020? Koton iş başvurusu nasıl yapılır 2020? Koton personelinde aranan şartlar neler 2020? Koton personel maaşları ne kadar 2020? Kotonda nasıl kariyer yapılır 2020?

Koton personel maaşları 2020

Türkiye dünyada tekstil denince akla gelen başlıca ülkelerdendir. Ülkemizde pek çok kaliteli tekstil şirketi vardır. Koton da ülkemizde birçok şubesi olan bir giyim mağazasıdır. Kotonun sadece Türkiye’de değil yurt dışında da onlarca mağazası bulunmaktadır. Bu sayede yurt dışında yaşayan gurbetçi Türk vatandaşlarımız da koton mağazalarına ulaşabilmektedirler. Ülkemiz ve yurt dışındaki mağazalarında çalışan binlerce personele istihdam sağlaması açısından koton değerli bir firmadır. Koton mağazalarında çalışmak isteyen, çalışmayı düşünenler 2020 koton personel maaşlarını merak etmektedirler. Koton personel maaşları 2020 ne kadar? Koton hakkında bilgiler ve tarihçesi nedir? Kotonun kurucusu kimdir? Koton iş başvurusu nasıl yapılır? Kotonda çalışma şartları nelerdir? Bu soruları sizler için yanıtlayacağız.

Koton nedir? Koton hakkında..

1988 yılında İstanbul’un güzide semtlerinden biri olan Kuzguncak’ta 25 metrekarelik bir giyim mağazası idi. Sahipleri, öğretmen ve deniz subayı olan “Yılmaz Yılmaz” ve “Gülden Yılmaz” mağazanın adını, pamuktan yapılan anlamına gelen Fransızca bir kelime olan “koton” koydular. Sadece yurt içi ile kalmayıp yurt dışına da mağazaları açılmaya başladı. Koton mağazası günümüzde  Almanya başta olmak üzere 30 ülkede şubesi bulunan büyük bir firma haline gelmiştir. Koton, mağazalarında 11000 personel istihdam etmesi ile ülkemizdeki işsiz insanlara geçim kaynağı sağlamaktadır. Kotonun çok hızlı büyüdüğünü, iki yılda bir kendi etki alanını ikiye katlamasından anlayabiliriz.

Koton çalışma şartları 2020 çalışma saatleri

Kotonda çalışmayı çalışmak isteyenler kotonun 2020 çalışma şartlarını merak ediyor. Koton, personellerine 2 farklı çalışma fırsatı sunuyor. Bunlardan birincisi part time çalışma şeklidir.

Part time çalışma şeklinde personelin haftada en az 30 saat çalışması gerekiyor. Aldıkları ücret ise aylık asgari ücretin yarı fiyatı olan 1650 tl civarıdır. Part time çalışma şeklini genellikle üniversite öğrencileri tercih ediyorlar. Çünkü bu sistemde çalışma saatlerini derslerine göre ayarlayabilmektedirler. Part time personelleri diğer çalışan arkadaşı ile çalışma saatinde değişiklik yapabilir. Bir gün 3 saat çalışıp diğer gün 7 saat çalışabilir. Tabi bu durumu işe girmeden önce mağaza müdürüyle konuşup anlaşmanız gerekir kafanıza göre yapamazsınız. Part time çalışma şekli esnektir fakat haftada 30 saati doldurması zorunludur.

Kotonda bir diğer çalışma şekli ise Full Time çalışma şeklidir. Full time çalışma şeklinde personeller, haftanın 6 günü işe gelirler. Haftanın 1 günü ise haftalık izin hakları olan tatil günleridir. Full time çalışma şeklinde personeller günde 8 saat çalışırlar. Haftada ise 48 saat çalışma süreleri vardır. Koton personellerinin çalışma saatlerinin içerisinde yemek ve mola da bulunmaktadır.

Koton personel maaşları ne kadar 2020?

Koton mağaza yönetimi mağaza personellerine asgari ücret oranlı maaş vermektedir. Koton mağazasında göreve yeni başlayan bir personel, 2020 yılında asgari ücret tutarında aylık maaş alır. Eğer tecrübeli birkaç yıllık personel iseniz ücretiniz biraz daha fazla olacaktır. Mağaza müdürü olanlar ise daha da fazla kazanmaktadır. Ayrıyeten maaşınıza ek olarak prim de kazanabilirsiniz. Koton, mağaza personellerine prim sistemi uygulamaktadır. Belirli bir satış miktarını geçerseniz maaşın yüzde 25 i kadar prim kazanabilirsiniz. Bu yöntem mağaza personellerini motive edici bir uygulamadır. Koton mağaza personellerinin ek olarak yol parası ve yemek imkanı da sunmaktadır. Koton mağaza personel maaşları şu şekildedir;

Yeni başlayan deneyimsiz personel: 2325 tl

Part time çalışan personel: 1100 tl

Deneyimli personel: 2700 tl

Mağaza müdürü: 4300 tl

Koton personelinde aranılan şartlar neler? Koton başvurusu nasıl yapılır 2020?

Çoğu büyük mağazalarda olduğu gibi kotonda da işe girebilmek için önce iş başvuru formunu doldurmanız gereklidir. Kotonun kendi sitesinden başvuru formunu doldurup yollamanız gerekmektedir. Eğer site üzerinden yollamak istemiyorsanız herhangi bir koton mağazasına giderek başvuru yapabilirsiniz. Koton personellerinde aradığı özellikler şunlardır;

  1. En az lise mezunu olmalı
  2. Güler yüzlü olmalı
  3. İşini severek yapmalı
  4. İletişim kabiliyeti yüksek olmalı
  5. Türkçeyi düzgün kullanabilmeli
  6. Çalışkan temiz ve titiz olmalı
  7. Kariyer hedefleri olmalı
  8. Gerektiğinde görevi dışında da çalışabilmeli
  9. Güvenilir, özgüvenli kişiler olmalı
  10.  Referans durumu

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 16:34

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER