Pozisyonlara Göre JTI Personel Maaşları 2020

JTİ personel maaşları ne kadar? Jti çalışma şartları nasıl? Jti avukat maaşları 2020. JTİ satış görevlisi maaşları ne kadar?

Pozisyonlara Göre JTI Personel Maaşları 2020

JTI Personel Maaşları 2020

JTI (Japon Tobacco International) Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olup JTI çalışanı sayısı 10.000 kişinin üzerindedir. JTI personelleri genellikle işletme, endüstri mühendisliği, iktisat ve kamu yönetimi mezunlarından oluşmakta olup personel ağırlıklı olarak satış ve pazarlama departmanında çalışmaktadır. Jti ağırlıklı olarak tütün ve tütün mamülleri satan, Türkiye ofisi İzmir'de bir firmadır. En bilinen ürünleri Camel ve Winston isimli sigaralardır. 

JTI çalışma şartları ve personellerine sunduğu imkanlar açısından çalışmak için avantajlı bir şikettir. Hızlı tüketim sektöründe çalışan frmaların çoğunluğu personellerine pek kıymet veren şirketler olmamakla birlikte istisnalar mevcuttur. JTİ global bir şirket olmanın kazandırdığı vizyonla personel memnuniyetini önemsemektedir.

JTI Satış Görevlisi Maaşları 2020

JTİ mağaza sorumlusu uzman seviyesinde bir posizyon olup güncel maaşları 2020 yılı itibariyle 3.000 TL ve üzeri seviyededir. Ayrıca sodexo yardımı mevcuttur. JTİ satış görevlisi maaşları 2020 yılında en fazla 4.500 TL düzeyine kadar çıkabilmektedir.

JTİ Mühendis Maaşları Ne Kadar?

JTİ, endüstri mühendisi, bilgisayar mühendisi, yazılım mühendisi, makine mühendisi, imalat mühendisi başta olmak üzere bir çok alanda mühendis alımı yapmaktadır. JTİ mühendis maaşları 2020 yılında mühendisin tecrübesine, yaptığı işe, ünvanına ve kıdemine göre belirlenmektedir. Ancak kaba bir hesapla JTİ mühendis maaşı aşağıdaki gibidir.

  • Yeni başlayan mühendis maaşı: 3-4 bin TL
  • 2 yıl tecrübeli mühendis maaşı: 5-6 bin TL
  • 5 yıl üstü tecrübeli mühendis maaşı: 7-10 bin TL

Bilgisayar mühendisi maaşları, endüstri mühendisi maaşları, elektrik elektronik mühendisi maaşları gibi alt kategoriler mevcut olmakla birlikte genel olarak maaşlar yukarıdaki aralıktadır.

JTİ Tekniker Maaşları 2020

Mavi yaka personeller arasında en fazla istihdam edilen personel türü teknikerlerdir. JTİ de çok sayıda tekniker istihdamı yapmaktadır. En fazla tekniker alımı yapılan alanlar elektronik teknisyeni,  bilişim teknikeri olduğu görülmektedir. JTİ tekniker maaşları 2020 yılı tablosu şu şekildedir.

  • Yeni başlayan tekniker maaşı: 2.500 TL
  • 2 yıl tecrübeli tekniker maaşı: 3-3,5 bin TL
  • 5 yıl ve üstü tecrübeli tekniker maaşı: 4.500 TL

Daha tücrübeli tekniker maaşı ise genellikle fazla artmamakta olup tekniker olmanın avantajı çabuk iş bulabilmek ve işten çıkarılma riskinin düşük olmasıdır. Ayırca teknikerler önlisans mezunu olduğu için DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile mühendislik fakültesine geçiş yapıp eğitimlerini mühendisliğe tamamlayabilmektedir. 

JTİ Avukat Maaşları 2020

JTİ hukuk müşavirliğinde avukat maaşı, hukuk müşaviri maaşı 2020 itibariyle alternatif şirketlere göre oldukça iyi seviyededir. Üniversiteden yeni mezun avukatlık stajını tamamlamış yabancı dil bilen bir avukat 4.000 TL maaş ile başlamaktadır. Ortalama 2 yıl ve üstü tecrübeli JTİ avukat maaşı 2020 yılında 6.000 TL seviyesindedir. Genellikle 5 yıl üstü avukat kadrosunda çalışan biri hukuk müşaviri ünvanı almakta olup JTİ hukuk müşaviri 2020 maaşı 10.000 TL seviyesindedir.

Yukarıda berlittiğimiz üzere JTİ personel yol ve yemek yardımı alabilmekte olup bunlar haricinde yan hakları bulunmamaktadır. Ancak izin kullanımı ve sigortalılık konularında JTİ çalışma şartları diğer şirketlere göre gayet iyi durumdadır. Çalışmak için avantajlı bir yer olarak değerlendirilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 16:06

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER