LC Waikiki Personel Maaşları 2020 Yılında Kaç TL Oldu?

LC Waikiki Personel Maaşları 2020 Yılında Kaç TL Oldu?

Hemen her ilde ve büyük ilçelerin hepsinde bulunan LC Waikiki en fazla personel çalıştıran firmalardan biridir. Yalnızca tam zamanlı yani full time personel değil partime yani kısmi zamanlı personel de çalıştırmaktadır.

Mağaza çalışanları kasiyer, reyon görevlisi gibi kendi içerisinde departmanlara ayrılmaktadır. Her mağazada mutlaka birden fazla kat bir tane de mağaza sorumlusu bulunmaktadır. Mağaza müdürleri LC Waikiki bünyesinde uzun süre çalışanlar arasından seçilmektedir. Dolayısıyla diğer firmalarda olduğu gibi LC Waikiki’de de devamlılık personel devamlılığı esas diyebiliriz.

LC Waikiki Full Time Maaşları 2020

Tam zamanlı çalışan personel maaşları yeni başlayan personel için asgari ücret olup prim sistemi mevcuttur. Yani mağazanın satış ve çalışan performansına göre ek ödeme yapılmaktadır. Tam zamanlı yani full time personel maaşları 2020 yılı için toplam 3.000 TL seviyesindedir. Uzun yıllar iyi performansla çalışan bir personelin kurumsal firmada yükselme ve pozisyon değişikliği ile birlikte maaş artışı olanağı mevcuuttur.

Tam zamanlı çalışan bir personelin haftalık mesaisi 45 saattir. Bu çalışma saatlerinin istisnası bayram ve benzeri özel günlerdir. Bu tarihlerde ve birkaç gün öncesinde oluşan yoğunluktan dolayı ek çalışma getirilmesi mümkündür. Standart çalışma takviminde LC Waikiki personelleri haftada bir gün tatil yapmakta olup personeller belirlenen şube takvimde izin günleri değişerek devam etmektedir.

Full time çalışanlarla konuştuğumuzda çalışma şartlarının şubeden şubeye değişmekle genel olarak piyasanın çoğunluğundan iyi diyebiliriz. Bir çok firmada çalışmış kişiler eski iş yerleriyle kıyasladıkları takdirde piyasaya göre iyi olduğunu söylemişlerdir.

LC Waikiki Kısmi Çalışan Maaşları 2020

Neredeyse her mağazada yarı zamanlı, kısmi zamanlı veya part time çalışan personel mevcuttur. Genellikle öğrencilerden oluşan bu çalışan grubu hem daha az ücretle çalışmakta hem de daha az süreyle çalışmaktadır. Bu iş modelinde firmanın amacı daha yoğun saatlerde müşteri ile ilgilenecek personel istihdam ederken sakin geçen saatlerde ise boşuna personele ödeme yapmamaktır.

Kısmi zamanlı çalışanlara, çalıştığı saat üzerinden sigorta yapılmaktadır. Sözleşmede aksi belirtilmediği takdirde haftalık 30 saat çalışma yaptırılmaktadır. Yoğunluk olduğu dönemlerde mağazaların açık kaldığı süreler uzamakta kısmi zamanlı personel mesaileri de artabilmektedir.

Aynı zamanda tam zamanlı personellere benzer biçimde maaş ve prim sistemiyle çalışmaktadırlar.  Kısmi zamanlı personel maaşları 2020 yılında 2.000 TL seviyesindedir. Bu ücrete kısmi zamanlı çalışan personel maaş ve prim ödemeleri dahildir. Haftanın hangi gün ve saatlerinde çalışacağınız mağaza müdürü ve sizin iş sözleşmenizle belli olacaktır.

LC Waiki Maaş Günü Ne Zaman?

LC Waikiki maaş ödemeleri merkezden değil şubelerden yapılmaktadır. Tüm mağazaların çalışma sistemi az çok belli olup genellikle maaş ödemeleri her ayın 5’inde prim ödemeleri ise ayın 12’sinde yapılmaktadır. Ancak haftasonuna denk gelidiği takdirde ödeme Pazartesi gününe kalabilmektedir. Şu ana kadar ödemesi aksayan veya maaşını alamayan herhangi bir LC Waikiki personeli mevcut değildir.

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER